Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi jelenleg a minimum...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi jelenleg a minimum gyerektartás összege?

Figyelt kérdés
A volt férjem külföldön él évek óta. A két gyerekünk után 22000Ft/hó összeget fizet. Ezen szeretnék változtatni. Mennyi esélyem lehet hogy legalább 30 ezer ft-ra emeljék fel? Az elmondása szerint munkanélküli külföldön.

2015. okt. 20. 11:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Arra nem gondoltál még, hogy elmenj dolgozni és a saját megkeresett pénzedből élj? :)
2015. okt. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Ha külföldön és nem Magyarországon van, akkor örülj hogy egyáltalán ennyit fizet neked jó szándékból.


Ha valaki külföldön van, kb esélytelen rajta behajtani bármi gyerektartást.

2015. okt. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Dolgozom én is. De a nagyobbik gyerekem most fog ballagni, rengeteg lesz a kiadás.Egyedül nem fogom bírni. Nem sokat kértem, szerintem reálisak az elvárásaim.
2015. okt. 20. 12:18
 4/15 anonim ***** válasza:
Reálisak az elvárásaid, fordulj ügyvédhez szerintem
2015. okt. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha az apa kulfoldon dolgozik, akkor az ott vegzet munkakor itthoni munkaberenek megfeleloen szamitjak ki a gyerektartast. Peldaul, ha gyari munkas kint akkor megnezik, hogy itthon mennyi a bere egy gyari munkasnak es abbol szamitjak ki, hiaba keresi kint az itthoni 3-4 szereset. Ha munkanelkuli akkor a magyar segelybol szamitjak ki. Tehat ha valoban munkanelkuli akkor meg ennyire sem szamithatsz.
2015. okt. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A felesége zu németül. Ö dolgozik kint. Az exem meg aut mondja hogy otthon van es nem dolgozik.
2015. okt. 20. 19:43
 7/15 anonim ***** válasza:
Pál apostol tipikus álszent kis puha pö'
2015. okt. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1 gyerekre 30.000.- tartásdíj?

Mihez képest nézzük a realitást.


Édesanyám aki egészségi állapota miatt nem tud dolgozni és összes jövedelme: 36500.- (aktív korúak ellátása+csp) csak 5000.-os gyerektartás díjat kap a még fiatalkorú húgomra, mint egyedülálló.

Ennyit ítélt a bíró, mert nevelőapám egy olyan nővel állt össze, akinek 5 gyereke van már. Plazmatévék figyelnek a lakás összes légterében, de környezettanulmány során szerény körülményeket láttak.

Ebben a tudatban iszonyat soknak találom a 30-at, de most hogy jobban nézelődöm látom vannak akik kapnak húszon ezreket. Igazán szerencsések, és örüljenek neki.

Én próbálok segíteni anyumnak meg húgomnak, de az én lányom apja 9 éve nem fizet. (8-at ítéltek havonta)Egyedül nevelem a gyerkőcöt albérletben, szerencsére ez olcsó, mert munkahelyi lakás, de ide nem költözhetnek ha ne adj Isten kiteszik őket, mert ez csak a dolgozóké :(

2015. okt. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

pontosítanék: 36500.- mint jövedelem + 5.000.- tartásdíj.

Tehát ketten élnek, egyenlőre önkormányzati lakásban: 41.500.-ból.

A tartásdíjat ismét 4 hónapja nem fizeti n. apám, már 3. alkalom, hogy végrehajtóhoz megy anyu. 2 alkalommal sikeresen behajtották, mert még ezt az 5-öt se akarja magától...

2015. okt. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Van.Szerintem egy jó ügyvédre van szükséged.Én 15.000 Ft.-ot kapok 1 gyerek után.
2015. okt. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!