Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A ti ismerősi köreitekben is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A ti ismerősi köreitekben is sok a válás a 2. gyerek után? Az enyémben gombamód szaporodik ez a jelenség.2. gyerek bölcsis korú, apuka lelép.

Figyelt kérdés
2014. dec. 25. 20:59
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó, lásd 30-as válasz. Ide pont zömmel dolgozó nők írnak, tehát nem jó ajtón kopogatsz, de olyan országban, ahol férfiak tömege is munkanélküli, ott nem olyan könnyű kisgyerekes nőként sem. 1-2 gyerekig ok, de ott, ahol 3-4 van, ott segítség nélkül dolgozni is, szinte lehetetlen. (5-kor zár a suli pl)
2014. dec. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
46%
41-es, minek szül 3-4 gyereket, aki 1-gyel sem bír??
2014. dec. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
92%
43-asnem te írtad azt a kommentárt, hogy ,,akinek a pénzén éltek" ebből gondoltam, hogy te kb így gondolkozol, ahogy 39-es kommentemben leírtam. Nálunk más a helyzet mert csak két gyerek van, és olyan szakmám, amivel viszonylag könnyen vissza tudok menni dolgozni. De elég szegény kerületben élünk, és látom, hogy más nők hogy szenvednek, sehova nem kellenek gyerekkel, a férjük meg olyan, amilyem. Na mindegy, csak azon gondolkozzatok el, hogyha a nőknnek akkora buli a gyerekszülés, pl 3 év semmittevés a férj nyakén, marha jó gyeddel,akkkor a magyar nőknek miért ment el a kedvük a szüléstől? Miért nem szül már szinte senki?
2014. dec. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
39%
44es, a német, a luxemburgi, a svájci és a többi gazdag országban mitől ment el a nők kedve a szüléstől? Én nem így látom. Nem a nők kedve ment el a szüléstől, hanem a gyermekvállalási kedv általános csökkenése tapasztalható a fejlett, fejlettebb világban.
2014. dec. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
6%
Mennyibe is kerül egy gyerek felnevelése? Nem elég megszülni! De ezt nálunk szegényebb körökben a segélyek miatt el szokták felejteni. A gyerekek éheznek, se cipő, se ruha, most pedig munkához köti a kormány a segélyt és a családi pótlékot is, amikor nincs munka. Módszeresen meg akarnak szabadulni tőlük!
2014. dec. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
44-es egyszer olvastam egy érdekes cikket Japánról. Szerintem ugyanez igaz Magyarországról is pepitában. Szóval ott drámmai, hogy mennyire nem szülnek a nők, még sokkal durvább, miint itthon. Az okok: a gyerek nevelése brutál dárga, jobb helyeken már ált. isk.ban is tandíj van, stb. Egy ember keresete erre nem elég. Viszont a munkahelyek nem családbarátok, ott a munka nem napi 8 órát jelent, hanem 12-őt, és egyfolytábani készenlétet Namost ha egy nő férjhez megy, és babát tervez kirúgják. Abban a minutumban. Ha véletlenül nem rúgják ki, a baba után megbízhatatlan munkaerőnek van titulálva, hisz kiesik a munkából pl a gyerek betegségei miatt, nem lehet annyit túlóráztatni..stb. A nő karrierjének annyi, miközbben mondom, egy keresetből képtelenség a családot fenntartani. A másik: Japánban brutál él a hagyomány, hogy a férfi nem végez házimunkát. De nem úgy, hogy mondjuk nem mosogat, hanem egy pohár teát nem tölt magának. Még nagyvárosi, értelmiségi körökben is levakarhatatlanul él ez. Namost erre olyan nő, aki már elért vmit pll orvosként, vagy egy multi cégnél, az erre nem hajlandó. Ennyi. Ezért egészen drámai demográfiai folyamatok vannak Japánban, és alig van már máködő család főleg a városokban. Itthon azért ennyire nem gáz a helyzet, de hasonló.
2014. dec. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim válasza:
16%
Vereséget szenvedtetek! Anyák gyöngyei!:-)))
2014. dec. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
100%

40:"Otthon ülnek három évig. Úgy állítják be, hogy nincs más lehetőségük. Miért ne lenne? Visszamennek dolgozni. A három év lehetőség, nem kötelesség. "


Te melyik bolygón élsz??? Kisgyerekes anyaként állást keresni nehezebb, mint leprásként.

Volt anyuka, akit azzal vártak a munkahelyén a GYED lejártakor, hogy adja be a felmondását, mert ha nem teszi önként, akkor kicsinálják. Vagy eleve meg is mondják, hogy egy-két év után még ne jöjjön vissza, nincs neki hely, a korábbi pozíciójára felvettek mást.

A bölcsiben mesélték, hogy egyszer egy gyerek lázcsillapító kúpot kakilt ki, amikor elővették az anyukát akkor mondta, hogy a munkahelyén megfenyegették, hogy ha még egyszer hiányzik a gyerek betegsége miatt, akkor kirúgják. (persze apuka is maradhatott volna párszor otthon taknyos orrot törölni és akkor anyuka sem hiányzott volna annyit a munkahelyén).


A bölcsibe ha 4.15-re értem már vágták a pofákat, nekem szerencsére anyukám nyugdíjas és el tudott menni, de van akinek a szülei még dolgoztak. Az oviban párszor már be tudtam érni, de 5-re. 5-kor a gyerekeim már a padon ültek a folyosón ketten és körülöttük már fel volt mosva.


Az ovis-bölcsis nyitva tartás nem a szülők munkaidejéhez illeszkedik. Ahol nincs ugrasztható nagymama, ott is osztani-szorozni kell, hogy megéri-e, hogy bébiszittert foglalkoztassanak, vagy kockáztatják, hogy kirúgják anyukát.

Az anyukáknál (főleg kisgyerekeseknél) nem úgy működik, hogy egyik reggel felkel, hogy a gyerek elég nagy már, beadom a bölcsibe és megyek dolgozni.

Egyes helyeken az állami bölcsibe bekerülni olyan, mintha a gyereket jó nevű egyetemre küldenéd.

Én is úgy voltam, hogy ha nem veszik be, akkor nagy sz...rban leszünk, mert a közelben drága magánbölcsi se volt.


Gondolkozzál már, mielőtt a mindennapi élettől elrugaszkodott hülyeségeket írsz.

2014. dec. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
65%
47: Elgurultak a gyógyszereid? :-D
2014. dec. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
65%
Fiatal nő, nemrég ment férjhez és állást keresett. Mi volt az első kérdés? Van gyereke? Tervez gyereket vagy gyerekeket? Ha van, mennyi idős? Pici gyerekkel nem kell, mert állandóan hiányozna, óvodással se, ha már iskolások, 10 évnél idősebbek, akkor jöhet. De ha így is sokat hiányzik, kirúgják. Hát kérem, ez a fennen hangoztatott CSALÁDBARÁT POLITIKA, T. Fidesz?!
2014. dec. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!