Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást fognak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást fognak megítélni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Apuka fizetése netto 180000Ft, 3 közös gyermek van.


Apuka fizet egy hitelt 86000Ft/hó, neki kell albérletbe költöznie.


2018. okt. 21. 13:00
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
29%
Csak vigyük végig logikusan a történetet. Tegyük fel apuka fizetése a családi adókedvezménnyel 180 ezer. Ez ugye megszünik, hisz a továbbiakban nem az ő háztartásában nevelkednek a gyermekek. Így marad a netto 120 ezre. Abból 86 ezer a hitel. Azt gondolja bárki is, h a bank érdekeit fogja nézni a bíróság? Jól van akkor mondja a bíró, nem kell gyermektartást fizetni, mert ugye apukának nem marad rá. Nonszensz. Nem a bank, és nem a hitelfelvevő a lényeg, hanem a gyermekek!!!
2018. okt. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
Mondjuk mi lenne ,ha megkérdeznél egy ügyvédet??!
2018. okt. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Az apa fizetése a családi adókedvezmény nélkül ennyi.


Jogászt már kérdeztem, de ő csak a lehetőségeket vázolta, ezért érdekelne, hogy kinek milyen tapasztalata van ezen a téren.

2018. okt. 21. 14:41
 24/39 anonim ***** válasza:
0%

Ha jogászt kérdeztél, akkor nem a lehetőségeket vázolta, hanem pontosan tudja, h mit vesznek figyelembe a bíróságon.

A jog nem babazsúr, jogszabályok vannak, és csak azok mentén tudnak dolgozni.

2018. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Ő annyit mondott, hogy a bírón múlik az egész, meg azon hogy én mennyire sírok a gyerekek érdekében és az apjuk mennyire sír, hogy éhen fog halni...
2018. okt. 21. 14:55
 26/39 anonim ***** válasza:
0%
Most nem mind1 ? Apuka elkezd feketen melozni azt o is megoldotta a problemajat.
2018. okt. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
0%

Huha, ez biztató. :)

Egy ügyvéd, azért van, h - ahogy a nevében is benne van - az ügyet védje. A tudásával. Attól jó ügyvéd, h a paragrafusokat tövéről hegyéig, oda-vissza tudja, és a bírót ill ügyfelét segítve megtalálja az a paragrafust, ami kedvező. Nos, a bíró mérlegel ezen paragrafusok mentén.

Nem tudom, itt mennyire a sírás használna...inkább egy jó ügyvéd, de ez csak az én véleményem.

2018. okt. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
50%
21 az a nonszensz baromsag amit te irsz, csak az a baj, hogy tipikus magyar vagy aki az orràig làt. Nem a bank, nem apuka èrdekèt nèzi a bírósàg. Gyerek èdeke, hogy apuka DOLGOZZON ès legyen miből TILTANI vagy KIFIZETNI a gyerektartàst. Na most, ha apukànak 4000ft marad egy hónapban a fizujàból, mert nem veszünk semmit figyelembe, büdös lesz mint a dög mert egy szappant nem tud venni, a hìd alatt fog èlni, majd feldobja a talpàt vègelgyengülèsben mert napi 3 zsömlèt nem tud venni a megmaradt 4000 ft-ból AZ NEM A GYEREK èrdeke. Ha ellehetetlenìtik, majd megpattan emiatt külföldre ès az màr egyből egy bonyolultabb ügy lesz AZ NEM A GYEREK ÈRDEKE. Ezèrt van rà törvèny. Ha apukàt nem fenyegeti az, hogy nem tud megèlni, akkor fizetni kell az 50%ot. Ellenben, ha apuka èhen döglene úgy, ergo semmit se tudna holtan fizetni, akkor attól jobb ha dolgozik ès fizet amit mèltànyosan megìtèlnek. Fontos a gyerek szüksèglete. Az "àjfon" nem szüksèglet. Ha pl apuka vàllalkozó ès keres havi netto 5 millat, nem fognak megìtèlni havi 2,5 millàt pl egy 2 èves gyereknek mert hàdddeeee az 50%. Figyelembe veszik anyuka jövedelmèt stb stb Iszonyatosan tàjèkozatlan vagy, tipikus laikus, aki osztja az èsz mert "gondol valamit". Ezzel nincs gond amig a kèrdező èrtelmes mint itt ès elmegy ügyvèdhez. A gond ott van, amikor valaki kiìr egy kèrdèst, az ilyenek miatt mint te, szàmìt valamire, amire semmi esèlye, majd köti az ebet a karóhoz ès ülünk meg ülünk a bírósàgon 70 tàrgyalàson, mert köti magât a baromsàghoz, meg 742x fellebbez stb stb stb.
2018. okt. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Nagyon beleélted magad kedves utolsó. Nem tudom mit jelent az neked, h tipikus magyar vagyok, gondolom negatívat. Ha, azért, amit leírtam tipikus magyar vagyok, akkor vállalom, h az vagyok. Gondolkodom, és leírom az én véleményem. Ettől a kérdező sztem van annyira szintén gondolkodó nő, h nem fog bírósági pertől bírósági perig menni. Ügyvéd segítségével ill. esetleg az apukával való közös megegyezéssel remélhetőleg mindenki számára megnyugtató megoldás születik.

Amit, pedig a legfontosabbnak gondolok, h nem a bíróság fogja ellehetetleníteni az apukát, ő már megtette saját magával a fizetéséhez képest nagyon magas hitel törlesztőjű hitel felvételével...

2018. okt. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
0%

Pont azt akartam amit utolsó. Nem fogják ellehetetleníteni a hapsit, pont azért, hogy fizetni tudjon akár a későbbiekben. Úgy tudom adósságként is be hajtják a gyt-t, akár foglalnak, szóval nem kell nagyon parázni.

De az azért vicces tényleg, hogy havi 4k-ból éljen meg és maradjon fizetőképes állapotban :D. Kajált már valaki fél évig havi 12 ezerből akár könnyű fizikai munka mellett? Elmesélné a tapasztalatait nekünk? Én igen, és 77kg-->59-re fogytam, meg idegileg is kikészültem, közüzemi tartozásokról nem is beszélve. Szerény számításim szerint 7 hónapig bírtam volna. Ha 4k-ból kellett volna, akkor 3-ig se.

32/f

2018. okt. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!