Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire hatásos a fehérje diéta?

Mennyire hatásos a fehérje diéta?

Figyelt kérdés
[link]
2010. júl. 26. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem nagyon.... Az egészséges fogyáshoz változatos étrend kell, különben hiánybetegség alakulhat ki. És amúgy meg egy hét alatt 3 kiló? Ha sikerül is (sztem elég nehéz betartani), akkor is visszahízhatod. Heti fél kiló fogyás a jó.
2010. júl. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egészségtelen, mivel nem változatos. Szénhidrátra is szükséged van! Továbbá egészséges táplálkozásra se tanít meg. napi 3x egyél és sportolj hozzá. Lassú de biztosabb.
2010. júl. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a normális táplálkozás a legjobb születéstől az élet végéig. :)
2010. júl. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ti elolvastátok egyáltalán? A fehérjediéta épphogy egész jó, változatos étrend. Van benne szénhidrát, (brokkoli, saláta, paradicsom mi lenne?) zsír is (mogyorókrém, sajt..) szóval kiegyensúlyozott.


Napi 5 étkezést ír elő, ami teljesen ideális, nem koplalás. Napi 3x enni kevés, lassítja az anyagcserét.


A heti fél kiló fogyás pedig egy 110 kilós férfinak egyértelműen kevés. Függ az egyéni adottságoktól is, nem lehet ezt úgy szajkózni mint a szorzótáblát.

2010. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Azt értsd már meg, hogy nincs csodadiéta, csak normális, tiszta táplálkozás!


110 kg-os férfinak is elég kell legyen a fél kg. Nem két hónap alatt lett ennyi, így visszafelé se két hónap ezt leadni.

2010. júl. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon is jól tudom, hogy nincs csodadiéta... de a fehérjediéta igenis a testépítők által használt étrendből kölcsönöz elemeket, és semmiképp sem említhető egy lapon a most elterjedt hülyeségekkel, mint pl. a káposztaleves kúra, vagy a bébiétel diéta, 90 napos...
2010. júl. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Fölösleges vitatkozni, mondom a tényeket: a túlzott fehérjebevitel anyagcserezavart, veseproblémákat, köszvényt... stb. okozhat.


Ezt sem szabad túlzásba vinni, mint ahogy semmit.

Kiegyensúlyozott, egészséges táplálkozás, lassú fogyás.

2010. júl. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 bubuzéla ***** válasza:
A tényeket akkor légyszíves támaszd alá számokkal, mert ez így csak vaktában puffogtatás. Mi a túlzott fehérje bevitel? Kinek? Meddig? stb
2010. júl. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ez off, de nekem sajnos megy a 3-4 nap alatt 1 kiló felszedése, ha elengedem magam. Természetesen ugyanúgy képes vagyok 1 kilót fogyni ennyi idő alatt.
2010. júl. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Remélem, ennyi elég lesz, de ha nem elég hitelesek, akkor beírod a gugliba, hogy túlzott fehérjebevitel vagy túlzott fehérjefogyasztás, és olvasgatsz. Nem az én kedvemért. A saját egészséged a te felelősséged.


[link]


[link]


[link]


A túlzott állati fehérje fogyasztás elősegíti a szív és érrendszeri betegségek kialakulását (zsírfogyasztás nélkül is!). A koleszterinszintet és vérnyomást megemelheti, szerepet játszik az izületi betegségekben (purin származékok). Savasító hatása (urea, húgysav) miatt kálciumot von ki a csontokból, ez részben a kéntartalmú aminosavaknak tulajdonítható (metionin, cisztein). Kedvezőtlen aminosav összetétele miatt a vastagbél és bőrrák betegségek kockázatát is növeli (krezol és fenol származékok). A felesleges aminosavak átalakításakor ammónia, majd urea és húgysav képződik, ezek a kiválasztószerveket (vese) terhelhetik. A keringési és rákbetegségek, csontgyengülés, a nehéz emésztés, rossz közérzet, stb. miatt összességében az állati fehérjék több kárral járnak, mint haszonnal.

2010. júl. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!