Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy óra biciklizés után...

Egy óra biciklizés után folyik rólam az izzadtság, ez azt jelenti, hogy hatásos volt vagy csak a vizet izzadok ki?

Figyelt kérdés

Egy óra, normál tempónál kicsit gyorsabban, meg-megállva néha, sima terepen.

(nemrég tanultam meg biciklizni, azért van az, hogy néha megállok, nem megyek még ki a nagy forgalomba, visszafordulok, stb:)


2010. júl. 14. 11:32
 1/7 A kérdező kommentje:
izzadoM ki
2010. júl. 14. 11:36
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze,hogy hatásos,de kérdés milyen intenzitással tekersz.
2010. júl. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a pulzusod felmegy a zsirégető tartományig ,akkor hatásos volt.40 fokban igyis ugyis izzadsz. Hajtsd meg magad egy oylan tempóig,ami azért elfáraszt,de tudod tartani
2010. júl. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon meleg van mostanában, úgyhogy az is rásegít az izzadásra nagy mértékben.
2010. júl. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez azt jelenti, meleg van. De 35 fokban én bringázás nélkül is izzadok.

Az izzadás a test védekező mechanizmusa a túlmelegedés ellen. Így hűt, mert a párolgás hőt von el a környezetétől.


Egyébként az 1 óra biciklizés mindig hasznos. Akkor is, ha nem izzadsz.

2010. júl. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül akkor fogod elégetni a zsírt, amikor tekertél 1 órát. ha jól csináltad (tehát elég intenzíven), akkor még másnap is égeted a zsírt. (nagyjából 36 órán keresztül, ahogy mondják). ezért elég ha csak minden másnap tornázol. persze a víz az szépen távozik belőled, ahogy izzadsz. de legalább méregtelenítesz kicsit, és az sem baj.

(de ez csak az én véleményem, biztos van okosabb, aki jobban tudja.)


az 1 óra biciklizés bőven jó sportnak is (egyszóval hatásos), főleg fogyókúra alatt. csináld nyugodtan, ha csak most kezdted el, majd szép lassan hátről-hétről jobban fogod bírni, és intenzívebben fog menni a dolog. :)

2010. júl. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)


Egyébként nem a legnagyobb melegben megyek biciklizni, inkább hajnalban vagy este 10 óra körül, akkor már szerencsére nincs 35 fok...

2010. júl. 14. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!