Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást fognak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást fognak megítélni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Apuka fizetése netto 180000Ft, 3 közös gyermek van.


Apuka fizet egy hitelt 86000Ft/hó, neki kell albérletbe költöznie.


2018. okt. 21. 13:00
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%
Még egy gondolat tőlem, aki tipikus magyar vagyok: ne az apukát védd, mint anyatigris. Felnőtt ember, ha van egy kis esze és felelősség tudata, akkor egy jobban fizető állás után néz, vagy a főállás mellett mellékjövedelmet/mellékállást, ha már volt olyan hülye, h ekkora hitelt vett fel. Nem a gyerektartást kell sajnálni az egyedül maradt gyermekektől, anyától. Itt a fő gond a felelőtlen hitelfelvétel. Oldja meg tisztességgel, ha már tovább nyújtózott a takarójánál.
2018. okt. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
40%

Ennyi erővel Ágnyeszka, a kérdezőnek se kellett volna szülni olyannak, akinek hitele van vagy eleve össze se jönni vele (a hitele már megvolt a hapsinak). De még azt is jó lenne tudni, ha már annyira a felek felelősségét firtatjátok, hogy ki borította a bilit és miért. Ki szakított és miért kérdező? Àtgondolt döntés volt vagy csak érzelmi alapon méghozta valamelyikőtök?

32/f

2018. okt. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
74%

Hogy jött ki ez a csp összeg 3 gyerekre,amit a kérdező írt? (16/gyerek amúgy)

A gyerektartás megállapításánál figyelembe veszik a felek kiadásait, ebbe a hitel is beletartozik. Ismerősnek hasonló szituban 3 gyerekre 45e ft gyerektartást állapítottak meg, de ott még magasabb is volt a netto bére az exférjnek valamivel.

2018. okt. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
9%

Gyt per közepen vagyok....szóval a különélő szülő a sajat szükségletének rovasara is kell hogy fizessen gyt-t. A hitelt SENKI nem veszi figyelembe ahogy az én hitelemet se anyakent amit azert kellett felvennem mert az apuka egy fillert se fizetett 24 honapon at. Azt viszont figyelembe veszik milyen szinvonalon eltek a gyerekek elotte es hogy ebben ne kovetkezzen be romlas.


Az viszont rosszul veszi ki magat ha apuka megprobalja sumakolni a bevetelet aztan a masik fel bebizonyitja hogy megis volt sokkal tobb bevetel....

2018. okt. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
A családi pótlék összegét jól írtam, a háromból két gyerek után emelt családit kapok. 16000Ft+2*23300Ft. Ez összesen 62600Ft.
2018. okt. 21. 23:21
 36/39 anonim ***** válasza:
37%

34 válaszolva.....

Nem mindegy hogy az a bizonyos hitel mire lett felvéve. Mert ha a férfi vállalkozó és mondjuk vett egy teherautót amivel dolgozik, akkor az munkaeszköz ami szükséges a munkavégzéshez és a GYT fizetéséhez. Ilyen esetben annak törlesztőrészletét figyelembe veszik a GYT meghatározásakor,mert anélkül nem képes a munkavégzésre. De ha egy lakóingatlanról van szó amiben lakik, ami a munkavégzéstől független, akkor azt lakhatásnak minősítik és más kiadásnak számít.

Óriási tévedésben él itt sok válaszoló. A GYT nem az anyának jár, hanem a gyereknek. A gyerek felnevelése mindkét szülő közös feladata és "elméletileg" mindkét szülőnek a jövedelmének megfelelően azonos szinten kell ehhez hozzájárulnia. Szóval van a szülők jövedelme, és ezen felül a gyerekek után kapott állami juttatások (családi pótlék+adókedvezmény+egyéb szociális juttatások). Figyelembe veszik a lakhatást is, az se mindegy, hogy a szülök külön élnek vagy közös háztartást vezetnek egy harmadik féllel.

Ha egy férfi hajléktalanná válik,mert a bíró olyan magas GYT ítél meg, hogy képtelen fizetni, akkor ott valami nem stimmel, az annyit jelent, hogy vagy nem jelent meg és nem fellebbezett a határozat ellen vagy nagyon szar ügyvédje volt.

A gyerekek után 17000ft*3 51000ft kapsz havonta családi pótlékként, ezen felül, ha az adókedvezményt igénybe tudod venni, akkor az 33000ft*3 havonta. Na most ez nem kevés összeg és ez nem az anyának jár, hanem a gyerekeknek. Ezt az összeget az elszámolásnál felezik, vagyis 75000ft GYT már fizet az apa. Ehhez számolják hozzá az apa jövedelmét legyen bruttó 270k(netto 180k) adókedvezmény nélkül. Ebben az esetben bár nem tudja maximálisan kihasználni az adókedvezményt, de havi 86500ft adókedvezmény érvényesíthető. Tegyük fel, hogy nincs ingatlan a nevén egyik szülőnek sem, akkor mindkét félnél megállapítanak egy lakhatási költséget, amit az eltartottak számával arányosítanak és annak megfelelően súlyoznak. Ha az egyik félnek van lakása és a másik félnek nincs, akkor neki nem kell költenie lakhatásra, vagyis az összeg eszerint módosul. Bár a GYT összege nincs sem alulról, sem felülről korlátozva(megállapodásban bármekkora összeg szerepelhet), de a bírok is emberek és pontosan tudják mi az a minimális összeg ami egy gyerek eltartásához, tisztes neveléséhez szükséges. Ez havi szinten 50-60ezer forint/gyerek. Az hogy ez az összeg az államtól érkezik vagy a szülőktől az részletkérdés, nem releváns. Szóval jelen esetben ha a férfinek jó ügyvédje van és jól érvel, akkor szerintem 3*20000ft több GYT biztosan nem fognak megítélni. Az anyának 51000ft+86500ft+60000ft juttatást kap az államtól és apától, amihez még neki is hozzá kell raknia a saját részét.

2018. okt. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Ezen felül még amit nem írtam, ha éppen nincs munkahelyed és már nem kapsz GYES-t, akkor igényelhetsz GYET-t a kisebbik gyerek 8 éves koráig, vagyis 5 évig havi 28500ft ami mellett részmunkaidőben(4 óra) még dolgozhatsz is.
2018. okt. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk pár éve volt bírósági ügy a gyerektartásból, akkor hiába jött apuka, hogy mennyi hitele van (válás után felvett autó, A-hitel, személyi hitel...)nem érdekelte a bírót. Biztos van amikor nézik, de a mi esetünkben nem nézték. És nekem sokkal jobb fizetésem volt,mint a férjemnek, de azért mert rákényszerültem, hogy dolgozzak a főállásom mellett is a gyerekek miatt. Én saját magam "védtem", neki volt ügyvédje. A bíró szerint a gyereket el kell tartani, vállaljon apuka másodállást ha kell!
2018. okt. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Nem veszik figyelembe a hitelét. A gyerekeit köteles eltartani.
2018. okt. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!