Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy ha pár napig...

Igaz az, hogy ha pár napig napi 1000 kalória alatt eszek, akkor hízni fogok?

Figyelt kérdés
Paradoxonnak tűnik, de igaz lenne? Eddig kb 2000-t ettem, majd pár hétig olyan 1500-at, ezt követte egy 1 napos nulldiéta. Azóta teljesen összeszűkült a gyomrom és nem is kívánok 700-800-nál többet. Tényleg elkezdene raktározni a szervezetem annyira, hogy akár híznék is?
2010. dec. 1. 17:48
1 2
 1/13 Nostro the overlord ***** válasza:
65%
Nem ez tévhit nem fogsz hízni ha 1000kcal alatt eszel. Nem is fog a tested raktározni sem. Ez badarság, viszont szépen lassan felemészted a zsírtartalék mellet az izmaidat is, ha abból is minden értékes tápanyag kiürült akkor éhen halsz. Tudtad, hogy egy kígyó ha egy hónapig nem eszik semmit képes a szívizmának a 70% felemésztenie majd miután újra eszik szépen visszanöveszteni? Na ez embernél nem megy, szóval ha ilyen szuperokos koplalást csinálsz mert 1 nap alatt 2kg akarsz lefogyni akkor szépen éhen halsz.
2010. dec. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Én kb. napi egyszer eszek, hangulatfüggő, van hogy bevágok egy egész pizzát, van hogy készítek itthon valami normális kaját, levest, csirkét, akármit, a pizza nemtom mennyi kalória, de a normál kaja szerintem nincs 1000. Aztán se nem fogyok se nem hízok. Pedig olyan nap is van amikor meg csak csokit, kekszet, pudingot, fagyit eszek...:D Az meg szerintem már több mint 1000.
2010. dec. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Nem hiszem, hogy az éhhalál fenyegetne, vicces lenne. Amint írtam 2000-t kajáltam fogyi előtt, és a diéta is csak egy 500 kalóriás csökkentés volt. Az más dolog, hogy most nem kívánok többet.

A lenti linken viszont egy doki ír, lehet, hogy hülyeséget?


"Fontos tudni, hogy ha a napi bevitt kalóriát a szervezet ún. alapanyagcseréjének szintje alá - ami kb. 1200-1800, általában 1500 kalória - csökkentjük, akkor a szervezet védekezni kezd, hamarosan, 7-10 nap alatt mindenképpen fokozatosan lecsökkenti az alapanyagcseréjét és akkor hiába eszünk kevesebbet, abból relatíve több hasznosul. Ennek a következménye pedig az, hogy a fogyás lelassul, sőt visszahízás következik be. Ez néhányszáz kalóriás diéták mellett még fokozottabban bekövetkezik. Még azt is hozzá kell tenni, hogy a diéta abbahagyása után ez az alapanyagcsere csökkenés még egy ideig fennáll, ezért gyors visszahízás következik be."


[link]

2010. dec. 1. 18:13
 4/13 A kérdező kommentje:
itt nem a fogyi utáni visszahízásról ír, hanem a diéta alatti hízásról. hm?
2010. dec. 1. 18:15
 5/13 Nostro the overlord ***** válasza:
31%
Hát hihetsz a dokinak aki tanulta 20 éve az egyetemen, vagy hihetsz egy testépítőnek aki 30kg-ot fogyott 4 éve :P
2010. dec. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nostro, hogy ne bántsalak meg? Inkább a doki...

Szerintem a testépítőknek kellene egy testépítéssel foglalkozó fórum.

2010. dec. 1. 18:35
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyébként pedig tényleg a szervezet éhezés esetén (pláne, ha a megfelelő mennyiségű tápanyagot nem viszed be) sokszor előbb bontja el az izmokat, mint a zsírt. Ugyanis a zsír rendkívül fontos a hőtartás szempontjából, a mai életben ellenben az izom kevésbé fontos létfenntartó elem. A test meg ott spórol energiával, ahol lehet. Ha fogy a zsír, több hőt kell előállítani kihűlés ellen (ne feledd, a normális 25 fok a test számára már kihűléssel fenyeget, ha nincs elég energia tartani a 36 fokot), tehát az izom kevésbé fontos, amúgy is, fölöslegesen sokat "fogyaszt".


Sokkalta jobban jársz, ha annyit eszel, amennyit a mozgásodhoz, életviteledhez szükséged van. Sokkal gyorsabban eltűnnek a zsírpárnák, és sokkalta egészségesebb leszel, mint fordított esetben.

2010. dec. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Nostro the overlord ***** válasza:
Ahogy érzed én nem vitatkozom veled mert felesleges.
2010. dec. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A szervezet mindig előbb bont izmot mint zsírt.A zsír a fontosabb tápanyag(evolúció?)Az izom pedig ha nem használják felesleges teher és csak annyit tart meg a szervezet amennyire szüksége van.A szervezet amúgy tápanyahiány esetén tényleg raktározni szokott.De nem ám addig amíg 1000kalóriát eszel.Abból mi a szart raktározna?Majd utána amikor visszaállsz a normális étrendre.

yoyo effektus

2010. dec. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát nem,ameddig annyit eszel addig nem

Viszont akkor lesznek gondok,amikor visszaállsz normálra

2010. dec. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!