Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Kávéba lehet tejet és kakaópor...

Kávéba lehet tejet és kakaóport tenni? Lehet gyümölcs helyett inkább minden reggel kakaós kávét inni? Szénhidrátnapon mit ettetek?

Figyelt kérdés
2018. jún. 8. 21:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Most kihagyom a szokásos "a 90 napos diéta baromság, az embernek nem cukor kell mindennap, hanem inkább fehérje" szólamaimat, de attól még azok igazak.


Kávé: melyik napon?

Ha a gyümölcs helyett kakaós kávét iszol, az már nem az a diéta. Nem gond, ha eltérsz tőle (az a gond, ha nem), de az már egy személyre szabottabb, más diéta lesz.

Nekem személy szerint jónak tűnik a kakaós kávé a cukor helyett, még ha gyümölcs is, főleg, ha neked az esik jobban adott esetben. Én is eszem gyümölcsöt, szezon van, de sokszor inkább kávézom (sokszor kakaóval én is), fogyáskor nekem célszerűbb is s szeretem is a kávét. Ha nem lenne tejes, akkor olyan kicsi lenne a kalóriatartalma, hogy igazából minden napba belefér (max. gyümölcsnapba nem), elvégre úgyis van minden napodban mindhárom makrotápanyagból, max. nagyon kevés. Kicsi tejjel ugyanez van s nem hinném, hogy sokat tennél bele, a tej is főleg víz, kis cukor, kis zsír, kis fehérje.

Ha emberek tortát esznek szénhidrátnapon (sokszor olvastam ezt. nos, a torta tipikusan SOK fehérje, SOK zsír, SOK szénhidrát), akkor a tejes kávé is belefér bármikor. De persze nem vagyok szakértő eme diétában, csak olvastam róla egy csomót, egyszer, régen, menütervekkel meg minden. Vannak szigorúbb és brutálisan laza (ld. torta) menütervek.

2018. jún. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mindennap ezt gondoltam reggelinek.

Szénhidrátnapon mit és mennyit szoktatok enni? Ehetek puliszkát szénhidrátnap?

2018. jún. 8. 21:57
 3/12 anonim válasza:
93%
Felfoghatatlan számomra,hogy ez a 90 napos diéta még mindig hódít és még mindig van olyan ember aki csinálja. "Szénhidrát nap"??? Könyörgöm.... Minden nap kell enni szénhidrátot,fehérjét és zsírt egyaránt!! De hajrá, készítsétek ki nyugodtan a szervezeteteket, biztos megéri... Csak senki ne csodálkozzon pár hónap múlva ha rohamosan kezd visszahízni, megszűnik a menstruációja, inzulin rezisztens lesz és pajzsmirigy beteg. De ezekkel ne is törődjetek, hajrá....
2018. jún. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%

Szénhidrátot tulajdonképpen nem kell mindennap enni, nem esszenciális tápanyag, de persze sokaknak kell, a többieknek pedig sok szerencsét a kihagyásához.

Fehérje viszont rendszeresen kell nem kevés, különben bomlik az izom. A zsír nélküli napokon viszont nem tudom, mi történik, de mindig is hiányoltam a 90 naposból a zsírnapot (amellett, hogy a 3 szénhidrátnap sem egy nagy ötlet).

2018. jún. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
#4 azt vágod, hogy szénhidrátból van az energia, ugye?
2018. jún. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Nézd meg előbb a kakaópor cukortartalmát! Meg fogsz lepődni.
2018. jún. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A kakaó 100grjába kb 2 vagy 3 g cukor van, amire te gondolsz utolsó, az maximum a nesquik meg hasonló szarok, amiket cukrozott kakaónak neveznek, de valójában inkább kakaózott cukrok, annyira kevés bennük a kakaó.
2018. jún. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jaj ne te vagy az eperzabáló lány?
2018. jún. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7-es, az emberek többségének sajnos a cukrozott van otthon, azt használja.
2018. jún. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#5: Nem, energia jöhet szénhidrátból, fehérjéből, zsírból és kalória van még az alkoholban is, de az speciális téma.

A szénhidrát nem esszenciális tápanyag, így nem muszáj bevinni, persze valamicske úgyis jön.

Mivel a fehérje nem jó túl magasan, az energiát adó makró az lehet a szénhidrát vagy a zsír, kinek mi tetszik s mi esik jól. Van, akinek sok szénhidrát kell, van, akinek minél kevesebb, annál jobb (vagy legalábbis egy szintig. én nem adom fel a zöldséget, szóval én sosem eszem igazán extrém kevés szénhidrátot).


Tudom, hogy egyesek szerint sok szénhidrátot kell enni, még talán akkor is, ha megbetegszünk tőle (ezt sosem sikerült tisztáznom senkivel), de ettől ez még nem válik igazzá.

2018. jún. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!