Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Mennyire hatásos a 90 napos...

Mennyire hatásos a 90 napos fogyókúra? Nem jönnek vissza a kilók?

Figyelt kérdés

Aki csinált már ilyet, hogy bírta? Meg lehet lenni leves és főzelékek nélkül? Nem jön vissza később a kiló? (mert az egyik ismerősöm szépen lefogyott pár éve, de a múltkor alig ismertem rá, majdnem ugyanakkora, mint a fogyás előtt volt.)

Tönkreteszi a gyomrot? Érdemes belefogni?

Már elkezdtem kb. 3 hónapja odafigyelni az étkezésemre, de kilókban nem láttam változást, sőt, mintha még gyarapodott volna a súlyom 2-3 kg-val. Szeretnék megszabadulni úgy 10 kg-tól, de már 5-nek is örülnék. Természetesen úgy, hogy ne jöjjön vissza.

Most így étkezem:

REggeli (fél8-8): gabonapehely,

vagy egy szelet vmilyen kenyér (felvágott/szalámi/tejfölös/vajas-sajtos/májkrém) hozzá paradicsom, paprika, uborka stb.


10órai: kávé vagy gyümölcs (de legtöbbször kávé, s a gyümölcs marad a reggelire, ebéd utánra esetleg uzsonnára)


Ebéd:


Amit éppen főzök (leves vagy második féle) /Normál adagok, vagy kisebbre kell gondolni/


Uzsonna: cappucino vagy tea (cukor nélkül)


Vacsora (18 óra): joghurt/ egy kis darab sajt/ saláta/egy pohár tej


Emellett minden második nap tornázok este. (Most, hogy itt a jóidő elő szeretném venni ismét a bicajt)

Köszönöm a segítséget! Minden javaslatot szívesen fogadok.


170 cm vagyok, 80 kg, 26 L


2010. ápr. 9. 17:40
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom! Lehet, hogy ki kellene várnom, hogy így van -e eredménye, még ha lassú is.

Tudom, hogy a drasztikus fogyás nem jó dolog. S talán, ha bejön a jó idő, könnyebben lemennek a dolgok.


Teljesen kész vagyok, nem tudom mit tegyek.


Már arra is gondoltam, hogy nem eszek, de akkor meg csak a szervezet feléli amit eddig elraktározott, nem?

2010. ápr. 9. 18:42
 12/21 anonim ***** válasza:
Mozogtam mellette, mert szeretek nagyon taposni. A mozgás azóta is az életem része. Normálisan étkezek, de nincsenek nagy zabálások. Inkább édesítőszert használok.
2010. ápr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Kb. 2 hónapig rendesen csináltam ezt a diétát a 3.hónapban már sokat bűnöztem, igy ment le 12 kg.
2010. ápr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Hát nem semmi, amiket írtok. két hónap alatt 12? Én összesen kb. ennyit szeretnék leadni, de mint említettem, már 5-6 kilónak is örülnék.


Egyébként a nővérem is csinálta vagy 6 hétig, kb. 4,5 kg ment le neki, pedig becsülettel csinálta, nem volt semmi félre lépés. Aztán abba hagyta, mert látta, hogy nem működik.


Egyébként azért is félek még ettől a módszertől, mert volt olyan, hogy betartottam szigorúan, hogy 5 - ször eszek (8, 10, 13, 16, 18.30), s ahelyett, hogy fogytam volna, híztam. Pedig nem ettem sokat, nem is tudtam volna, hiszen többször ettem.

2010. ápr. 9. 19:00
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem csinálnám a helyedbe


Nem jó, hogy kapásból 1x van fehérjenap, mikor mindennap kéne fehérjét enni


A szénhidrát nap meg borzalmas


Meg úgy alapjában az egész 90 napos

Baromság

2010. ápr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nem lehet olyan baromság, ha nekem is meg a nagynénémnek is orvos ajánlotta...
2010. ápr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Na, akkor nem csak én vagyok ilyen tájékozatlan! Ezért tettem fel a kérdést, hogy ki mit tud felhozni pro és contra.

Mert szerintem sem helyes, hogy egy-egy nap koncentráltan csak egyfélét eszünk, de ha van akiknek bevált, s márpedig vannak ilyenek, mert itt is mondtátok, akkor valami ésszerűségnek csak kell lenni benne.


Ezért nem tudom mi tévő legyek? Ha az orvos ajánlja, akkor jónak kell lennie. De a gyógyszereket is az orvos ajánlja és nem jók.


Ördögi kör, mi tévő legyek.

2010. ápr. 9. 20:19
 18/21 anonim ***** válasza:

Figyelj, kérdező ! ( különben 19:41 vagyok )


Az Atkins- t is ajánlják, a tisztitókúrát is, a vegetarianizmust is, igazából bármelyik diétát ajánlhatják bárkinek, a kérdés az, hogy az a bárki te lehetnél-e !


A 90 napossal lehet fogyni, elismerem, mégis miért ellenzem ? Azért, mert rendkivül sok izomtömeget lehet vesziteni, te ennyire szereted a hájadat vagy mi a baj ? Akiknek bevált a 90 napos izmot is vesztettek, nem is keveset, és hosszú távon ez visszahizást jelent, valamint annyira kellesz figyelj az étkezésedre, hogy belefogsz őrülni. Tudom, mert nekemis vannak ismerőseim. És most nem azt fogom mondani, amit mindenki, hogy milyen szépen lefogytak. Igen, lefogytak, de minek az árán ? Ezt bezzeg nem mondja senki


Most úgy kell figyeljenek a táplálékbevitelre, mint a cukrosok vagy egyéb betegségűek, irtó hamar visszalehet nyerni a leadott súlyt, mert a súly valójában izomból ment le és nem zsirból ! Egyrészt nem esztétikus sovány-hájasnak maradni, másrészt 90% nem veszi észre, hogy valójában izom ment le. Hogy miért , nem tudom, sajnos anyukám is 90 napos párti volt, az már nemérdekelte, hogy a szénhidrátnapon a tortaszelet, valamint fehérjenapon a zsiros sajtok EVIDENS MÓDON nem égettek semmi zsirt a testben, ahoz viszont közrejátszodtak, hogy a szép izom eltűnjön , valamint hogy egész nap azt se tudta melyik ágyba feküdjön miután jött a fitneszteremből és pont keményitőnapon volt......ugyanis 2 répától az ember nem érzi valami remekül magát 2 óra mozgás után


Te tudod, én csak figyelmeztettelek, én is lefogytam -20 kilót és csupán 65-ből és nem a 90 napossal, szóval csak semmi támadás , kedves " sikeres " válaszolók.....

2010. ápr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 20:32. Valami ilyesmikre gondoltam, aki el meri mondani, hogy szerinte miért jó és miért nem.


Mert ahogyan le is írtad, én nem izmot szeretnék veszíteni, hanem zsírt. (Persze minden fogyókúra, életmód váltás, diéta alatt veszítünk valamennyi izmot, de főként nem abból fogyunk.)


Egyébként szerinted(szerintetek) az általam fentebb leírt étrend érhet el célt (lassú tempójú fogyás), vagy csak kínzom magam? (Ha csak ezt betartom és mozgok, tornázok, bicajozom, akkor érhető el látványos, és maradandó eredmény?

2010. ápr. 9. 20:37
 20/21 anonim ***** válasza:

Amit írtál, hogy a nővéred 4,5 kilot lefogyott 6 hét alatt és nem működik?, szerintem 6 hét alatt ennél többett nem is szabad.

Én bátorítanálak abban amit már elkezdtél, mert az egy értelmes, kiegyensúlyozott fogyi módszernek tűnik, esetleg a mozgást lehetne növelni, valami izenzívebbel (úszás, futás). Ha a 10 kilot fél év egy év alatt fogyod le, és a mozgást nem hagyod abba utána sem, akkor meg is fog maradni az alakod, akkor is ha néha betolsz egy-két sütit.

2010. ápr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!