Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást fognak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást fognak megítélni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Apuka fizetése netto 180000Ft, 3 közös gyermek van.


Apuka fizet egy hitelt 86000Ft/hó, neki kell albérletbe költöznie.


2018. okt. 21. 13:00
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
91%
Akkor az a hitel sajnos,csak az apukát terheli kérdező...
2018. okt. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
15%
9 Mert az igényli, akinél a gyerekek vannak. Ha gyed-en, gyesen, vagy minimálbéren van a kérdező, akkor a kedvezményt igazán igénybe se tudja venni, amit most apukán keresztül tudtak. Ami három gyerek esetében majd 100eFt/hó
2018. okt. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
54%
Sehol nem ír olyat a kérdező, hogy minimálbért keres. Én is bőven igénybe tudnám venni 3 gyerek után a kedvezményeket, ahogy nagyon sok nő. Már nem kell olyan magas fizetés hozzá.
2018. okt. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
60%

[link]


A vàlaszadók nagy rèsze màr bocs, hülyesèget beszèl. Figyelembe veszik majd a hitelt, mert mindkèt szülő vagyoni helyzetèt figyelembe veszik. Olyan NEM lesz, hogy megìtèlik a 90.000ftot meg neki van 86.000 hitel ès kötelezik, hogy ergo habi 4000 ftból !!! èljen. A linkben ki van listàzva mit vesznek figyelembe, elèg vilâgosan. Amúgy èrdemesebb ilyen kèrdèsekben ingyenes jogi forumra ìrnod, vagy felkeresned egy ügyvèdet, mert sajnos gyk-n ilyen vagyoni kèrdèsekben a vàaszadók 70%-a hasaütèsre beîr valamit, hogy SZERINTE hogy lenne. Nem ahogy törvànyileg van, ès ordas nagy ökörsègeket ìrnak. Annyit tegyèl meg, ha megìtèltèk, megìrod ide, hogy törtènt. Kìvànom, hogy jól alakuljon az ügyed.

2018. okt. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
6%
Na,ezért nem éri meg családot alapítani,a végén az utcán köt ki a férfi.Jól el van ez tervezve.
2018. okt. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
59%

#14. Ebben az egy oldalas linkben, amit 2 perc alatt átfutottam a vagyoni helyzet vizsgálata van, amiben hót ziher, h a hitelt (amit lehet nyalókákra költött az apuka) nincs benne, nem lehet benne. A gyermekek további eltartása a tét, hogy aztán hitelt az apuka miből fizeti, még egyszer mondom, nem a bíróság kompetenciája kifundálni.

Azt biztosan nézik, h az apuka albérletbe kényszerül, ilyenek, de a hitelt biztos nem!! A hitel egy luxus dolog, amikor pl. kiszámolják egy család egy főre eső jövedelmét, mondjuk ösztöndíj igényléshez, ott sem érdekel senki, h esetleg a fele fizetésük lakás hitelre megy. A hitel felvételére senki sem kötelez senkit, az egy saját döntés. Hogy, aztán azt fagyira költötte, vagy plazma tévét vett, uram bocsájt lakást, hogy biztosítsa a családja lakhatását, hivatalos szervnek édes mindegy. Itt sem fogja a bíróságot érdekelni, eléggé nagy az esély rá...

2018. okt. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!


Még gyesen vagyok és valószínűleg leszek is pár évig, ez havi kb. 25000Ft, részmunkaidőben dolgozok (4 órás) havi bruttó 120000Ft a bérem + a családi pótlék (62600Ft). Ez így együtt kb. 205000Ft. Ha jól néztem akkor a családi pótlék nőni fog, ha egyedülállóként fogom kérni.


Én sem így terveztem, hogy egyedül maradok 3 gyerekkel, de ez még sok-sok mindenre igaz az életemben és már megtanultam, hogy mindig az adott helyzetből kihozható legjobb dolgot kell néznem, akkor nem dilizek be teljesen.

2018. okt. 21. 13:59
 18/39 anonim ***** válasza:
35%

"16" válaszolva

Attól hogy elolvasol egy törvényt még nincs semmi tapasztalatod, a bírósági gyakorlat egészen más mutat mint amit leírtál, sokkal több dolgot mérlegelnek a GYT megállapításakor ha nincs közös megállapodás és minden ügyet egyénileg kezelnek. A bíróság pontosan tudja, hogy t nem kötelezheti a bíróság semelyik felet sem arra, hogy éhen halljon, vagy nincstelenné váljon miközben a másik fél köszöni szépen jól van. Ilyenkor egyedi méltányossági kérelem alapján mérlegelik a szülök anyagi helyzetét(megtakarítások, hitelek, egészségi állapot és sorolhatnám, egyéni vagy közös háztartásban él), és ezek alapján megállapítanak egy minimum összeget amiből a tisztes megélhetés biztosított. Több gyerek esetén minden esetben megnézik az anya jövedelmét is(adókedvezménnyel együtt!!!) és tudok olyan esetről, ahol az apát a kért 3*30000ft helyett 3*15000ft GYT fizetésre kötelezték, mert az anya vette igénybe a gyerekek után járó adókedvezményt ami nem a saját jövedelmének számít és annak megfelelően korrigáltak. Szóval a törvény szerint a max kiszabható GYt a fizetésének 50%-a, de ettől a bíró simán eltérhet indokolt esetben. Lássuk be, ha az anya 3 gyerek után igénybe tudja venni az adókedvezményt, akkor abból a gyerekek profitálnak, és mivel a gyerekek közösek, ezért minden utánuk járó támogatások is közösek. Tudok olyan esetről is, ahol az anya vette igénybe az adókedvezményt, de csak részlegesen és hosszas győzködés után volt csak hajlandó belemenni abba, hogy az apa vegye igénybe (aki teljesen igénybe tudta venni) mondván ha azt összeget nem adja oda neki akkor ő rosszabbul járhat. Olyanról is tudok, ahol az anya elköltözött a gyerekekkel az ország másik végébe(400km távolság), és az apa kérte a bíróságot, hogy a 200km távolságig vegyék figyelembe a GYT összegében az utazási költségeit és a szállást és ennek is helyet adtak.

2018. okt. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

#18. Ez a válaszod nem válasz az enyémre. Csak mondom. Sehol nem írtam, h a bíróság nem néz meg minden szempontot.

Annyit emeltem ki, h a hitelt, amit felhasznált az apuka vmire, nem fogja figyelembe venni, legalábbis 100%-os mértékben biztos nem.

2018. okt. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
77%
18-as, 14 vagyok èn màsoltam be a linket. Pont kb ezeket akartam ìrni mint te, de olyan jól összefoglaltad, hogy jobban nem tudnàm. Ez is nevetsèges hogy vagyoni helyzet alatt 2 perc alatt àtfutva egy cikket valaki azt hiszi az csak ingósàgra vonatkozik...màs a mindennapi èlethez szüksègws dolgokra nem;);) Kèrdező, èrtjük mi a helyzetet. Teljesen jól teszed, hogy tàjèkozódsz. Mi sem azèrt ìrjuk, hogy nem lesz 50% mert rosszat akarunk, hanem hogy reàlis kèpet kapj, hogy a hitel szàmìtani fog, akkor amikor megnèzik apuka miből fog èlni. Az nincs hogy neki hitelt kell fizetni, tegyük fel albèrlerbe lakni, enni-inni, de ìtèlnek úgy hogy havi 4000 ft marad. Ès igen 16-os, ahogy 18 is ìrta ès èn is ìtèlHET(feltêteles mód) 50%ot de mèltânyossâg miatt itt el fognak tèrni.
2018. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!