Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Erről a diétáról tapasztalat/v...

Erről a diétáról tapasztalat/vélemény?

Figyelt kérdés

5 kiló 7 nap alatt zöldségdiétával


A diéta előírásai:


Az étkezések mellé javasolt napi 3 liter folyadékot is elfogyasztani (pl: ásványvíz, gyógyvíz vagy cukormentes gyümölcstea, zöldség- és gyümölcslevek)

Naponta fogyassz el legalább 1 kilogramm zöldségfélét: párolhatod, grillezheted, főzheted őket, vagy facsard ki a levüket.

Étkezések között rágcsálhatsz egy kevés, magnéziumban gazdag napraforgómagot, vagy kortyolj paradicsomlevet, ami sok vitamint tartalmaz és magas káliumtartalma miatt segít elűzni a stresszt is.

Zöldségdiéta 7 nap alatt

1. nap

Ezen a napon csak folyadékot fogaszthatsz: igyál meg legalább 3 liter ásványvizet vagy zöldséglevet!

2. nap

Fogyassz el 1 kilogramm zöldséget. Válaszd a kedvencedet, azt eheted nyersen, párolhatod, főzhetsz belőle levest, akár grillezheted és sütheted is. Használhatsz olívaolajat és különféle fűszereket is.

3. nap

A napi 1 kilogramm zöldség elfogyasztása mellé, engedélyezett két szelet teljeskiőrlésű barna kenyér elfogyasztása is.

4. nap

Napi zöldségadagodat ezen a napon egészítsd ki fél kg gyümölcs elfogyasztásával.

5. nap

Reggelire engedélyezett 1 pohár joghurt vagy kefir, de a nap folyamán egyél minél több zöldséget.

6.nap

Reggelire igyál meg egy cukormentes tejes kávét, napközben fogyassz változatosan elkészített zöldféléket. Vacsorára egyél meg egy-két szem friss gyümölcsöt (például almát vagy narancsot)

7. nap

A napi zöldségadagod mellé fogyassz el két szelet barna kenyeret, fél kg gyümölcsöt és 1 pohár light joghurtot.


2 hétig szeretném csinálni (a gyors és látványos fogyás a cél JELENLEG)

de ha végeztem, továbbra is szeretnék egészségesebben táplálkozni


[a diéta mellett persze edzek is (úszok, heti 10 edzés + kondi) ]


szerintetek eredményes lehet ez a diéta ?


18/L


2010. dec. 26. 13:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nem

életmódváltás a legtutitpp

egyél zöldséget de ne egész nap csak azt

fogyassz bőven reggeli mellé de szendvicste is egyél

fogyassz nyugodtan ebédre is egy nagy adag zöldséget sovány hús, hal, tojás mellé

fogyassz nyugodtan vacsorára is nyugodtan ha marad vmi az ebédből edd meg vele nyugodtan de akár magába is jó lehet

egy a lényeg ezeknek ne nagyon dőlj be ezek a 7 nap alatt minusz 10 kilo meg társai mert esemmi értelme 1 napig csak zöldséglé meg víz huu nem bírnám, minden napra kell minden a testnek

2010. dec. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

de most két hét alatt kell a nagy fogyás ... annyi meg nem elég teljes életmódváltásra ... -.-

amúgy, ne haragudj meg, de rád majd akkor hallgatok, ha helyesen, és rendes megfogalmazásban írsz ;)

2010. dec. 26. 14:59
 3/14 anonim ***** válasza:

heti 10 edzés+kondi? aztaaaa! gondolom valami versenysúlyhoz kell a fogyás, nem?

a diéta magában nem rossz, de utána állj vissza rögtön a megfelelő étrendhez. és szerintem sajnos nem fogsz túl sokat fogyni az edzések miatt-a tested már hozzá van szokva.

2010. dec. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

nem versenysúlyhoz :)

csak szimplán kövér vagyok ;)

az edzéseket meg csak azért írtam oda, h nem csak az étrendem akarom változtatni, de mozgok mellette eleget :)

2010. dec. 26. 15:16
 5/14 anonim ***** válasza:
2x is végigolvastam és nem látom benne a fehérjét.Innentől kezdve meg értelmetlen yoyo diétának tűnik.Simán leadsz egy kis vizet,amitől csökken az izomtérfogat.A testzsírod ugyanannyi marad,tehát ez a módszer nem éri el a célját.
2010. dec. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én bírom az éhezést, de mikor ezt csináltam, 4. v. 5. napon nem bírtam felmenni a 2. emeletre. ne csináld, kikészíted magad...
2010. dec. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

és ha esetleg minden nap megennék egy szeret csirke vagy pulykamellet ?


amúgy volt már, h 4 napig egy falatot sem ettem

2010. dec. 26. 20:49
 8/14 anonim ***** válasza:
utolsó: úgy nem annyira durva, szerintem. ha gyors és látványos fogyásra vágysz, akkor jó. de utána aztán ügyesen, nehogy a tripláját hízd vissza. sok sikert!
2010. dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerinted mennyi egy szelet hús fehérjetartalma:D?Kevés.

Mondjuk vagy 60 kiló,akkor a minimum fehérjebeviteled naponta 60-80grammnak kellene,hogy legyen.Ha sportolsz is,akkor még több.

Alapból a diéta a fehérjére épül a zöldségek csak kiegészítők a gyümölcsből meg minimális fér csak bele.

Így elkerülhető a yoyo és a fogyás testzsírból történne lehetőleg.

2010. dec. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

175/63 amúgy :)


és az érdekelne a legjobban, csak ezt nem tudom mért nem írtam eddig le -.-

hogy azt mondják, ha ilyen sokat szeretnék fogyni egy hét alatt, főleg izomból megy, le, de ha mellette ugyan úgy edzek, akkor is ?

2010. dec. 26. 23:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!