Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogytam?

Miért nem fogytam?

Figyelt kérdés

Januárban kezdtem el fogyókúrazni.

155/79 kg


Letöltöttem a yaziot is,ott figyelem ,hogy mennyiből mit eszek.Yazio 1510kcalt adott meg

Én ebből 1200 többet nem bírok enni.

Csokit és az édességet teljesen elhagytam.Tele van az étkezésem zöldséggel gyümölccsel.


Napi mozgás 10km séta/nap telefon számolja a lépéseket ami 12-13ezer lépés


Centiben se lettem kisebb.


Elmentem háziorvoshoz,hogy szeretném kideríteni az okát,hogy fél év alatt semmi nem ment le... elküldött,hogy biztosan csak lusta vagyok és amit állítok azzal 10-15 kg le kellett volna menni.


Magánban nem tudok elmenni nekem az már túl drága.


Miért nem fogytam


Úgy érzem semmit nem értem el, teljesen magam alatt vagyok.



2023. aug. 15. 05:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%

Olyan pedig nincs, hogy te 1200 kalóriát eszel és nem fogysz..


Ha az alapanyagcserédet eszed meg (ami úgy tippre neked kb. 1500 kalória), akkor 100%, hogy deficitben leszel.


Elszámolod a kalóriát. Mindent mérni kell, grammra pontosan.


Zsiradékot főleg, mert azok dobják meg a kalóriát. 1ml olaj 9 kalória..


Illetve, ha nem vizet iszol, akkor abban is van kalória. 100ml fanta/pepsi/coca/mirinda stb nagyjából 40-50 kalória között van.

2023. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
29%
Nem lehet, hogy elnézted a nullákat és nem 1200 hanem 12000?
2023. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Mérsz mindent grammra?
2023. aug. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen van mérlegem
2023. aug. 15. 13:59
 5/22 A kérdező kommentje:
Citromos vizet iszok minden értéke 0kcal
2023. aug. 15. 14:00
 6/22 A kérdező kommentje:

Grammra pontosan mérek minden


Igen az 1200kcal

Ennél többet nem bírok enni

2023. aug. 15. 14:00
 7/22 A kérdező kommentje:
Legtöbb terméket be tudom szkennelni vonalkód alapján
2023. aug. 15. 14:02
 8/22 anonim ***** válasza:
9%

1200-nál nem bírsz többet enni? Vicces, valahogy mégis felhíztál közel 80 kilóra. Na de mindegy is. Vagy túl keveset mozogsz, vagy nagyon elszámolod a kalóriát, vagy van valamilyen anyagcserét érintő betegséged van amiről ugye nem tudunk, mert gyökér a háziorvosod és nem küldött el kivizsgálásra.

Az enyém anno legalább normális volt és elküldött, mert gondjaim voltak a fogyással, még koplalás mellett is. Ami azért hosszútávon élhetetlen.

Több betegségem is kiderült, ezek után figyelnem kellett a tápanyagok arányára is, azaz megfelelő egyéni diéta kellett, nem csak kalóriára figyelés, és úgy már ment a dolog, le is fogytam koplalás nélkül a teljes súlyfeleslegemet. Korábban bőven 100kg felett voltam és 1200 kalória körül is alig fogytam valamit. Fél év alatt 5-6kg ment csak le. 1500 körül meg már semmit nem fogytam, ameddig csak a kalóriákat számolgattam. Irreálisan kevés volt a magasságomhoz ez is, mégse fogytam vele, rendszeres mozgás mellett sem.

Egyébként teljesen pontosam nyilván képtelenség számolni, DE pontosabb ha saját magadra főzöl, és te tudod miből mennyit tettél az ételedbe. (csak egy tipp)

2023. aug. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Ha betegség nincs, akkor bizony a projecteddel vannak gondok.


A fogyás lemondással, önfegyelemmel, izzadsággal, vért verejtékezéssel jár. Nem elég körültekintő a tervezeted (szerintem).

2023. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
58%
Sok kajafüggőnél van, hogy hazudik a környezetének, és ezzel próbálják igazolni, hogy ők rajtuk kívülálló okok miatt nem tudnak fogyni. Ez is egy ilyen eset lehet. Egy átlagos felnőtt nő napi kalóriaigénye 1800 körül van. 1200-al mindenképpen fogyni kéne. De valószínűleg ez csak egy kamu szám amit a nőklapjában olvasott. Ha nem fogy akkor az kb 1800-2000 körül lehet a valós kalóriabevitel.
2023. aug. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!