Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan diétázhatnék izomveszte...

Hogyan diétázhatnék izomveszteség nélkül, ha enyhe csökkent veseműködés miatt fehérjeszegény diétát kell követem, napi max 60-80 gramm fehérjével?

Figyelt kérdés
A cél 4-5 kg fogyás, tónosusabb test, 161cm/59 kg/50 éves nő. Fehérjeporokat, húst nem ehetek, csak bőr nélküli csirkemellet, heti 3 tojást, némi joghurtot. Sajtot, túrót, tejet nem szabad. A magas foszfortartalmú ételek is tilosak, banán és aszalványok is, olajos magvak csak mértékkel. Otthoni edzés és ételötleteket várok.

2022. júl. 11. 22:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%

Edzés: kardio

Étel: a fehérjét ne csökkentsed, zsírt nem tudom, hogy mennyit fogyasztasz, de valamennyi kell a zsírban oldódó vitaminok miatt, talán a szénhidrátokat tudod csökkenteni, hogy kalóriadeficitben legyél.

2022. júl. 12. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha ennyire magas a kereted, ez nem fehérjeszegény diéta. Felnőtt egészséges ember fehérje szükséglete 0,8g/tkg, ami 49g esetedben!

A fogyás minden esetben izomvesztéssel is jár, ez normális. Úgy diétázz, mint mindenki más, egyél kevesebbet, mint amire a testednek szüksége van, erre a kalóriaszámlálás tökéletes lehet, napi 500kcal deficittel heti 0,5kg-ot tudsz fogyni. Azt sportolsz, amit jólesik, találsz rengeteg torna videót YT-on, heti 3-4x 0,5-1 órát érdemes legalább. Nyugodtan eheted azt, amit eddig, csak kisebb adagokat, és minél több zöldség legyen az étkezésedben. Felejtsd el a nassolást, igyál csak vízet.

2022. júl. 12. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Edzés: nem csak kardió, hanem súlyzózás is. Nem kell 100 kilós vasakat, elég a könnyű súlyzó is, csak csináld rendszeresen. Guggolások, kitörések, hasizomerősítések, stb.
2022. júl. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Ez bőven jó keret edzés mellett is. Egyébként nyilván a másik 2 makrót kell kicsit csökkenteni, többet mozogni. A súlyzós edzéseket én is javaslom, egész testre. 50 év felett már egyébként is csökken az izomállomány, így érdemes minél nagyobb kihívásokat állítani (természetesen csak biztonságosan), hogy ez mérséklődjön.
2022. júl. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mert azt olvastam, hogy a zsírégetéshez legalább 2gramm fehérje kell testsúly kilogrammonként, de akkor ezek szerint nem. Ha van otthon egy kicsi lépcsőzőgépem, az jó, ha azzal kardiozom, pl 15-20 percet, aztán súlyzós edzés? 1 kg-os kézisúlyzóm van és 0,5 kg-os lábra csatolható.
2022. júl. 12. 07:41
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

"Köszönöm, mert azt olvastam, hogy a zsírégetéshez legalább 2gramm fehérje kell testsúly kilogrammonként, de akkor ezek szerint nem."

A zsírégetéshez hogy jönnek a makrotápanyagok? Pláne a fehérje? Zsírégetéshez étrenddel és/vagy mozgással fenntartott tartós kalóriadeficit szükséges, semmi más. Mennyire van belőve a napi kalóriakereted? Csak mert nem tudom, hogy milyen jellegű diétát folytatsz, ha a kalóriákat nem számolod.

2022. júl. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

2-3g/ttkg az egyrészt zsírmentes tömegre vonatkozik, másrészt ez testépítő szálkásító diéta. Nincs vele alapvetően gond, de átlagember számára felesleges. Kicsit valóban érdemes emelni a fehérjét a 0,8g/ttkg-hoz képest, de felesleges túltolni. 1-1,5 teljesen jó lesz számodra, pláne, hogy gond van a veséiddel. Zsírégetéshez (pontosabban a fogyáshoz) meg valóban deficit szükséges.

Ha maximálni akarod, akkor külön napra tedd a kardiót, meg az erősítést. Egyik nap ez, másik nap az, 30-40 perc, plusz bemelegítés, lenyújtás.

2022. júl. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Még nem kezdtem el, mert nyaralok. 1700 kalóriára gondoltam. Csütörtöktől kezdem. Persze most sem eszem össze-vissza, csak most nem számolom a kalóriákat.
2022. júl. 12. 12:59
 9/16 anonim ***** válasza:
55%
Mivel eleve normális a súlyod, az 1700kcal sok lesz, az neked súlytartó étrend, sőt, ha ülőmunkát végzel, még sok is.
2022. júl. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Megvan a napi min. 10.000 lépés, plusz edzenék, amit eddig hanyagoltam.
2022. júl. 12. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!