Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy jött az, hogy vannak...

Hogy jött az, hogy vannak genetikailag vékony emberek, akik bármennyit ehetnek és nem híznak, és genetikailag kövér emberek, akik ránéznek egy szakácskönyvre és két kiló felugrik rájuk?

Figyelt kérdés
Életem legnagyobb hazugsága, ami megkeserítette az iskolás éveimet :D Ugyanis én a "genetikailag kövér" lány voltam, és néztem, ahogy a vékonyak bármit és bármennyit ehetnek. Később kiderült, hogy alig esznek, még ha soknak is érzik, én meg sokat ettem, még ha kevésnek is éreztem.
dec. 2. 16:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
Az emberek 99%-a nyilván nem érthet mindenhez, ezért leegyszerűsíti magának a dolgokat, és kitalál mítoszokat, amivel racionalizálni tudja azokat. Ezek a mítoszok a legtöbbször butaságok, és a valósággal köszönő viszonyban sincsenek. Ilyen mítoszoktól hemzseg a dietetika is, hiszen az emberek 99%-a nem ért a dietetikához sem. Ez egy természetes tömeglélektani jelenség.
dec. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%

Ööö én sose sportoltam, és ugyanazt, még többet is ettem, mint a nővérem, aki emellett mindig is sportolt. Kettőnk közül én vagyok a vékonyabb, centiben és súlyban is.

Szóval valami valóságalapja biztosan van

dec. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
49%

"sose sportoltam, és ugyanazt, még többet is ettem, mint a nővérem, aki emellett mindig is sportolt. Kettőnk közül én vagyok a vékonyabb"

Szemre és érzésre ette ugyanazt, vagy grammra és kalóriára kimérve pontosan? Csak mert az utóbbi számít.

dec. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Mert valójában tényleg van ilyen, csak az emberek nem azért mondják ezt, mert tudományosan tudják ezt, hanem mert nem értenek hozzá és szeretnek elméleteket szülni. Ez pedig pont egy olyan dolog, ami valóban igaz, szóval ez amolyan "vak tyúk is talál szemet" kategória.


Mármint, genetikailag kövér, olyan nincs. Kövér azért vagy, mert meghíztál, kész, pont. Senki sem születik elhízottan/túlsúlyosan.

Olyan viszont van, hogy valaki genetikailag hajlamosabb az elhízásra, de ez sem borítékolja azt, hogy 100%, hogy elhízott lesz X éves korára.. Kövér attól lesz valaki, hogy az életmódja miatt huzamosabb ideig kalóriatöbbletben van. Fiatal korban ebben a szülők jelentős szerepet játszanak, ha egy gyerek kövér, akkor ott a szülő a hibás.


Tegyük fel, hogy van 2 ember, akik ugyanolyan magasak és a súlyuk is azonos, sőt, még a napi aktivitásuk is, de még így is nagyon sok eltérés lehet kalóriaigényt / kalóriafelhasználást tekintve.

dec. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
14%
Kisebb adagokat eszek, mint a kövérek. Megvan a napi 15ezer lépés. Aztán azt mondják, hogy ez "genetika".
dec. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
77%

Olyan nincs, hogy valakinek gyorsabb az anyagcseréje? Pl. kevesebb tápanyagot szív fel, többet ürít.


Vagy olyan, hogy valaki eszik rendesen, de sokat gondolkodik? Az is jár valamennyi glükóz felhasználással.


Vagy nem lehet, hogy valaki valahogy úgy hasznosítja a bevitt energiát, hogy pl. dopamint termel vele és jól érzi magát?


Nekem is az az észrevételem, hogy vannak akik tisztességes kajamennyiség mellett kevés mozgással semmit sem híznak.

Sőt vannak emberek akik hízni szeretnének, de nem tudnak.

dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
22%

"Olyan nincs, hogy valakinek gyorsabb az anyagcseréje?"

De, 70-80 kalóriával, aminek semmi relevanciája nincs.

"valaki eszik rendesen, de sokat gondolkodik? Az is jár valamennyi glükóz felhasználással"

Valamennyivel igen, csak kalóriafelhasználás tekintetében a gondolkodás cselekménye megint nem releváns.

"nem lehet, hogy valaki valahogy úgy hasznosítja a bevitt energiát, hogy pl. dopamint termel vele és jól érzi magát?"

Ez egy bullshit. Ez honnan jött?

dec. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
77%

"Ez egy bullshit. Ez honnan jött?"


Nem tudományos kinyilatkoztatás volt, csak egy kérdés.

Mert mondjuk láttam vékony, rendesen evő, nem sokat mozgó embereket, akik jókedélyüek. Lehet nekik valahogy "más" a hormon és neurotranszmitter háztartásuk, amire elmehet az a plusz energia, amitől más hízik.

Csak spekuláltam, nem vagyok sejtbiológus.

dec. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Kólauborkával ***** válasza:
49%

Szerintem csak annyi, hogy senki (vagyos nagyon kevesen) nem rakja mérlegre a kaját, hogy mennyit eszik. Az otthon megszokott mennyiséghez fog viszonyítani az ember sokáig, innentől kezdve a “sok” meg a “kevés” nem jelentenek semmit. Vagyis jelenthet bármit, meg annak 2x-ét vagy a felét is.

Szóval szerintem innen.

dec. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

Én azt olvastam, hogy a genetikai szórás a napi kcal igényben azonos testméret és aktivitás esetén néhány száz kcal/nap. Ami kevésnek hangzik, de hosszú távon összeadódik.


Viszont nem akkora különbség, hogy ne lehetne odafigyeléssel ellensúlyozni. Főleg, hogy valószínűleg akkor annyival kevésbé éhes is az illető. Mondjuk hogy az éhségérzet hogy szór az emberi populációban, arról soha egy cikket se láttam.

dec. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!