Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikor a leghasznosabb a...

Mikor a leghasznosabb a fogyókúrás edzés?

Figyelt kérdés

Minden másnap jut rá időm, egy órát szoktam szobabiciklizni vagy futni a fogyáshoz ajánlott nem túl megerőltető de maximum félperceket szünetelő módon.

A kérdésem az lenne, hogy ha van módom eldönteni, hogy mikor csináljam az adott napon, akkor mi a legjobb?

Reggel? Este? Evés előtt? Evés után? Reggeli előtt? Vacsora után? Satöbbi.

Esetleg ha valaki tud egy kis tudományos magyarázatot is biggyeszthetne hozzá mert nagyon érdekelnek az ilyen dolgok. :)


2010. aug. 29. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Éhgyomorra, reggel.
2010. aug. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, előre is köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 29. 10:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Én reggel szoktam inni egy fehérje turmixot meg kávét utána megyek edzeni.este se jó mert ha dolgozol napközben már fáradt vagy már este.számomra a délelött a legmegfelelőbb és be is vált.
2010. aug. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

En mar nem ma kezdtem!

En akkor csinaltam, amikor idom volt ra, es ez attol is fuggott, hogy miert is csinaltam.

A fogyasnal nagyon fontos a rendszeresseg, s volt olyan amikor ejjel 1-kor erobicoztam, mivel akkor volt idom.

Ma mar a lanyomnak segitek, mivel nem regen szult.

O is kovette a peldamat, akkor vegezte a gyakorlatokat, amikor ideje volt, es olyat, amit szivesen es orommel csinal, mert ez nagyon fontos.

Nekunk szerencsenk van, mert van ingyenes uszoda lehetosegunk, de itt az "ido" az, amit bekell tudni osztani.

Mindig arra figyelj, hogy ne kenyszer legyen a mozgas, mert azzal tobbet artasz. Az ido szerintem nem fontos, mindig az a legjobb, amikor kedved is van. En pl. reggel nem mindig vagyok fitt egy ilyen tornahoz, du. sokszor tul faradt vagyok, igy nagyon sokszor este vegeztem.

2010. aug. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam, hogy ha nincs nagyon komoly tudományos érv egyik időpont mögött se, akkor olyat érdemes találni, amiben az ember szinte mindig biztosan ráér, így könnyebben válik rendszeressé a dolog arra az adott időpontra.

Angolul találtam 1-2 tudományosnak mondható érvet, de nagyrészt annyiban merülnek ki, hogy délután magasabban vannak a hormonszintek, ami jobb kalóriaégetéshez vezethet, reggel pedig nincs túl sok tápanyag a vérben így jó eséllyel a zsírból fog fogyni.

2010. aug. 29. 11:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Szervezetünk éjszaka, illetve edzés utáni nyugalmi állapotban nyúl a testzsírhoz.

Ehhez az kell, hogy az inzulin - és a vércukorszínt optimálisan alacsony legyen.

2010. aug. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!