Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A koplalás miért káros?

A koplalás miért káros?

Figyelt kérdés
Mindenki mondja, hogy mennyire rossz, de indokot még nem hallottam.
2010. aug. 17. 18:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Mert a szervezeted nem jut semmilyen vitaminhoz, tápanyaghoz.Elkezdi felhasználi a tartalékokat.Aztán ha megint eszel rendesen, meghízol, mert a szervezeted elkezd megint raktározni.
2010. aug. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
82%
nem fogom nagyon szakszerűen elmondani mert ugy nem tudom:mert a szervezeted egy olyan "jelet" küldd az agyadnak ami ugymondd elraktározza vagy micsinálja a kaját és később meg sokkal több kilót fogsz visszahizni még ha alig eszel is mint amennyit lefogytál
2010. aug. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
még kiegészíteném annyival, hogy, ha lány vagy és elkezdessz koplalni, nem lesz rendszeres a menzeszed, a végén el is marad, töredezett lesz a hajad, a bőröd száraz lesz és stb... Egyik barátnőm csinálta, tisztára tönkretette magát...
2010. aug. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

A koplalással az agy olyan ingereket küld a szervezetnek, ami teljesen átállítja az anyagcserét: a koplalást vészhelyzetként fogja fel, és amellett, hogy a szervezet elkezdni lebontani az izmokat és a zsírréteget, emellett amint vaalami kis tápanyaghoz jut, azt szinte teljes egészében elraktározza, mégpedig zsír formájában. Egyszóval azt éred el, hogy a koplalás után a szervezeted dupla annyi zsírt fog tározni, mint a koplalás előtt. Ez az ún. jojó-effektus. Mivel a koplalás során a szervezet az izomzatot leépítette (ami ugye a legtöbb energiát emészti fel), így a koplalás eredményeképpen nemcsak, hogy több zsírt tárol el a szervezet, de ezt még lebontania is nehezebb lesz. Tehát a hízás tartós marad.


Szóval nem poén koplalni, nekem elhiheted: egyszer félévi koplalással fogytam majdnem 30 kilót, aztán mintegy három hónap alatt vissza is jött az egész, pedig azután is figyeltem arra, hogy csak zsír- és cukormentes ételeket egyek. Nevetségesnek hangzik, de akkor tényleg úgy éreztem, hogy már egy borsószemtől is hízok: és úgy is volt.

2010. aug. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Az előzőekhez én csak annyit tennék hozzá, hogy nézz meg olyan embereket, akik nem fogyókúra miatt koplalnak, hanem kényszerből, ha az nem győz meg, akkor semmi.
2010. aug. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Előzőek mellett, utolsót kiegészítve íme: pár éve egy idej emár tartottam a súlyom, aztán lebetegedtem, két hétig egy falatot se tudtam enni, leadtam pár kilót, két hónap múlva már a leadott mennyiség háromszorosával mutatott többet a mérleg, pedig csak fokozatosan álltam vissza a normális étkezésre, és akkor sem ettem sokat.
2010. aug. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Az evés nem véletlenül szükséges az embernek. Szerinted akkor ez egészséges? Olyan, mintha csomó ideig nem vennél levegőt, csak azért, hogy jobban nézz ki (tudom, hülyén hangzik, de hasonló a metafora). A tápanyagokra szüksége van a szervezeted minden egyes sejtjének, és ha nem jut tápanyaghoz, elhal. És a szervezeted elhalása szerintem nem épp egy barátságos fogalom.
2010. aug. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

egyszerű, mert kalóriára (=étel) azért van szükség, hogy életben maradj.

no kalória = no élet 8egy idő után). ennyire egyszerű. a szervezeted nem tudja a végtelenségig használni a saját tartalékait.

2010. aug. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azt a részt hangsúlyoznám, hogy a szervezet nem kap elég vitamint és tápanyagot.

Aki a menzeszt írta, igaza van, de kiegészíteném: tiniként a koplalás (meg a rossz fogyókúra) végleges meddőséget is okozhat.

2010. aug. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert én is egy koplalásos fogyókúrával kezdtem,ami anorexiává alakult és majdnem meghaltam.(Y)

De koplalj nyugodtaaan....nem lesz semmilyen következménye a fogyásn kívül.Meg az elhájasodáson kívül...ha újra elkezdesz esetleg enni.

2010. aug. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!