Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetnék a volt feleségemm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék a volt feleségemmel szemben?

Figyelt kérdés

3 hete született meg az uj kapcsolatomból a közös gyerekünk.


A volt feleségemmel élnek a vele a közös 2 gyerekünk. Ő már a párom terhessége elején uszította a gyerekeket a baba ellen. Nem fog apa titeket szeretni,csak az új családja van már,és hasonló szöveg.


Fizetem a gyerektartást ,60.000FT. Ez mellett beszállok a nagyobb kiadásokba is,mint iskola kezdés pl. Bár jóformán azt is egyedül én fizettem,mert a volt felségem hiába dolgozik és kapja a gyerektartást,állitása szerint nem volt pénze. Albérletet nem fizet,mert az én lakásomba lakik(ami nem közös) és csak a számlákat kellene fizetnie de azt se teszi. Múltkor is az orrom alá dugta a levelet h leszerlik a gázórát ha nem fizeti be a 3 havi elmaradást. Rendeztem. De azóta is hol ezt hol azt nem fizeti be,és a gyerekek érdekében én rendezem őket.

Az étkezést a suliba se fizeti be,azt is velem fizetteti ki rendszeresen.


A gyerekeket nem adja oda láthatáskor,hanem lehetetlen időpontokba ugraszt h na most vihetem őket. Ha dolgozom épp,és nem tudok menni akkor mondja hogy mert bezzeg az ő megmondta h az új családom a fontosabb.


Felmerült,hogy kérem hogy vegyék el tőle a gyerekeket és akkor nálam helyezzék el őket,de párom úgymond friss anyuka. Neki első baba a gyerekünk,és fél attól hogy egyik napról a másikra 3 gyerekes anya legyen,mikor még nagyon bizonytalannak érzi magát így is. Ha akarja ha nem bizony ő foglalkozna többet a gyerekeimmel,mivel nekem dolgozni el kell mennem.


Ez mellett a két gyerek ragaszkodik az édesanyjukhoz,ami természetes. De nonszensz hogy valóban az új családomtól veszem el a pénzt,hisz gyakorlatilag két helyen fizetek számlát,és minden egyéb költséget ami a két gyerekemmel kapcsolatos. És hiába fizetek gyerektartást,mert az exem nem tudom abból mit fizet vagy mit vesz.


2016. okt. 1. 13:45
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha a közüzemi számlák a volt nejed nevén vannak. Akkor tudod ki fizetné ki a számlaelmaradásait. Én biztos nem. Azonnal mennék a gyámhatósághoz jelenteni. A mai átlaghoz képest jó összegű gyerektartást fizetsz. Legyél erőssebb. Tudj neki memet modani. Te má csak a 2 közös gyereért tartozol anyagi felelősséget. Azért nem amit az ex csinál. Hidd el nem fogja engedni hogy kikössenek bármit is. Ezzel is csak téged szivat. A gyerekelhelyezés meg kb 1-1,5 év alatt zajlik le. Gyűjtsd a bizonyítékokat és majd add be a módosítást. Ha nem kell2 háztartást eltartanod lehet hogy te is több időt tudnál otthon tölteni maj a 3 gyerekeddel. Az exed felelőtlen anya és ha van elég bizonyíték a bíróságon akkor nyert ügyed lesz. Sok sikert. Ne légy papucs.
2016. okt. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

A volt nejed nem tudja, hogy az új párod nem akarja még a gyermekeiteket nevelni a baba mellett.

Nagyon sokan írták, hogy mit tegyél. Leülnék az ex-el, és világosan és érthetően elmondanám neki ezeket. Ez van, erre számítson, ha ezt folytatja.

Ha jelented, hogy a láthatást akadályozza, és pénz büntetést kap, az az ő nevére fog szólni, nem neked kell kifizetni. Ha nem fizeti, az ő baja.

Legyen ez az első lépés, és akkor látni fogja, hogy nem csak a szád nagy, hanem következetesen betartod amit ígértél.

Közben megbeszéled a jelenlegi pároddal, hogy mikorra érezné magát elég erősnek a plussz két gyerekhez.

A köztes időben megnézed, hogy viselkedik a volt nejed.

2016. okt. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
31%
Havi 60 ezer gyerektartást fizetsz? Gratulálok. Jó nagy bal.fhasz ügyvéded lehetett..
2016. dec. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

33: egy gyerekre havi 30 ezer forint szerintem egyáltalán nem sok. Mivel elvileg az anya gondoskodik róluk az idő 90%-ban, neki van plusz munkája, ő tud kevesebbet keresni, ezért az apának kell anyagiakban a nagyobb részt fizetni. Márpedig nagyon szegény család az, ahol egy gyerekre ténylegesen nem költenek többet összesen teszem azt átlagosan 40 ezer forintnál.


Most más kérdés, hogy ez esetben anyuka inkább kártékony, mint gondoskodó.

2016. dec. 29. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
Az anyuka gondolom nem sajnált a aközös vagyonból egy jó ügyvédre és most apuka szívni fog élete végéig. A nők sokkal találékonyabbak és jobban tudnak tervezni, ezért is a legtöbb válásnál a nők jönnek ki nyertesen. Ha az apuka se lett volna rest egy jó ügyvédet felgogadni, akkor most lényegesen jobb pozícióban lenne. Ez a havi 60ezer akkor lesz szívás, ha apuka munkalehetősége esetleg idővel megszűnik és nem tud annyit keresni mint most. Akkor viszont nincs apelláta, hanem mehet a dutyiba hűvösölni. A volt asszony meg majd jót röhög rajta a markába.
2016. dec. 29. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

#35 Ha az apuka anyagi helyzete változik, akkor módosítható a korábban megállapított összeg, ez nem kőbe vésett pénz. Többek között akár most is kérhetné a gyerektartás összegének módosítását, hiszen mivel gyermeke született, megváltoztak a körülményei, amelyre tekintettel van a bíróság is.


Másrészt pedig szomorú, hogy ilyen negatívan nyilatkozol apukáról pusztán azért, mert ő a válás ellenére továbbra is gondoskodik a gyermekeiről. Lehet, hogy jelen esetben anyuka a hunyó, és kihasználja a kérdező jó szándékát, de az emlegetett összeg nem anyukának, hanem a gyerekeknek jár, akik nem tehetnek semmiről.

2016. dec. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Te elég nagy balek vagy, már elnézést a kifejezésért. Csoda, hogy ilyen kiadások mellett bele mertél vágni a 3. gyerekbe.. Ez a nő teljesen kisemmiz tégedet. Nem kellett volna az elején hagyni, hogy ennyire rád szálljon. Most már nem nagyon tehetsz semmit. Jelenlegi párod jól tűri mindenesetre az exed követelőzéseit. Talán neki kéne kicsit a sarkára állnia legalább a közös gyereketek miatt, ha már neked nem megy...
2016. dec. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!