Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy jött az, hogy vannak...

Hogy jött az, hogy vannak genetikailag vékony emberek, akik bármennyit ehetnek és nem híznak, és genetikailag kövér emberek, akik ránéznek egy szakácskönyvre és két kiló felugrik rájuk?

Figyelt kérdés
Életem legnagyobb hazugsága, ami megkeserítette az iskolás éveimet :D Ugyanis én a "genetikailag kövér" lány voltam, és néztem, ahogy a vékonyak bármit és bármennyit ehetnek. Később kiderült, hogy alig esznek, még ha soknak is érzik, én meg sokat ettem, még ha kevésnek is éreztem.
dec. 2. 16:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

3: 2-es vagyok

És mivel együtt nőttünk fel (testvérek lévén), a napi étkezések kb ugyanazok voltak. Én általában repetáztam, ő nem. Én nap közben rendszerint nassoltam, ő csak néha.

Nyilván nem mértük, de szemmértékkel is megmondható, hogy kábé ugyanannyit ettünk, és ha mégiscsak volt eltérés... Hát másfél évtized akkor is lement úgy, hogy szemmértékkel én ettem a többet. Másfél évtized alatt meg minden alkalommal nem lehet benézni.

dec. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%
Az elfogyasztott étel 3 felé oszlik. Mozgás energia, hőtermelés illetve hízás. Embere válogatja hogy kinél hogyan oszlik el. Nekem is volt 2 munkatarsam /nem egy helyen/ akik vékonyan sokat ettek. Elképesztően gyors, ügyes volt mind a kettő. Minden mozdulatok mint a villám. Férjem szintén tud enni. Ő is vékony. Neki alapból magasabb a testhőmérséklete. Nálad valószínű hogy kalóriára megy az elfogyasztott étel nagy része.
dec. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%

Emlékszem egy kísérletre Angliából, amikor kerestek tíz önkéntest, akik a "bármit ehetek, nem hízok" kategóriába estek. Egy-két hétig vezettek táplálkozási naplót, amiből kiszámolták az átlagos napi fogyasztásukat, amit aztán megdupláztak, s annyit kellett enniük egy hónapig. Sportolni tilos volt, csak a napi élet, meg a dupla kaja. Elmondták többen is, mennyire nehéz volt tömniük magukat, volt, aki pizzát turmixolt le, majd ivott meg, hogy meglegyen a kalória. Az eredmények egy hónap után azt mutatták, hogy a max. 1kg-ot hízott némelyikük, testzsírszázalék nem változott; ill. volt egy srác, akinek 1%-kal nőtt az izomszázaléka.

Szóval van genetikai hatás is, mint minden másban, pl. nyelvtanulásban, hajban, sportteljesítményben.

dec. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%
A kaja csak 1 dolog. A genetikailag sovány gyerekem vhogy mindig ugrik, ha megkérem, hogy vigye le vki a szemetet vagy menjen boltba, a másik meg fekszik vagy PS - t nyomkod. Hiába vannak egy koszton, más az életmód.
dec. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
62%
14-es: itt van a kutya elásva - akár 700-800 kalóriával többet is égethet naponta az, aki aktívabb. Nem sporttal, csak sima napi tevékenységekkel, pusztán azért, mert "izgága". Ez hatalmas különbség, pláne, ha még hozzájön, hogy nincs túl nagy étvágya.
dec. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Az elhízásra való hajlam benne lehet a génekben, és örökölhető is. Akinek az egyik, vagy mindkét szülője túlsúlyos, vagy elhízott, azoknak nagyobb az esélye hogy ő maga is ilyen lesz, és egész életében kínlódnia kell ezzel, ha egészséges testsúlyt szeretne tartani.

És igen, vannak olyan emberek, akik szerencsések és sokkal gyorsabb az anyagcseréjük, nem hízékonyak, sokat ehetnek, mégsem tudnak hízni, mert az a sok még mindig nem annyi amennyitől ők híznának.

Az én családomban anyám elhízott volt sokáig, 120+kg, 80-85 kilóig tudott csak lefogyni, és 1200 kalórián èhezik így is szegény. Évek óta számol, mér, használja a kalóriabázist. Ennél kevesebbet enni nem tud már, és nem fogy tovább ilyen kevés kaja mellett sem. Sportol is heti 5x 2 órát.


Én is elhízott voltam, tőle örököltem a hajlamot. Lefogytam ugyan, de sokszor kínszenvedésnek érzem. Szintén sok éve mérek, számolgatok, megválogatom mit eszek, ebből áll az életem, mert ha nem csinálom szigorúan, azonnal rohamtempóban hízni kezdek.😔 Pedig heti 5x2 órát sportolok is. 5 éve csinálom, Sokszor Le vagyok merülve, fáradt vagyok, sokszor semmi energiám, de kényszerből nem hagyhatom abba, mert akár 5-6kg is feljön egy hónap alatt ha kicsit lazítok, és mégegyszer nem hiszem, hogy végig tudnám csinálni a fogyást.😔


Apám mindig sokat evett, napi 6x, nem kis adagokat, sose sportolt, sose volt kövér.Mindig kifejezetten vékony volt.

Tesóm ugyanez. Neki sokáig számolgattunk mértünk minden kaját amit evett, mert ő se értette miért vékony. 4-5-6ezer kcal / nap simán ment le neki, semmit sem sportol, otthon dolgozik, amit mozog az az hogy kisétál a wcre meg kajáért, és vissza a szobájába és ennyi. Soha nem volt még túlsúlyos sem.

Több barátnőm is van akik hízni szeretnének mert túl vékonyak, páran használják hozzá a kalóriabázist is, jóval többet esznek mint amit hízáshoz ír nekik, mégse szednek fel semmi súlyt. Az ő szüleik, akiket ismerek is pl szintén ilyenek, mármint nem hízékonyak.


Az egész dolog genetika, anyagcsere függvénye leginkább, hogy ki mennyire hajlamos felszedni plusz súlyt, vagy mennyire nem, hol van az a határ ,mennyit ehet hízás nélkül.

Simán lehet, hogy valaki teljesen normális mennyiséget eszik, nem pedig sokat, mégis van súlyfeleslege, mert lassú az anyagcseréje.

Könnyű azoknak osztani az "észt" hogy egyél kevesebbet, akik ehetnek 3-4-5 ezer stb kcalt, mégse híznak,mert náluk ez mèg nem az a szint, más meg szarabbul járt genetika terén, és így is sokszor éhes az ember aki sokkal kevesebbet eszik.

Nekem konkrétan az apám szólogatott be sokszor, ( még mielőtt megszakítottam vele a kapcsolatot), mikor pl egy tányér natúr salátát ettem natúr csirkével, hogy már megint " zabálok", mikor ő ott falta előttem az aznap 3. Tábla csokiját, és ez kb minden napos dolog volt nála. Csipszekről, péksütikről, pizzáról, egyebekről nem is beszélve. Aztán mégse volt súlyfeleslege. És nem, nem egy szelet pizzát evett, hanem egy egészet egyedül, és az csak a vacsorája volt. Rendszeresen.

Nekem ilyen háttérrel senki nem magyarázza be, hogy a genetikának, az egyének egyedi anyagcseréjének ehhez semmi köze nincs, és igenis lehetnek hatalmas különbségek az emberek közt ilyen téren is.

dec. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
56%
16. Senki nem állítja, hogy semmi köze nincs hozzá a genetikának, de te nem anyukád kövérségét örökölted, hanem azokat a szokásait vetted fel kiskorodban, amik a kövérségéhez vezettek. Senki nem eszik 5000 kalóriát naponta, aki tesped és közben nem hízik - nincsenek ekkora eltérések az anyagcserében. Hiába lett lepontozva a 15-ös válaszom, akkor is akár 700-800 kalóriát jelent naponta az, ha valaki izgága- ezt nem tudom jobban kifejezni, gyorsabban, gyakrabban gesztikulál stb. Ha édesanyád 1200 kalórián éhezik és nem fogy, akkor alaposan meg kellene vizsgálni, hogy ez miért van - víz visszatartása, stressz, sima elszámolás, ödémás elváltozások stb.
dec. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"nem anyukád kövérségét örökölted, hanem azokat a szokásait vetted fel kiskorodban, amik a kövérségéhez vezettek"

Nem olyan biztos, normál étkezésű családok által örökbefogadott gyerekeknél is rendszeresen tapasztalható elhízás, ha az egyik vagy mindkét szülő elhízott volt.

Egyébként ez válási gyakoriságnál is kimutatható statisztikailag, volt erről valami tanulmány, hogy a biológiai szülők számítanak, nem a nevelők; mert ugyanúgy gyakoribb a válás azoknál, akiknek a szülei is váltak, akkor is ha a nevelők életük végéig stabil, boldog kapcsolatban éltek.

dec. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekkorban kialakult zsírpárnákat b.szhatod. Ha kicsinek kövér voltál, utána a fogyás nagyon nehéz és hízni könnyű.

Meg a kaja is. Ha, nem eszek, csak néha egy marék ezt - azt.

dec. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
19. Ez így van sajnos:(
dec. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!