Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Gyomor összeszűkítésére...

Gyomor összeszűkítésére tudtok praktikákat?

Figyelt kérdés
Az lenne a cél, hogy kisebb adagokkal is jól lakjak, mert jelenleg simán betolok egyedül egy 32 cm-es pizzát is akár. Amit megfigyeltem, hogy a lassan evés, az el nem éhezés és az, ha evés közben figyelem magam, hogy mikor jelennek meg az első jóllakottság érzetek segítenek. Tudtok még tippeket?

ápr. 24. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Zöldség.

Minden étkezés fele

Egy teljes pizza helyett 2 szelet és egy 20 dekás vegyes zöldsegekből készült saláta.

Vagy fasírtba lehet a hus melle repat zellert reszelni. Rakott tezstaba brokkolit rétegezni stb stb.


A biologia szerint az az etkezes fog jollakarni amiben feherje, zsir, szenhidrat es rost is van. A pizza szenhidrat es zsir. Feherje es rost nelkul. Rossz valasztas magaban.

ápr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Többször kis adagot kell enni.

Ha napi 2* teletömöd magad, akkor a gyomor tágulni fog, ha mindig csak egy keveset eszel, akkor szűkülni.

ápr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ne zabáld tele magad?
ápr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell telienni magad, itt indul. Nem is értem, miért éreznek egyesek kényszert, hogy beverjenek 32 cm-s pizzát egymaguk.
ápr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az van, hogy akarat és tudatosság kell hozzá.

Sajnos az ember nagyon sok hülyeséget olvas és hall a fogyásról, teljes káosz van annak a fejében, aki szeretne fogyni.

Túl nagy hangsúlyt kap az, hogy nehogy túl keveset egyél, nehogy szenvedj, az éhség nem normális stb.

Közben meg az van, hogy ha az ember huzamosabb ideig többet eszik, amint elkezdi csökkenteni a bevitt kalóriát, a szervezete tiltakozni fog ellene, és mivel a hormonalis adaptáció (pl. ghrelin koncentráció) időt vesz igénybe, az első napokban vagy 1-2 hétben éhesebb leszel.

Ez ilyen. Ha megnézed a sok okos influencert, erre az a reakció, hogy de nem kell éhesnek lenni, az nem normális, rossz stb.

Szerintem ez hülyeség. Az őseink nem zabáltak ennyit, mint mi, nyilván naponta sokkal több órán át nem jutottak élelemhez hozzánk képest.


Nekem az jött be, hogy napi 3 főétkezésem van, viszont amikor eszem, akkor jól lakom. Van, hogy 2 evés között eltelik 8-10 óra, ilyenkor nyilván éhesebb vagyok már egy ponton, de amióta elfogadtam, hogy ez nem egy rossz és káros dolog, azóta nem frusztrál, meg amúgy jobban is pörgök olyankor, amikor nem emésztek. Ez azért is jó, mert vacsorára is tudok annyit enni, hogy nem éhesen fekszem le, ezáltal tök jókat alszom alacsonyabb kclal bevitel mellett is.

Amit még tudsz csinálni, hogy a kajáidat úgy állítsd össze, hogy lehetőleg nagy legyen a volumen, elég fehérje legyen, egyél CH-t is változatosan, a lehető legkisebb kalória mellett. Pl. a legalapabb, csirkemell, sok zöldség, krumpli vagy rizs mellé (nyilván utóbbit ésszel).

Egyél lassabban, mint megszoktad, mert a szervezetnek idő kell, míg kialakul telítettség érzet, és így elkerülheted azt, hogy bevered a 600 kcal-t ebédre, de még mindig sóvárogsz kaja után. Illetve igyál rá 1-2 nagy pohár vizet, ha mégis ez történik.


Ne egyél trash kaját, ha fogyni akarsz. Felejtsd el a 32 cm-es pizzákat. A diéta elején felejtsd el a pizzát is, mert nem fogsz tudni mértéket tartani, a tudatodnak idő kell, míg átáll egy új étrendre, új szokásokra. Én többek között ezért nem támogatom a csaló étkzezéseket meg napokat kezdő diétázóknál, mert még nem elég tudatosak ahhoz, hogy egy ilyen étkezés után elég erősek legyenek ahhoz, hogy ne kezdjenek el össze-vissza enni .


A másik, tudom, a kalóriaszámolás hülyeség, meg ez elhízás mentális betegség stb. Utóbbi igaz, foglalkozni a kell a lelki hátterével annak, hogy miért alakult ki az elhízás. És persze figyelni kell a kaja minőségére. De én pl. nagyon egészségesen étkezem, kb. pár havonta eszem valami trash kaját, de nagyon könnyen tudok sok kalóriát bevinni így is.

És nálam az okozott zavart, hogy amikor 1600 kcal-t ettem kondi meg futás mellett, mindenki mondta h az nagyon kevés, el fogok fogyni izomból stb. És ezért tök gyakran legitimnek éreztem, hogy nem is 1600-at eszem, hanem 1800-2000-et. Nekem ez pl. már a szintentartás teteje, vagy 2000 kcal körül már inkább gyarapodom mellette.

Most pár hete 1700-ról kezdtem szépen visszalépkedni, és mellette néztem a testsúlyom, hát 1400-1500-öt eszem most attól függően, hogy mennyit égetek, és így kezdtem el most szép lassan fogyni (ezzel még mindig nincs meg a heti 1 kg mínusz, de nem akarok ez alá menni, mert így sem egyszerű tartani :D ).


Úgyhogy szerintem kezdd azzal, hogy a trashit elhagyod, olyan ételeket válassz, amelyek volumene nagyobb, jók a makroértékekei, és próbált kikísérletezni, hogy mennyi kcal mellett tudsz fogyni. Kalkulátorrral számolj egy alapot, hetente ellenőrizd a súlyod, és ha nem fogysz, akkor hetente csökkentsd 100 kcal-lal a bevitelt addig, amíg el nem indul a fogyás.

ápr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ezen dolgozom. És nekem is legjobb a lassú evés, minden falatot annyi ideig kell a szájban tartani, ameddig csak bírod, tudatosan nem szabad leengedni, csak nagyon sokára. Jó a nyers zöldség v. gyümölcs minden falathoz, mert azokat sokáig lehet rágni. Legjobb olyankor kezdeni, amikor otthon vagy több napig, mert eleinte sok időt kell rágcsálással tölteni, de idővel kezd a gyomrod szűkülni. A súlyomra és arra, hogy fogyni szeretnék, gondolni sem akarok. Ezt tudatosan kerülöm a gondolataimból. Azért is, mert már túl sokat rágódtam ezen a dolgon. Csak az evés módjára koncentrálok és azt eszem, ami itthon van, lehet édes és sós is, váltogatom. Összekötöm a spórolással. Amikor bevásárolni megyek, már sokkal kisebb mennyiségeket vásárolok. Ez a koncentrált figyelem a rágásra, lelkileg is megerősít. Olyan, mint egy koncentrációs gyakorlat.
ápr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!