Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aerob edzés után szénhidrát...

Aerob edzés után szénhidrát evése?

Figyelt kérdés

Diétázom, és gyakran a kora esti órákban van időm mozogni(szobabicikli, taposógép, kocogás). Kérdésem hogy edzés után lehet a vacsorához még szénhidrátot enni, ha úgy jött ki hogy korábban a nap folyamán nem vittem be eleget?

Pl főtt krumplira gondoltam a vacsihoz edzés után! + bicikli előtt végzek némi izommunkát is:) ezért is gondoltam hogy kéne a visszatöltés az izmokba is;


2011. okt. 22. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
minden edzés után "kajálunk" a kajálás pedig komplett étkezés (minden tápanyagot tartalmaz). főleg estefele.
2011. okt. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

a kalória és a szénhidrát arányával gyűlik meg sokszor a bajom.. Pl eddig ma megettem már 175g szénhidrátot többet elvileg nem nagyon lehetne, mellé eddig 64g fehérjét de még kétszer enni fogok 8alkalmanként 30g fehérjét)

De mindmellé mindössze 1200 Kalóriát számoltam úgy hogy már a szénhidrát mennyiséget kilőttem... most fogok még csak edzeni utána van egy kevés rizs(kb 40g) betervezve de az benne van a 175-ben, utána a két fehérjés étkezik is max 3-4 kalória együtt tehát a napi összbevitelem így mindössze 1600-1700 lenne ami kevés. Mit javasolsz hogy kéne ezt rendbe tenni? Köszi szépen!

2011. okt. 24. 17:18
 3/8 A kérdező kommentje:
A gond lehet a reggelivel lesz, mert ott a szénhidrátom két szelet félbarna kenyér adja ami ugyebár magas szénhidrát(körülbelül 55gramm) mellé mindössze 100-120 kalória párosul.. vagyis ellövöm majdnem a harmadát a napi szénhidrátbevitelnek kb 120 kalóriáért cserébe.. szerinted?
2011. okt. 24. 17:21
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem, olajos magvakkal egyszerre vigyél be esszenciális zsírsavakat és többlet energiát.

ha meg a szénhidrátot tartani akarod, de még zsiradék mellett is kellene több energia (nyilván nem eszel több kanál olajat vagy sok magvat) akkor csirke zöldséggel még mehet nyugodtan.

illetve, egyéb hozzáfűzni valóm még az, hogy ha minden tápanyagból eleget ettél, viszont az egészséges fogyáshoz kell még energiabevitel, ez nyugodtan mehet jó minőségű szénhidrátból, még ha az a tervezett adag felett is van.

egyébként elvileg.. ha az energiamérleg és tápanyagmérleg megvan papíron, akkor látod hogy mi hiányzik még. tehát CH majdnem pipa, viszont enned még kell, nyilván fehérje + zsír hiányzik, ezzel kezdtem az írást.

2011. okt. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

a fehérjével nincs nagyon gond, max annyi hogy közel se tudok sajnos annyi húst enni mint szeretnék, sokszor mással tojásfehérje, soványtúró kompenzálok, de ez rendben is van, mert a szénhidrátok annyira "natúr" amiket eszek hogy bőven belefér aza kevés plusz zsír amit így beletolok.

elalvás előtt 2 órával minden este megvan a 250g-200g sovány túró+ pár szelet gépsonka pl az már teljesen megszokottá vált, szénhidrátot este már elszoktam hagyni, ami azért nem tudom baj e mert sokszor estére marad az aerob mozgás.. utána már csak fehérjét szoktam tolni.

Magvakat nagyon nem eszek, ez hiba miket tudnál javasolni?

pl. a dió az milyen lehet? Úgy tudom marhasok benne a kalória, de rengeteg a vitamintartalma is..

2011. okt. 24. 18:52
 6/8 anonim ***** válasza:

zsíroknak nagy az energiatartalmuk, amikről beszélünk azok pedig olajos magvak, nem véletlen. de hát általában csak pár szemet eszik az ember. ettől függetlenül a napi mennyiséggel persze számolni kell.


builder.hu étrendjeiben mi szokott lenni..? lenmag, tökmag, talán mandula..? lehet dió is.. azt kéne megnézni mit ajánlanak ott. arra még emlékszem élelmiszer kémiából, hogy a lenolaj igen kedvező összetételű volt. alfa linolénsav.. grrr túl sok emlék így estére, olvasd el a builder mintaétrendeket, vagy az alapismereteknél is zsíroknál ír példát milyen magvakat célszerű fogyasztani.

2011. okt. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez a hiányzó láncszem, már rendben volt a szénhidrát, fehérjebevitel a zsírral meg úgy voltam hogy csak szorítsam az ideális érték alá, közben egy kiaknázatlan energiaforrás, amivel ki tudom tölteni diéta alatt is azt a hiányzó 300-400 kalóriát amit még tolathatnék. Így több energiám lesz alacsony szénhidrát mellett is ,szuper! :)
2011. okt. 24. 21:37
 8/8 anonim ***** válasza:
ráadásul baromi jó építőanyagként fognak szolgálni a különböző zsírsavak.
2011. okt. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!