Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A BMI mennyire mérvadó?

A BMI mennyire mérvadó?

Figyelt kérdés

Most nézegettem a magasságomhoz, hogy milyen testsúly lenne ideális.

160 cm vagyok és azt írja a kalkulátor, hogy 55 kg az ideális testsúly a számomra (nő vagyok).

Voltam 55 kg és nem igazán éreztem jól magam akkor a bőrömben, a fotókat visszanézve sem gondolom, hogy jól nézem volna ki.

Olyan 60-65 körül már inkább. Tényleg az lenne nekem az egészséges súly, amivel már betegesen vékonynak nézek ki?


nov. 28. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha csak egyetlen súlyt ír akkor az nem a BMI hanem a BMI terjedelem közepe. Egyébként egy ülőmunkás vagy csak kicsit aktív ember számára teljesen jó támpont. Neked a magassagoshoz 51 es 64 kilo kozott minden egeszseges a BMI alapjan. Tehat teljesen realis az amit erzel.
nov. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
160 centinél 55 kilósan nem néznél ki betegesen, viszont a 60-65 kg már egy kicsit sok. Vagyis az ideálistól távolabb van.
nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

A BMI csak átlagos felépítésű, izomtömegű, nőknél 160-165 centi körül ad nagyjából valódi adatot a túlsúlyról. Ha valaki alacsony, akkor túl nagy tömeget ad meg jónak, magasaknál meg túl alacsonyt. Izomzatról meg ne is beszéljünk, az tényleg meg tudja bolondítani.


Próbálnak egy általános sémát megadni arra, ki mennyire elhízott vagy alultáplált, de az emberek túl egyediek ehhez. A WHO derékméretes felosztása se tökéletes.

nov. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Ez nagyon egyedi. Én a 165 centimmel olyan 52-54 kilósan érzem magam jól. Most 59 vagyok, és hurkás a hasam, narancsbőrös w combom, pedig tök sokat sportolok. 40 éves nő vagyok.
nov. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Idősebb korban teljesen jó a BMI-t nézni, de egyébként haszontalan, mert nem tudja az izomtömeg - zsírtömeg arányod.


Egy 175cm 85kg-os férfire simán ki fogja írni, hogy túlsúlyos, közben pedig edz már 10-15 éve. Ugyanazt fogja kiírni, mint annak, aki 0 izomtömeggel 175cm 85kg.

nov. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%

Éj 159 centihez vagyok 47 kg. Most érzem a súlyomat tökéletesnek. Mikor 50-52 kg voltam több volt rajtam az izom, viszont mikor tiniként 55 kg voltam, csak zsír volt rajtam szinte, nagy volt a hasam, fenekem, combom.

És nem vagyok betegesen vékony, nem zörögnek a csontjait, szép formás vagyok.


Kérdező, a 160 centis magassághoz jó az 55 kg, és ez nem beteges vékonyság, hanem normális súlynak nevezik.

A 60-65 kg ehhez a magassághoz már a duci kategória, ami azt jelenti, hogy csak számadatok alapján 5-10 kg zsírfelesleg van rajtad.

nov. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
SEMENNYIRE. Élsportolóként voltam egy ilyen vicc kategóriás iskolai felmérésen, heti 6 edzés + 1-2 meccs mellett, kiadta hogy el vagyok hízva xdd
nov. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyilván ésszel, logikusan végiggondolva kell kezelni. Átlag embereknél, pl aki nem a kondiban lakik, nem élsportoló, nem fitnesszmodell stb) azoknál teljesen rendben van és jó támpont lehet fogyáshoz.

Én 6-8 éves kislány koromtól kövér voltam, egészen 30++ éves koromig, semmi ötletem nem volt mi lehet számomra egészséges és ideális súly vagy külső. Ráadásul nekem pl kinézetre tetszik az is ha kicsit teltebb vagyok. Miután fogyni kezdtem, jobban odafigyeltem magamra úgy is, hogy mit érzek, hogyan érzem magam a testemben, és olyan 85 kilóval én már simán jól éreztem magam, a tükörrel se volt bajom, ami viszont egészség szempontjából valószínű, hogy még nem annyira oké.

A bmi azt írta hogy a magasságomhoz 58 és 75kg közt egészséges a testsúlyom. Na most én tudtam hogy vékony nem szeretnék lenni azaz a 60 és az alatti részt azzal a lendülettel ki is zártam. Ezen felül úgy voltam vele, hogy csak érjem el a 75 kilós lélektani határt. Nekem már azzal sem volt semmi bajom amikor tükörbe néztem, de addigra már rég volt egy kialakult tudatos, odafigyelős, diétás- rendszeres mozgásos életem amihez tartottam magam, ezért bár idővel már nem volt célom, mégis tovább fogytam. Sokáig 67kilón ragadtam, azt hittem úgy is maradok, de végül a testem meggondolta magát és még fixen lement 3 kg így lettem 175centimhez 64kg. Részemről ez még oké. De tovább már nem akarnék fogyni, és szerencsére meg is állt.

nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!