Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetnék a volt feleségemm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék a volt feleségemmel szemben?

Figyelt kérdés

3 hete született meg az uj kapcsolatomból a közös gyerekünk.


A volt feleségemmel élnek a vele a közös 2 gyerekünk. Ő már a párom terhessége elején uszította a gyerekeket a baba ellen. Nem fog apa titeket szeretni,csak az új családja van már,és hasonló szöveg.


Fizetem a gyerektartást ,60.000FT. Ez mellett beszállok a nagyobb kiadásokba is,mint iskola kezdés pl. Bár jóformán azt is egyedül én fizettem,mert a volt felségem hiába dolgozik és kapja a gyerektartást,állitása szerint nem volt pénze. Albérletet nem fizet,mert az én lakásomba lakik(ami nem közös) és csak a számlákat kellene fizetnie de azt se teszi. Múltkor is az orrom alá dugta a levelet h leszerlik a gázórát ha nem fizeti be a 3 havi elmaradást. Rendeztem. De azóta is hol ezt hol azt nem fizeti be,és a gyerekek érdekében én rendezem őket.

Az étkezést a suliba se fizeti be,azt is velem fizetteti ki rendszeresen.


A gyerekeket nem adja oda láthatáskor,hanem lehetetlen időpontokba ugraszt h na most vihetem őket. Ha dolgozom épp,és nem tudok menni akkor mondja hogy mert bezzeg az ő megmondta h az új családom a fontosabb.


Felmerült,hogy kérem hogy vegyék el tőle a gyerekeket és akkor nálam helyezzék el őket,de párom úgymond friss anyuka. Neki első baba a gyerekünk,és fél attól hogy egyik napról a másikra 3 gyerekes anya legyen,mikor még nagyon bizonytalannak érzi magát így is. Ha akarja ha nem bizony ő foglalkozna többet a gyerekeimmel,mivel nekem dolgozni el kell mennem.


Ez mellett a két gyerek ragaszkodik az édesanyjukhoz,ami természetes. De nonszensz hogy valóban az új családomtól veszem el a pénzt,hisz gyakorlatilag két helyen fizetek számlát,és minden egyéb költséget ami a két gyerekemmel kapcsolatos. És hiába fizetek gyerektartást,mert az exem nem tudom abból mit fizet vagy mit vesz.


2016. okt. 1. 13:45
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Volt gyerekelhelyezés,minden. A bíróságon én vállaltam a 60 ezer ft gyerektartást,vmint hogy lakjanak a lakásomba és csak a számlákat fizesse.


Nekem kellenek a gyerekeim,mert szeretem őket. Ha nem adja láthatásra,és ugraszt akkor igyekezem úgy csinálni hogy a legtöbb esetben tudjak velük lenni.


Nem jelentettem fel eddig hogy nem adja a láthatási időbe a gyerekeket oda,mert úgy tájékoztattak hogy pénzbüntetést kap akkor,amivel szintén magamat szivatom meg úgymond.


Ha a terhesség elött csinálta volna ezt,nem lenne kérdés páromnak sem hogy kérem az az elhelyezés felülbírálatát.

De ebben a helyzetben,nem lenne a fair a párommal szemben sem,hogy hirtelen kap még két gyereket. Mert bármennyire is igyekeznék sokat otthon lenni velük,ő lenne az akinek helyt kéne állnia.


Ezért nem tudom mit tegyek.

2016. okt. 1. 14:55
 12/37 A kérdező kommentje:

Nincsenek anyagi gondjai az exemnek. A közös hiteleket amik voltak mind átvállaltam én fizetem. Dolgozik,az adó kedvezménnyel együtt 150-160 ezret kap,plussz családi pótlék,és a 60 ezer gyerektartást.

De nem fizeti a számlákat,a gyerekek étkezését sem fizeti be,mindig kell plussz pénz,ilyen külön órára olyan külön órára. Nem fizettem ki nyáron az angol tábort,a gyereknek ugy adta elő,hogy mert én miattam nem mehet,holott az uj testvére még meg se született,mi lesz ha megszületik stb... Az egészet tőlem várta fizessem ki,nem csak adjak bele.

A gyerekektől azt halottam vissza,azért nem fizette több mint 3 hónapja a gáz számlát,mert spórolt az iskola kezdésre. De arra is gyakorlatilag én vásároltam be.

2016. okt. 1. 15:00
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

A nyúl viszi a puskát.

1. kidobod a lakásodból.

2. a kötelező gyerektartáson felül nem adsz neki 1 vasat sem.

A kölköket nem fogja tudni eltartani. Hozzád kerülnek. Te kapod a fizetése 40%-át gyerektatrásként. Kiadod a lakáodat albérletbe. A feleséged mehet mamahotelbe vagy a híd alá.

2016. okt. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Ígyis-úgyis ócsárol, akármit is adsz nekik. Fizesd ki a gyerektartást és semmi többet. Ha fenyegetőzik és zsarol, hogy kikapcsolják a közműveket, mondd el neki, hogy örülsz neki, hogy bebizonyosodik, hogy nem tud róluk gondoskodni, mert el szeretnéd vinni őket magadhoz. Tudom, hogy nehéz lesz, de állj a sarkadra, azt a pénzt nem a gyerekeidre költi, csak a kicsinyes bosszúja része, hogy a pénzed és a gyerekeid is elvenné.
2016. okt. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
73%

A pereskedéssel nem jutsz messzire, főleg akkor nem, ha nem reális az a lehetőség az új párod miatt, hogy hozzád költözzenek a gyerekeid.


Pénzmegvonással kell kizsarolnod a rendes láthatást. A gyerekeid már így is ellened vannak, nem veszíthetsz semmit.

2016. okt. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

Ne hallgass azokra, akik a zsarolást, meg a pénzmegvonást javasolják!!!!

Mindennek megvan a törvényes útja, a most született pici miatt pedig amúgy is célszerű egy gyt. felülvizsgálati kérelmet beadnod, hiszen bővült a család, a pénzed mostantól nem kétfelé, hanem háromfelé kell osztanod.

Szerintem semmiképp ne fenyegetőzz, ne zsarolj, ne csinálj semmi olyat, amibe bárki beleköthetne, hanem keress egy ügyvéded, aki mindenben a segítségedre tud lenni.

2016. okt. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez nonszemsz ...


1 nem fizetnek tobbet mint meg van allapitva

2 birosag es kernem a gyereltartas csokkenteset a frissen szuletett gyerekre tekintettel

3 hagynam h kikossek a gazt villanyt vizet a lakasban nem fizetnem be helyette a csekket

4 a meghatarozott idoben mennek lathatasra es ha nem adja alap h rendorsegi jegyzokonyvet vettetnek fel

5 a jegyzokonyvekkel mennek a gyamugyre azonnal vagy elore jeleznem h ez az eset fenn all es mit tehetnel ?

6 elperelnem ennek fenyeben a gyerekeket tole, mire lezajlik az jo par honap van h 1 ev is ...

7 a fenyegetozeseit atterelnem emailra, bizonyiteknak jo lesz :-) a hangfelvetel nem jo sajna csak ha elore mondod h felveszed amit mond

8 visszakernem a lakast, vagy lqkqshasznalati dijjat kernek erte tole ...


Am ket gyerekem van az extol de soha nem tennek ilyeneket vele

2016. okt. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
50%

16-os, megosztanád velünk, hogy mi annak a törvényes módja, hogy az apa megkapja a rendes láthatást úgy, hogy közben nem veszi magához a gyerekeit, ha az anya nem együttműködő és egyszerűen kifizeti a pénzbüntetést?


Azt is megosztanád velünk, hogy ki fog belekötni abba, hogy az apa csak a kötelező gyerektartást fizeti, de azon felül semmit?


Legyünk reálisak. Az ügyvéd és a pereskedés semmit nem fog megoldani. Ezt a helyzetet csak az oldhatja meg, ha az anya együttműködővé válik. Ezt pedig a legegyszerűbben az extra anyagi támogatás megvonásával lehet elérni.

2016. okt. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
65%
Chh ilyet :D szoval hagyod magad hogy az exed rangasson. Ertem en a 60k nal tobbet nem fizetnek nem kotelessegem. Jelentenem a birosagon hogy nem hajlando lathataskor odaadni a gyerekeket. Es ha tovabb pattogna lehet el is tuntetnem ot orokre. Undorito hogy egyes nok mit csinalnak. Ez az allapot sokaig nem fog tudni menni elobb utobb a 2 gyerekeidet megutaltatja veled a mostani parod meg elhagy mert nem fogod birni a terhelest es vitazni fogtok. Mar csak a kerdes mikor. Amugy meg a birosag nagyon nem mindig jol dont. Fenyegetozes nem er semmmit azt szerintem is hagyd ki egyszeruen ne fizess semmit a 60k n kivul.
2016. okt. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Ex feleséged szerencsés. :-)
2016. okt. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!