Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni akarok! Bár mások...

Fogyni akarok! Bár mások szerint vékony vagyok. TINI FOGYÓKÚRA? (164/46 és 13/L)

Figyelt kérdés
2010. júl. 26. 14:05
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
74%
Normális vagy? Ebből még fogyni?! A bnőd tuti kamuzik, ne menj bele ilyen hülyeségekbe, mint egy fogyókúraverseny, főleg ne 46 kilóval.
2010. júl. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
45%

beszélned kéne anyukáddal :S Ez komoly dolog, ne hagyd, hogy leküzdjön a tested. Meg kell értened, hogy nem számít, ki mennyire sovány. Én pl. rosszul vagyok azoktól a lányoktól, akik körbeérik a saját alkarjukat. Figyelj. A testtömeg-indexed szerint is sovány vagy, 17,1 az érték, és 18 alatt az ember sovány!!!



Az Ön testtömeg-indexe alacsonyabb a normálisnál. Ha ez csak kisebb mértékű, talán még előnyösnek is látszik, hiszen a karcsúság sok férfi szemében vonzó. A modellek képviselte, szinte kóros soványság azonban nem egészséges, az ő testtömeg-indexük legtöbbször jóval 18 alatt van, amely már középtávon is egészségügyi kockázatot jelent!


Nyilván Ön is tudja ezt magáról, netán ismerősei is felhívták a figyelmét arra, hogy érdemes lenne pár kilogrammot magára szednie. Természetesen elképzelhető, hogy génjeinek, csontozatának köszönhetően Ön alapvetően ilyen alkat, de érdemes tudnia, hogy a táplálkozással összefüggésbe hozható betegségek kockázata az Ön esetében nem alacsonyabb, sőt magasabb, mint a normál testtömeg-indexű embereké.


A túlzott soványságot táplálkozási zavarok, anorexia nervosa, étvágycsökkenés is okozhatja, ezen esetekben mindenképpen forduljon szakorvoshoz. Amennyiben az elmúlt fél éven belül hirtelen súlycsökkenésen esett át, keresse fel háziorvosát!


Ha csak kevéssel van a normál testtömeg-index alatt, nem is érdemes különösebb figyelmet fordítania rá - a női hormonális változások miatt néhány éven belül valószínűleg a normál tartományba kerül át. Azonban jelentősebb fokú soványság esetén gondoljon a súlynövelésre: a nők érzékeny hormonális ciklusát megzavarhatja a kelleténél alacsonyabb testsúly. Ez akár a fogamzóképesség zavarához is vezethet. A hatékony, nem zsírpárnákat növesztő hízás alapja a kiegyensúlyozott vegyes táplálkozás mellett a nem megterhelő, de rendszeres mozgás, például aerobic, kerékpározás vagy az úszás.

2010. júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
14%

Miért nem bírtok normálisan válaszolni? Ha egy dagadt állat kérdez valamit, akkor egyből helyeseltek, hogy a háj milyen szép!!


Kérdező: fogynod szerintem se kéne, szerintem pont jó alakod lehet.

2010. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
12%

Tényleg sovány vagy, én is voltam 164 centihez 46 kiló, és borzalmas volt. Ha most koplalsz, tönkreteszed a szervezetedet és lehet h egész életedben koplalnod kell majd, hogy ne hízz el. Ebben a korban kezdenek a lányok nőiesedni, ne kavarj be a hormonoknak!

Amúgymeg ez a csukló-dolog baromság, és fogjátok fel, és a BMI is az, de ez most mellékes.

2010. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Inkább sportolj te szerencsétlen...
2010. júl. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

De nekem számít hogy ki mennyire sovány. Vagyis az számít a legjobban hogy én legyek a legsoványabb.:( A bmi olyanoknak mutatja hogy normális akikre bármilyen ember azt mondja hogy túlsúlyos.


Egyébként azt én sem értem hogy mért engem kell leugatni a kövéreknek meg a seggét nyalni:( mért kell olyat mondani hogy hülye (stb.) vagyok?

Ez a karköbeérés sztem is hülyeség :D


Deaz komoly hogy akkor örökké fogyoznom kell?:O

2010. júl. 26. 17:01
 17/27 anonim ***** válasza:
83%

Az a baj, hogy ha most elkezdesz koplalni, eléred a kívánt súlyt. Viszont kihullik sok hajad, a többi elvékonyodik, az arcod beesett lesz, és inkább egy 70 éves ráncos nénire fogsz hasonlítani, mint egy szép, egészséges tini lányra. Emellett még akár néhány fogad is kihullhat (mondjuk ha van felesleges fél milliód, akkor egy-két protézist csináltathatsz. de ez gázos...)és a szívritmus zavar szinte elkerülhetetlen.

Node ezt a súlyt meg is kell tartani, azt viszont egy életen át kell(pár hónap, így úgyse lehet sokáig élni)tehát nem eheted a kedvenceidet.

Kedves kérdező, meséld el a szüleidnek, hogy mi történik veled. Hogy mit csinál a másik lány. A megoldás az ő kezükben van. Talán eltiltanak tőle. De az életedet mentik meg vele. Ne csinálj butaságot. Ez nem érett gondolkodásra vall.

Sportolj és egyél normálisan. Legyél boldog!:)

2010. júl. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
61%
Hát el ne gondold már, hogy most lefogysz pl 43 kilóra koplalással, és ha elérted a kívánt súlyt, utána majd vígan eheted a csokit, a chipset, a hamburgert vagy a pizzát... Nem, ugyanis ha elkezdesz ilyeneket enni, a dupláját hízod vissza! Diétázni bőven ráérsz 18 éves korod után. Kezdj el inkább valamit sportolni, a korai sport nagyon sokat segít, hogy később is jó alakod legyen!
2010. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Sportolok. Ritmikus Gimnasztika. Mert hajlékony vagyok. De OTT IS PÁR KIVÉTELLEL 2 RÉSZ VAN . VÉKONYAK ÉS NAGYON VÉKONYAK.
2010. júl. 27. 09:14
 20/27 anonim ***** válasza:
56%
Hát akkor csak annyit tudok mondani, hogy ha tönkre akarod tenni az életedet fogyózzál! :/
2010. júl. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!