Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetnék a volt feleségemm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék a volt feleségemmel szemben?

Figyelt kérdés

3 hete született meg az uj kapcsolatomból a közös gyerekünk.


A volt feleségemmel élnek a vele a közös 2 gyerekünk. Ő már a párom terhessége elején uszította a gyerekeket a baba ellen. Nem fog apa titeket szeretni,csak az új családja van már,és hasonló szöveg.


Fizetem a gyerektartást ,60.000FT. Ez mellett beszállok a nagyobb kiadásokba is,mint iskola kezdés pl. Bár jóformán azt is egyedül én fizettem,mert a volt felségem hiába dolgozik és kapja a gyerektartást,állitása szerint nem volt pénze. Albérletet nem fizet,mert az én lakásomba lakik(ami nem közös) és csak a számlákat kellene fizetnie de azt se teszi. Múltkor is az orrom alá dugta a levelet h leszerlik a gázórát ha nem fizeti be a 3 havi elmaradást. Rendeztem. De azóta is hol ezt hol azt nem fizeti be,és a gyerekek érdekében én rendezem őket.

Az étkezést a suliba se fizeti be,azt is velem fizetteti ki rendszeresen.


A gyerekeket nem adja oda láthatáskor,hanem lehetetlen időpontokba ugraszt h na most vihetem őket. Ha dolgozom épp,és nem tudok menni akkor mondja hogy mert bezzeg az ő megmondta h az új családom a fontosabb.


Felmerült,hogy kérem hogy vegyék el tőle a gyerekeket és akkor nálam helyezzék el őket,de párom úgymond friss anyuka. Neki első baba a gyerekünk,és fél attól hogy egyik napról a másikra 3 gyerekes anya legyen,mikor még nagyon bizonytalannak érzi magát így is. Ha akarja ha nem bizony ő foglalkozna többet a gyerekeimmel,mivel nekem dolgozni el kell mennem.


Ez mellett a két gyerek ragaszkodik az édesanyjukhoz,ami természetes. De nonszensz hogy valóban az új családomtól veszem el a pénzt,hisz gyakorlatilag két helyen fizetek számlát,és minden egyéb költséget ami a két gyerekemmel kapcsolatos. És hiába fizetek gyerektartást,mert az exem nem tudom abból mit fizet vagy mit vesz.


2016. okt. 1. 13:45
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
81%

Ez nekem kicsit 22-es csapdája...


Sok válaszoló azt írja, hogy apa vonja meg az extra támogatást, hívjon rendőrséget, pereskedjen... többen írtátok, hogy fenyegesse meg a feleségét, hogy elveszi, elperlei tőle a gyerekeket... Aha....


Afölött elsiklottatok, hogy apuka szereti ugyan a gyerekeit, de NEM AKARJA ŐKET MAGÁHOZ VENNI semmiképp. Pon ezért zsarolható. Mindent megad az exnejének, és asszisztál az összes hülyeségéhez, csak ne kelljen magához venni a gyerekeket. Mondok példát. Az nem járja, hogy kikapcsolják a gázt két viszonylag kis gyermek mellett. Normál esetben, ha apuka akarná magának a gyerekeit, akkor egy ilyenért azonnal menne a gyámra, és a számlákkal való elmaradás miatt jelentené a feleségét. De apuka nem akarja ezeket a gyerekeket nevelni, így nem lép jogilag semmit, hanem idejön panaszkodni gyakorikérdésekre.


Én mindenki sajnálok ebben a történetben. Sajnálom azt a két gyereket, akiknek ilyen felelőtlen, gondatlan anyjuk van, és egy olyan apjuk, aki nem akarja őket nevelni, és sajnálom az új gyereket is, mert ilyne feszültségben fog felnőni...


Csak a felelőtlen felnőtteket nem sajnálom, akik gyerekeket gyártanak össze-vissza ilyen feszültségek közé.

2016. okt. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
95%

A párod nyilván tisztában van azzal, hogy egy 2 gyerekes pasinak szült egy harmadikat. Akinek egy patkány a volt neje.


Azt mondod még fél évig biztosan nem szeretne még plusz 2 gyereket nevelni. Megértem. Neki is meg kellene értenie, hogy nem veszélyeztetheted a másik két gyerkedet őérte és a babátokért.

Szerintem beszéljétek meg, mikorra érzi magát elég felkészültnek, hogy nagycsaládos legyen. Addig meg fenyegesd meg (nem kell feljelenzeni, csak fenyegesd meg), hogy jelezni fogod a gyámügynek, hogy veszélyezteti a gyerekeket. Hátha össze kapja magát.


Hová teszi a 150 ezrét, ha sem albérletet, sem számlákat, sem a gyerekek kiadásait nem fizeti??!

Ha ez így marad, hpsszú távon ez rosszabbat fog tenni a mostani kapcsolatodnak, mint ha elvennéd tőle a gyerekeket.


Saját tapasztalat. Mióta párom fia velünk.lakik, sokkal jobb a légkör és több pénz is marad.

2016. okt. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

21-es

hidd el nem fogja kikapcsoltatni az ex a gázt ez csak azért csinálja h minél több lovét leszedjen a kérdezőtől


am meg nem kell fenyegetni az exet ezt nem írtam sehol sem

egyszerűen a meghatározott lathatási időben odamegy és ha az ex nem adja ki a gyereket akkor kihívja a rendőrséget és jegyzőkönyvet vetett fel velük

3-4db után bemegy a gyámügyre h megmutassa h az anya nem adja a határozottal szemben sem a gyereket a kötelező láthatásra

ennyi


másik dolog sem fenyegetés

hiszen a csjtk-ban benne van h 2évente lehet felülvizsgálgatott kérni gyt ügyben VAGY ha a fizető fél életében jelentős változás állt be

pl gyereke születik

bebaktat a bíróságra és benyújtja a megfelelő doksikat


nem csinál semmi rosszat csak él a jogával


ha komolyabban akar lépni a kérdező akkor újrakéri a gyermekelhelyezést vagyis a megváltoztatását és kikéri a pszichológiai szakvéleményt is az uszító magatartás miatt

illetve a megvont láthatások miatt amiről remélhetőleg rendőrségi és gyámügyi nyilatkozat/jegyzőkönyv/határozat is van addigra ...

plusz eladja a lakását hivatkozva arra h nagyobb kell nekik


már nem kicsik a gyerekek és simán elérheti az apa h nála legyenek a gyerekek

2016. okt. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 Bence_ ***** válasza:
48%

Gyermek elhelyezés se két perc így ha tényleg csak a fél évet akarsz várni akkor el is kezdheted.

Simán lehet, hogy a nejed bele makkant a két gyerekbe. A velük való munkába. De ez nem mentség arra amit most tesz. Ha fontosak akkor állj a sarkadra és érd el, hogy veletek éljenek.

2016. okt. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Én egyet értek a 21-es válaszolóval.

Két lehetőség van, hagyod magad zsarolni,mert magadhoz nem akarod őket venni, vagy megbeszéled a pároddal, hogy neked van két másik gyereked, és szerinted jobb helye nálatok. Megértem, hogy első gyermekét szülte, de gondolom tisztában volt vele, hogy neked van 2 másik is.

Egyszerű lehet az, hogy jobb helyük van az anyjuknál, míg te fizetsz nekik mindent, és egy másik családod is lesz, én azt mondom, ha fontosak a gyerekeid, és a volt feleséged tényleg így viselkedik, akkor vedd el tőlük,mert ha nem akarsz semmit tenni, ezek üres szavak.

Teheted azt is, hogy bíróság elé viszed az ügyet, hogy nem tudsz ennyit fizetni, de mivel használják a lakásod, illetve fizeted a számláit, ne is kelljen, legyen az tartásdíj, utána kell járni. Nagyon sajnálom a gyerekeket is, én úgy érzem ki ebből,hogy te pénzzel akarsz tőlük "megszabadulni", gondold át, mi lenne a legjobb a gyermekeidnek, és ne csak a párodat nézd, hogy ő, hogy érez, ha elég felelősségteljes ő is megértené. Sajnálom,ha kicsit ellenszenvesnek tűnök, de bennem azt kelt mindhárom fél. Az én szüleim is elváltak, és mint szenvedő alany mondom,hogy azt tedd, ami a gyerekeknek a legjobb, beszéljétek meg, mert, akik ezt megszenvedik, azok, a gyerekek.Felnőtt emberek vagytok. Szomorú az egész helyzet...

2016. okt. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
71%
Azért olyan szívesen meghallgatnám a két kisgyereket, hogy mit érezhetnek. Egy apuka, aki ugyan tolja beléjük a pénzt, de az új társa miatt magához venni nem akarja őket, és egy alkalmatlan anyuka.
2016. okt. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Beszéltünk a párommal már akkor is arról h magunkhoz vesszük a két gyerekem mikor még csak terhes volt,és kezdődtek a problémák. De akkor még úgy döntöttünk hogy próbálok beszélni exemmel hátha lesz javulás.


Persze tudta h nekem van 2 gyerekem,és el is fogadta. Ha pl az anyjukkal történne valami,zokszó nélkül vállalná hogy helyt áll. De most per pillanat azt mondja hogy nem várhatóm el hogy egyik napról a másikra 3 gyerekes anya legyen mikor úgy érzi a meglévővel sem lesz jó anya. Bizonytalan magában,friss és új neki még az hogy itt a csöppség. Amit meg is értek és igaza is van. Tényleg ö lenne többet az előző kapcsolatombol született gyerekekkel. De ez akkor is igy lenne ha az exemmel lennék még,egy házasságban általában a nö az aki többet van a gyerekekkel,a férfi az aki többet dolgozik. Hangsúlyozom általában van így.


Én nem pénzzel akarom ellensúlyozni azt h nem élek velük,szeretem őket.

De exem már 2. alkalommal kapcsoltatná ki a gázt mert számlát nem fizet,és ez már sok. Tudom hogy tennem kell valamit,de ha most magamhoz veszem őket akkor félek hogy a párom sokal be és vesztem el őt és a picit.


Azzal ha nem rendezem a számlát amit exem,nem fizet a gyerekekkel és persze magammal szurok ki csak.


Ha feljelentem a láthatás akadályoztatása miatt szintén magamat szivatom,mivel ugy tájékoztattak hogy pénz büntetést kap volt nejem.


Köszönöm a válaszokat mindenesetre. Át beszélem párommal mikor érzi magát késznek hogy velünk éljenek a gyerekeim is. Mint írtátok az is idő míg döntés születik ez ügyben. Addig meg a lakhatást is rendezni kell mert sem itt,sem a régi lakásom nem alkalmas arra hogy 5 személy elférjen.

2016. okt. 1. 20:32
 28/37 A kérdező kommentje:

Egyébként amig nem tudta meg az ex feleségem hogy közös gyerekünk lett,addig nem volt vele gond.

Így párom hiába tudta h van 2 gyerekem, nem volt patkány a volt feleségem. Erre egyikünk se számított.

2016. okt. 1. 20:35
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak pénzbüntetést kap, hanem gyámhivatali ellenőrzést és határozatot meg ejnyebejnyét is. Sokkal szigorúbban fogják ellenőrizni, hogy biztosítja-e a láthatást, akár újabb bírósági tárgyalásig is mehet az ügy.

Valóban érdemes felkeresned egy ügyvédet. Ha a bíróságon elhangzott (ha jól rémlik, ezt írtad valahol visszább), hogy a számlák megfizetése a feleséged kötelessége, akkor ezzel megütheti a bokáját.

Viszont ehhez tényleg határozottság kell. Nem kötelező magadhoz venni a gyerekeket, ha ez mindenkinek jobb, de nem kell attól még, hogy papucs legyél.

2016. okt. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem te.fogod megutni a bokad hanem az ex mivel nem teljesiti a.birosag alat jovahagyot lathatast ...

Par alkalom es a gyamugy alkalmatlannak is itelheti a gyerekek nevelesere ...


Onnantol nyert ugyed van

2016. okt. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!