Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Meddig nem káros a koplalás?

Meddig nem káros a koplalás?

Figyelt kérdés
Eddig napi 3x ettem meleg ételt,15éves vagyok és most ezt az adagot lecseréltem 1re.63kg vagyok és 162 cm. Mit csináljak?És mért nem egészséges a hánytatás?
2011. máj. 1. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
idióta felelőtlen kislány vagy...koplalással egy életre tönkre vágod a szervezeted, a hánytatás meg csak a fogaid és a nyelőcsöved ill a gyomrod tönkretételére jó...emeld fel a lusta segged és sportolj valamit, akkor nem leszel túlsúlyos
2011. máj. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
"koplalást" általában tisztítókúrák alatt csinálnak és nem fogyókúra alatt. Szerintem azért nem árt ha végigcsinálsz egy tisztítókúrát. Az 1 heteset nem ajánlom, inkább az 1 naposat. 1 héten legyen egy olyan nap amikor viszonylag nyugodtan pihenhetsz, vagy nem kell semmi megeröltetőt csinálnod. Nekem ez a nap általában a vasárnap. Egész nap vagy csak zöldséget vagy csak gyümölcsöt egyél (a paradicsom ilyenkor a gyümölcsök közé sorolandó). Legyen 2-3 fajta amit egész nap eszegetsz, de legyen változatos az elkészítése, hogy ne tűnjön monontonnak. Amikor megkívánod ehetsz belőle, de semmi mást. Rendszeresen végezve nagyon egészséges. De ez csak EGY nap legyen, és ez sem igazi koplalás mert azért eszel valamit ugye, a teljes több napos koplalást nem javaslom ebben a korban! De ha gondolod gyümölcs/zöldség helyett ihatsz pl csalán teát is. Vagy váltogathatod. Egyik héten ezt, másik héten azt.
2011. máj. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek az előzővel,neked két rohadt nagy pofon kéne,hogy észhez térj.

a koplalás már egy nap után is egészségtelen. a fiatal szervezeted meg most fejlődik,és bár az agyi fejlettséged nyilván egy 12 éves szintjén mozog,a fiatal nő tested most kezd alakulni. ezért kell rendesen enni,naponta legalább 5 alkalommal,hogy később tudj majd gyereket szülni,meg úgy egyáltalán egy felnőtt testeként működni.


a hánytatás rendkívüli módon egészségtelen. a fogaid tönkremennek,a nyelőcsöved is,aztán majd megnézheted magad,mikor a pasik nem vigyorognak rád,hanem szánnak majd,amiért gyenge vagy és nem vagy annyira sem képes,hogy elkezdj mozogni.

a legnagyobb idióta ostobaságot műveled magaddal,ezért nem tudlak sajnálni. egy 16 éves kamaszlány ne gondolkodjon így,biztos,hogy nem vagy normális,ha ilyet meg mersz kérdezni,hogy egészségtelen-e a hánytatás... gratulálok, szégyellheted magad.

keress magadnak valami diétát,és állj neki mozogni a hülyeség helyett. ennyi a véleményem.

2011. máj. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha tisztítókúra miatt koplalsz, pl. víznap, gyümölcsnap, akkor nem káros, de amúgy úgy fogyózni egészségtelen, mert a szervezet raktározó üzemmódra kapcsol, és a következő ételt rögtön zsírrá alakítja, így többet hízol, mint amennyit lefogytál vele. tehát ha 20 kg-t lefogysz éhezéssel, és utána elkezdesz enni, mindegy mit, visszaszedsz 35 kg-t.

a hánytatás pedig azért nem jó, mert tönkreteszed a fogaid, és a gyomrod..

hosszú távú éheztetéssel anorexiás, hánytatással pedig bulimiás lehetsz, és egyikből sem könnyű kigyógyulni, sőt, az anorexiától meg is lehet halni.

2011. máj. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
20%
énis koplalok(tudom hogy nem kéne,de ha sokat eszek bűntodatom lesz..) én csak 1 vagy 2 dolgot eszek 1nap pl.: rozskenyeres szendvics+alma. ennyi a napi kajám,tudom hogy nem elég de kövérnek tartom magam.
2011. máj. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
kérdezőnek meg utolsónak is két nagy fenékberúgás,utána meg pszichiáter,hogy észhez térjetek!
2011. máj. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
utolsó: egyetértek
2011. máj. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hát ez... szánalmasak vagytok! komolyan! mi az,hogy hánytatás,koplalás,egy alma egész nap?!!!! Komolyan mondom,a szüleitek helyében tudjátok mit csinálnék? úgy megráználak benneteket,hogy azt se tudnátok,hogy hívnak titeket!

nem elég,hogy tönkremegy a gyomrotok, nem lesz havivérzésetek, arra nem gondoltok ti szerencsétlen hülyék,hogy ezzel hogy tönkre teszitek magatokat? meg az életeteket?

ne csodálkozzatok,ha majd egy pasi se néz rátok... ugyanis, egy kis megjegyzés: 2011-et írunk. a csontvékony lányokat megvetik és kiröhögik! az a menő és jó,ha egy csajon van mit fogyni,ha van mibe markolni... nem kilógó csont és száraz bőr... pffff szánalmas! szégyelljétek magatokat!


22/F

2011. máj. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kedves válaszolók akik azt írták, hogy két pofon (és hasonlók) kéne a kérdezőnek, tőletek úgy megkérdezném, hogy találkoztatok már az evészavar fogalmával, és hogy ezt általában valaki nem direkt okozza magának? És azt tudjátok, hogy a felesleges kioktatásotok miatt csak mégrosszabb lesz a helyzet? Nekem személy szerint például az édesanyám miatt alakult ki evészavarom, mert amikor kb 157 cm és 50kg voltam 12 évesen, akkor lekövérezett, zavarta, hogy eszek, állandóan kommentálta, hogy "ettől el fogsz hízni" amikor ettem 2 szelet kenyeret. Na most ugyanezt okozza a társadalom is azzal, hogy kommentálják az ilyet. Kérlek mondjátok el nekem, hogy annyira megterhelő a szövegeiteket normálisan megfogalmazni? Ha nem éltétek át az evészavart akkor azért, ha pedig átéltétek, akkor pedig azért nincs semmi okotok ilyen szövegkörnyezetben írni. Kérlek csak egy percre ne a saját "okosságaitokra" koncentráljatok már, és próbáljatok meg tisztelettel fordulni embertársaitok felé. Ha meg ez nem megy, akkor meg inkábn ne írjatok semmit:D és gondolom most ezt írnátok, hogy "mire számít ha egy ilyen platformon kérdez?" Vagy "ha valaki ilyen helyen tesz fel "buta" kérdéseket akkor mit vár?" Viszont szerintem ezek nem indokolják azt, hogy feltétlenül le kell támadni meg fel akarjátok pofozni meg megrángatni mint valami tébolyodott. Remélem ha van gyereketek vele nem így viselkedtek...Ezen felül további szép napot/estét kívánok nektek, és Isten áldjon benneteket, máskor szerintem menni fog kulturáltan megfogalmazni az ilyet! Az utolsónak pedig azt üzenem, hogy 2023-mat írunk jelenleg, ahol inkább a vékony lányok vannak előnyben (persze kinek mi),másrészt pedig szerintem sokan nem a paliknak akarnak tetszeni, hanem maguknak. Engem személy szerint soha nem érdekelt, hogy egy csávó mit gondol a testemről, nem mindent miattuk csinálunk:)
2023. szept. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!