Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megállt a fogyás?

Megállt a fogyás?

Figyelt kérdés

166 cm vagyok és 74 kg. Szeretnék még nyár közepéig 10 kilót leadni, hogy 65 legyek. 95-ről indultam tavaly.

A kényeg, hogy ez a 74 már 3 hete tart és semmit nem mozdul. El vagyok keseredve, mert eddig olyan szépen mentek le a kilók. Mit tudok változtatni? Illetve a 10 kiló így még összejöhet teszem fel július közepéig?


2023. ápr. 21. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Mennyi a napi kalóriabeviteled?
2023. ápr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1700
2023. ápr. 21. 08:49
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Próbáld ki a "zigzag" kalóriaszámlálást. A lényege az, hogy a heti össz kalóriabeviteled ugyanannyi marad mint eddig, de változó, hogy melyik napon mennyit viszel be. Szóval mivel te 1700-at eszel egy nap, az azt jelenti, hogy 11900 kalóriát eszel egy héten. Most is így tegyél, de más felosztásokban. Szóval pl. hétfőn 1400, kedden 1800, stb. Szóval érted, a héten ugyanúgy 11900 kalóriát vigyél be, csak ne minden nap ugyanannyit, hanem egyik nap kevesebbet, a másik nap többet. Nekem ez anno segített beindítani. Amúgy ha az interneten rákeresel arra, hogy zig zag calorie cycling, akkor angolul azért sok dolgot kihoz.
2023. ápr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megpróbálom 😊
2023. ápr. 21. 12:03
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Kiszámoltad 74kgra is a bmr-t?
2023. ápr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Először bizonyosodj meg arról, hogy valóban annyi kalóriát eszel-e. Lehet, hogy az elején jól számoltál, most pedig valamit elszámolsz.
2023. ápr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Ennek sokféle oka lehet, de az sem biztos, hogy megállt az egész.

Érdemes várni még, mert 3 hét még semmi különös.

Ha 8-10 hét után se történik semmi, akkor jutsz oda, hogy még mindig sokféle oka lehet, de a vége az, hogy nem vagy kalóriadeficitben.

Mondjuk ha ezt megvárod, akkor a 10 kiló nyárig nem nagyon lesz meg.

Sok infót nem adtál, meg itt úgysem lehet túlzottan személyre szabott tanácsokat adni.

Szóval ha gondolod, máris csökkentheted a kalóriát - nem egy ideális dolog, de megpróbálhatod.

2023. ápr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyél 500 kcal-al kevesebbet és sportolj 1 órával többet minden nap, majd beindul.
2023. máj. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!