Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Mit gondoltok az Atkins...

Mit gondoltok az Atkins fehérje diétáról? Mennyire hatásos?

Figyelt kérdés
Van aki próbálta? Mennyire bírta? Fogyott is vele? Ha igen mennyi idő alatt és mennyit? Pontosan miket evett? Bocsi a sok kérdésért:)
2011. aug. 15. 16:25
 1/10 bix ***** válasza:

ha sok a fehérje az se jó... az atkins meg nem arról híres hogy nem túl radikális vagy éppen rugalmas...


szénhidrátra szükség van ez sajnos tény. egész addig jó ez a diéta is amíg nem mész 1200 kcal alá... onnantól akármit mondanak sajnos nem működik. azzal érvelnek hogy a fehéjre megvédi az izmokat. ez sajnos fail. ugyanis lehet hogy az aminosavak miatt nem bomlik izom, de hogy glükózt nem kap eleget a szervezet, az fix. azt pedig glikogén raktárból fogja fedezni, az pedig az izomban van. és csak ha mind "üres" akkor fogsz zsírt bontani...


1200 fölé tornázni a kalóriát pusztán húsokkal vagy növényi fehérjeforrásokkal elég para. nem is beszélve a húgysavról ami ugye köszvényhez vezethet elég gyorsan.


mértékkel. ez a legfontosabb. mértékkel

2011. aug. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
atkins tata egy kövér, ödémás disznó volt amikor elhalálozott
2011. aug. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 TOMAtm ***** válasza:
71%

az atkins lényege hogy nagyon alacsony(közel nulla)szénhidrát bevitel mellett sok zsír és fehérje a fő táplálék.ha nincs szénhidrát,a fehérje meg annyira elég h az izomzatot fenttartsa,akkor a szervezet 3-4-5 nap alatt ketózisba kerül,ami azt jelenti hogy nem glükózból tartja fent magát hanem amolyan vészhelyzeti üzemben ketonokat gyárt.a ketonokat nem tárolja a szervezet ez a diéta kulcsa és egyetlen előnye.vagyis:akármennyi zsírt-zsírosat ehetsz,mert a ketont kipisiled(a többletet).és hogy lehet igy fogyni?úgy hogy a szervezet ketonból sokkal többet kell hogy elhasználjon mint glükózból(asszem olyan 30%al kevesebb a fűtőértéke) és a test sokkal könnyebben csinál ketont a saját zsírodból mint a bevitt kajából.nagyon drasztikus fogyás érhető el vele,megfelelő edzéssel(heti 4 teljes testes edzés,nulla kardio).

a dolog hátrányai:magas koleszterinszint,magas vérnyomás,folyamatos fáradság,szellemi képességek csökkenése,koncentrációhiány.valamint köszvény ha hajlam van rá.

használtam 2 hónapig,rettenetesen fogytam(nem voltam igazán kövér,inkább csak kiváncsi voltam h működik e)zsírból.a második hónap után AZONNAL kezdtem egy tömegnövelő edzést és étkezést mert már nem tetszettem magamnak.a kb 14 kiló ami lement 3 hónap alatt visszajött kb.de szerencsére nem annyira zsírban mint izomban.

Ja még annyi h nem igazán voltam fickós a diéta alatt :S magyarul 5ből 3szor fel sem állt és kedvem sem volt szexelni.

2011. aug. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm első válaszoló. Akkor tudnál tanácsot adni hogyan étkezzek? Reggeli, ebéd, vacsora? Fogyni szeretnék, január óta lement -10 kiló, de sajna több hónapja stagnálok, szeretném valamivel felturbózni, hogy még -10 kiló hátra van. Eddig Norbi update módszerrel fogytam és ettem szénhidrátot csak nem mindegy milyen lisztből (master mix-szénhidrát csökkentő rostos készítmény szójaizolátummal). Szeretnék tanácsot hogyan tovább...
2011. aug. 15. 17:40
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja és napi 150 ch fölé sosem mentem az életmódváltás óta, valamint minden nap tornázok Rubint Réka tornáira... hétfő másfél óra alakreform torna, kedd 20 perc felsőtest, 20 perc csípő, comb, szerda 40 perc teljes test átmozgatás, csütörtök másfél órás alakreform, péntek 20 perc popsi, csípő és 20 perc kar stb. Kb így csinálom
2011. aug. 15. 17:43
 6/10 TOMAtm ***** válasza:

150ch az nem atkins,igy nem billensz ketózisba.

a rubint réka jó,de nem évekig.a szervezet hozzászokik a terhelésnek.szerintem a fogyásod jó része izomból történt és tudod az izom emészti fel a kalóriákat.ha nincs izomtömeged 3 répától sem fogsz fogyni,mert nincs ami elhasználja a kalóriákat.

[link] javaslom olvasd el.

2011. aug. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Kiváncsi vagyok, hogy a hozzászólók közül hányan olvasták el Atkins könyvét valójában. Aki pedig a paleolit táplálkozásban is járatos, az jól tudja, hogy nem húgysavat tartalmazó húsok bevitele okoz köszvényt, hanem az, hogy a vese húgysav kiválasztása elromlik a magas inzulinszint miatt. A magas inzulinszintet pedig a sok gyorsan felszivódó szénhidrát okozza. A koleszterin dolog is csak egy mitosz, nem a bevitt koleszterintől lesz magas a koleszterinszinted, mivel azt a szervezet magának állitja be. Akkor van a baj, ha a magas gyulladásszint (homocisztein szint) emelkedik a koleszterin. De ez akkor csak egy védő mechanizmus, ami lefedi a gyulladásokat. Koleszterinszint csökkentőkkel ilyenkor nem mennek semmire az emberek. Mert az olyan mintha náthás lennél, és mondjuk a taknyod ellen szednél gyógyszert, hogy ne folyjon az orrod, de közbe magát a betegséget nem kezeltetnéd. EGyébként ha bele akarsz vágni a diétába érdemes ezt elolvasnod: [link]
2011. aug. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az érdekes szerintem az, hogy Utolsó és TOMAtm is olyan szinten írt, hogy magam nem tudok a jelenlegi tudásommal mire jutni közülük. uhh!
2011. aug. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

lényegében "lowcarb" diétánál

eszed a húst, de ez nem terheli meg a szervezetet, a fehérjék teljes égetésével (nem aminosavakká bontásával, hanem elégetésével) nem keletkeznek nitrogén tartalmú anyagcseretermékek AMIK aztán egészségkárosodáshoz vezet(het)nek. illetve a szervezet előszeretettel nyer energiát zsírból.


nekem ez azért több ponton, tanultakkal stb. ellenkezik, de még nagyon nem vagyok biokémikus, csak a benyomásaim voltak erről.

2011. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én évekkel ezelőtt csináltam az Atkins diétát és elég szépen fogytam tőle. Ha jól emlékszem az első 2 hétben nem szabad napi 20 g szénhidrát fölé menni. Az a szakasz elég kemény. Állandóan fáradt voltam és éhes. Sportolni nem tudtam, mert teljesen erőtlen voltam. Reggelire ált. tojást ettem felvágottal, virslivel. Ebédre és vacsira valamilyen husit salátával(paradicsom, s.répa, bab nem lehetett benne). A 20 g-ba belefért még a körözött meg a sajt. Nasinak édesítőszerrel kevertem ki túrót.

Amikor lehetett emelni a szénhidrát mennyiségét, akkor már kicsit változatosabban lehet étkezni.

Nálam 2 hét után már látványos volt az eredmény, de hogy kilóra mennyi ment le azt nem tudom, mert amikor elkezdtem a diétát nagy ívben elkerültem a mérleget :)

2011. szept. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!