Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a legjobb módszer a fogyásra?

Mi a legjobb módszer a fogyásra?

Figyelt kérdés
18 éves fiatalember vagyok, és jelenleg 102 kilogrammot nyomok. Tisztában vagyok vele, hogy túlsúlyos vagyok, és változtatni szeretnék rajta, nem szeretném feladni. 186 cm magas vagyok, vagy is ehhez az egészséges súly a 80-85 kg lenne szerintem. Bár tudom nem sikerülhet egyszerre minden. Az első fő célom a 99 kilogramm lenne, utána pedig a 95. Ezt követné a 89, majd a 85. Ha ezt a súlyt elérném, egy boldog ember lennék. Természetesen ezek után szeretnék lemenni kevesebbre, a 70 kg-ra, ez a fő-fő cél. Tudom, hogy a változáshoz az szükséges hogy legyen akaraterőm és kitartásom. Az én történetem 7 évesen kezdődött. Addig még húst sem voltam hajlandó fogyasztani, majd a nagyanyámhoz költöztem és rászoktam az evésre, akkor annyira megszerettem hogy töménytelenül zabáltattak és rászoktam. Utána kamaszodtam, és nyúlni is kezdtem. Lefogytam. Megint meghíztam, és kistriásodott a hasam környéke. Talán, Jojó-effektusba kerültem? Most érzem úgy hogy mindenképpen változtatni szeretnék, mert már jó lenne egy kapcsolat is, egy társ, viszont az a helyzet így senkinek nem tetszem. Egy héttel ezelőtt vásároltam egy Machine Man Burner nevezetű zsírégetőt, amelyet szedek (napi 4 kapszula). 105 kilóról indultam, és szobakerékpárral általában 400-500 kalóriát leégetek naponta. A reggelim müzliszelet joghurttal, vagy valamikor egy tejszelet. Ebédre normális ételt eszek például egy szedőkanál finomfőzelék, 3 kisebb csirkekoronggal. Vacsorára valamikor semmit, vagy rántottát. Ezzel az étkezéssel, és az edzéssel egy hét alatt lement 3 kiló. Segítségre lenne szükségem. Hogyan folytassam tovább? Mit egyek, mit sportoljak még, mennyi kalória égetés lenne szükséges a gyorsabb fogyásért. Hálásan köszönöm az érkező válaszaitokat! :-)

2022. febr. 25. 17:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem ez, jelenleg éhezteted magad, a 70kg pedig irreális cél 186cm-el! Egyél úgy, ahogy eddig, csak kevesebbet. Minél több zöldséget, kevesebb magas szénhidrát tartalmú dolgot (kenyeret, tésztát, krumplit, rízst stb.) A fogyást meg ne sürgesd, mert nem tesz jót a bőrnek. Az is sokat számít, hogy ne nassolj, illetve igyál csak vízet, lehetőleg minimum 1,5-2 litert.
2022. febr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Reggelire remélem minden cukormentes és teljes kiőrlésű. Az ebéd 155 centis 63 kilós nőként nekem is lenne. Azzal meg hogy köztes étkezés alig, vacsi meg nincs, totál tönkreteszed magad. Az alap alapanyagcseréd alatt eszel (BMR) ami ideiglenesen fogyáshoz, utána anyagcserezavarhoz, hormonzavarhoz vezethet.

Szóval reggelire ha nagyon kívánod az édeset, akkoe cukromentes teljes kirpelsu granola, natur joghurt. Az higy reggelire egy tejszeletet eszel, a leheto legrosszabb napinditas. Egyel tojast zoldsegekkel, teljes kiorlesu kenyerrel es tizoraira a tejszeletet gagy cukromentes muzliszeletet ha nagxon kivanod es nem birod nelkule.


Ebédben legyen gabona vagy teljes kiorlesu pekaru. Pl bulgur, rizs, koles, tk tortilla stb. Amellett mindig legyen zoldseg is. Ha titorai nem volt, akkor legyne uzsonna. A napi edes efkezest legjobb lenne ilyenkorra idoziteni, egy pohar joghurt par evokanal cukormentes muzli, kis gyumolcs, olajos magok.vacsira kegint legyen jo sok zodlseg, tk kenyer, sonka vagy fott tojas.


Igy ehezteted magad, tul sok a cukor, tul keves a vitamin. 2 honalig szepen fogysz, aztán jon a hormonzavar, szédülés, falásrohamok. Amit csinalsz az hosszutavon nem fenntarthato igy hosszutavon nem lesz sikeres. Amint elege lesz a szervezetednek az ehezesbol, rogorn visszahizol, tobbet. Uj szokasokat vezess be, amiket tartani is tudsz

2022. febr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

#2 vagyok. A kerdesedre valaszolva a legjobb modszer es egyetlen modszer a kaloriadeficit. A BMR és a súlytartási kaloriakeret között kell enni. BMRnál sose lehet kevesebb.

Ezt bármelyik online kalkulátorral megbecsled.

Emellett jó lenne megenni napi minimum annyi gramn feherjet ahany kilo vagy. A maradeknak nagyobb resze lassu szenhidrat, kisebb resze zsirokbol szarmazzon. Keress rá az oksotányérra. Egyél aszerint csak a kaloriakereteden belul

2022. febr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, a legjobb módszer a tartós egészséges fogyásra az életmódváltás.

Hogy ezen belül mit hogyan csinál az ember, az nagyon egyénfüggő, mert nem mindenkinek jó ugyanaz az étrend/ mozgásforma. Mindenkinek más válik be a legjobban.

A lényeg az, hogy alapvetően egészségesebb étrendre kell váltanod, rendszeresen mozognod kell, tudatosan kell élned az életed élethosszig. Különben- mivel hízékony vagy, hiába fogysz le alkalomszerűen, ha nem alakítasz ki új életet, új szokásokat a régiek helyett, ha nem vagy folyamatosan tudatos az étrended, aktivitásod tekintetében, a felesleg újra és újra vissza fog jönni.

Kampányszerű, drasztikus fogyókúrákkal, durva energiamegvonással, koplalással semmi egészséges és tartós eredményt NEM fogsz elérni.

Sok év tapasztalata alapján írom neked ezeket, mert én a fél életemben ezzel küzdöttem.

Mostanra már lefogytam, boldogan, egészséges testsúllyal élek (175cm/67kg), kontroll alatt tartva amit kell, sportolok, egészségesebben eszem, figyelve arra hogy mit, és ez a mindennapjaim része lett, megszokássá vált, pedig 3 éve még 170kilós extrém elhízott voltam, nagyon beteg, és minden mozdulat fájt.

2022. febr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

A kalóriaszámlálás a legjobb módszer, szerintem ha az ember betartja a kalóriakeretét, akkor ott a fix a fogyás. Viszont azt is normálisan kell csinálni, normális kalóriakeretet kell megadni, nem pedig éheztetni magad. Nem értem, hogyha a 80-85 kg-t tartod egészségesnek, akkor miért akarsz lemenni 70-re? A 70 az már nagyon az alja, teljesen fölösleges odáig lemenni, az már lassacskán egészségtelen kategória...


A kapszulákra ne adj ki több pénzt, fölösleges, csak pénzpazarlás. A biciklizés az tök jó, viszont ez amennyit megeszel, rettentő kevésnek tűnik. Egy merőkanálnyi főzelék? Most az mennyi, 100 kalória? Ugyan már, ez éhezés. Kezdj el normálisan enni! Alsó hangon 2000 kalóriát megehetnél. Alsó hangon! Lehet van az 2500 is. Ez így nagyon egészségtelen. Kb. 10-15 kg fölösleg van csak rajtad, nem kell annyira sietni vele, mert most sem vagy olyan sok, szóval na, nem az van, hogy a túlsúlyod az életed fenyegeti és nagyon sürgősen le kell fogyni, szóval nem kell most rögtön pár hét alatt lefogyni. Kezdj el kalóriát számolni, ajánlom a kalóriabázis oldalt. Normális kalóriakerettel pár hónapon belül leadhatsz 10-15 kilót. Ha éhezteted magad, akkor egy idő után úgy is felfogod adni. Ezért inkább egyél normálisan. Igen, hosszabb idő lesz leadni így a kilókat, de legalább nem fogod feladni és visszahízni az egészet.

2022. febr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%

Teljesen egyet értek az ötössel! A yazio is nagyon jó kalóriaszamlalo app szerintem. Azokat a zsírégető tablettákat meg dobd ki a fenébe mert csak pazarlás az egész. :D

Ha valóban zsírt szeretnél égetni arra az egyetlen megoldás a súlyzós edzés és kalóriadeficit.

A legfontosabb meg egy kiegyensúlyozott és változatos étrend. Ne vonj meg magadtól semmit mert idővel csak elveszted a kontrollt az étkezések felett. Néha belefér a csoki meg a cukor is nem attól fogsz hitetlen meghizni. És ne éheztesd magas kérlek!

2022. febr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsaitokat és a privát üzeneteket :)

Jövőhét pénteken szeretném magam újra lemérni, a cél a 99 kg lenne most. Megköszönném, ha még írnátok tanácsokat, minél több van annál jobb :) Kellemes pihenést!

2022. febr. 27. 15:23
 8/17 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondanék hogy szerintem is nagyon kevés lenne a 70 kiló. Férfi vagy, szóval legyél stabil, izmos. 70 kilóval vézna lennél nagyon.
2022. febr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Vans$ válasza:
47%
Sport,mozgás futás is jó fogyaszt.
2022. febr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Lemértem magamat, 100 kilót mutat a mérleg. Kicsit keseredett vagyok, bár minden kiló számít :) Tovább, előre. Hétvégén tervezek 2000 kalóriát ledolgozni. Szerintetek ez elegendő? Vagy többet? Általában a reggelim müzliszelet vagy gyümölcsös joghurt, az ebédem naponta változik mondjuk 1 sajtos tejfölös lángos, vacsorára pedig rántotta, vagy virsli vagy az ebédkor meghagyott étel. Általában négy-öt környékén vacsizok.
2022. márc. 4. 22:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!