Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak? Nincs valami...

Hogyan fogyjak? Nincs valami olyan kúra, ami szénhidrát függőknek is kibírható?

Figyelt kérdés

Éppen léböjtölök, azt tudom, hogy amit így leadok, annak legalább a fele, de inkább mind visszafog jönni, nem is erről szól a történet, méregteleníteni akartam, meg megágyazni egy új életmódnak.

Az a baj, hogy mozogni nem szeretek, enni viszont szinte csak tésztát, meg szendvicset :( 25 évesen 84 kg vagyok a 173 centimhez, ha ez így megy tovább 30 éves koromra egy dagadt állat leszek, esetleg szülés után méginkább.


Mozgásból annyit szeretek, amit a kutyámmal csinálok, de futás kizárva, mert mindkét térdem műtve van, és az egyiknek önmagában a súlyom is túl nagy megterhelés, nemhogy még fussak is vele. Gyalogolni szívesen gyalogolok, túrázni is szeretek. Mennyit kell menni ahhoz, hogy az valamiféle aerob mozgásnak megfeleljen?


Az a baj, hogy simán kibírnék egy 90 naposat, de utána tuti, hogy visszaállnék a tészta/kenyér életmódra, és visszajönne az egész. Mi az ami hosszú távon fenntartható, de nem teljesen szénhidrátmentes étrend, és fogyni is lehet vele? Rizst enni pl. kevésbé bűn, mint tésztát?

Arra gondoltam, hogy heti egy gyümölcsnap, heti egy mindent eszem nap, és közte figyelnék arra, hogy több zöldség, és lehetőleg ötszöri étkezés naponta, amiben a tízórai és az uzsonna mindig zöldség és gyümölcs.

De a tésztáról képtelen lennék hosszú távon lemondani. Így esélyem sincs?


2011. jan. 6. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbálj meg teljes kiőrlésűre áttérni, első lépésnek szerintem az jó lenne


Ninamina

2011. jan. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg ne egyszerre falj, egyszerre egy falat tészta, aztán szünet, így elvileg folyamatos szinten tarthatod a vércukorszintet, ahelyett, hogy egyszerre fölvinnéd és betáraznád zsírba.
2011. jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
sok a kifogas igy eselytelen. ha mozogni nem mozogsz akkor viszont kemeny dieta kell. ami pont abbol all hogy visszafogod a szenhidratokat. de persze ez csak akarat kerdese. en is szivesen ennek tesztat tesztaval de fontosabb az alakom.
2011. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A gyümölcs is szénhidrát,de ezt a fajta szénhidrátot,majdnem teljes lelkiismeret furdalás nélkül zabálhatod.

Ami segít fogyni:

-napi 5szöri étkezés(3fő,2kicsi->pl.egy gyümölcs,egy zöldség,v.egy joghurt

-grapefruitot egyél heten többször

-tésztát minimálisan heti 1-2szer max,fehér kenyeret felejtsd el!

-fehér húsú grapefruitot egyél majdnem mindennap

-heti 4-5alkalommal muszáj edzeni,járj el úszni,vagy csinálj más cardio jellegű mozgást,lényeg min.40percig csináld,azután indul be csak a zsírégetés

-napi 2liter folyadék

Az első három hét nehéz,utána megszokod..

Kitartást!

2011. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2 liter folyadékot már régóta tartom, sőt többet is. 40 perc aerobnak jó a séta is? Ha mondjuk megyek egy órát - másfelet erőltetett menetben, az valamire jó?

Tudom, sok a kifogás, ezért tartok ott, ahol. Csak valami olyasmibe szeretnék belevágni, amit hosszú távon is tudok tartani (életmód szerűen) mert ismerem magam annyira, hogy egy végigcsinált kúra után hetekig spagettit ennék kakaóscsigával jutalomból. Tehát olyasmit kéne kitalálnom, aminek nincs vége, ezért nincs miért jutalmaznom, de néha belefér a spagetti, meg a kakóscsiga.

2011. jan. 6. 21:36
 6/8 Krisz85 ***** válasza:

Szia Kitti!


Nos, a kérdésed az elején nem tetszett, de így hogy a térded műtve, már tök érthető hogy nem szeretsz mozogni. Ha a sétát bírod és a tempós sétát is, ami pl olyan tempó mint amikor sietsz a buszhoz, de még nem futsz nem kocogsz csak nyomod és úgy sétálsz, ezt kellene eröltetni heti legalább 5x egy órát hogy nem nagyon állsz meg, akár a kutyáddal, vagy nélküle is külön. Ez számítana aerob edzésnek a számodra. Két pihenőnap azért legyen, ebben is el lehet fáradni. Később azonban ezzel a baj, hogy hozzászokik a szervezeted és már nem égetsz vele annyi zsírt mint szeretnél, ezért növelni kell az edzésidőt, én azt mondom az első hónapban elég 40 perc is, aztán több. 40 perc kell ugyanis aerob intenzitással ahhoz, hogy a zsíranyagcseréd /a mozgáshoz szüks. energia nagyrészét testzsír lebontásából fedezd/ beinduljon.


Sok sikert!

2011. jan. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A méregtelenítés nem más,mint,hogy legyengíted és leterheled a szervezeted.Teljesen felesleges,sőt ártalmas.A test magától méregtelenít.

A ch függőségre.Kiszámolod a napi ch és fehérje bevitelt és pontosan betartod.Egy hónap múlva csökkented 500kalóriával a napi ch-t és emelsz a fehérjén.Havonta tovább csökkentgeted a ch-t 300-500kallal,amíg el nem jutsz a napi 1500kal-ig ebből legyen fehérje 1.5-2gramm/tskg.Aztán ezt tarod,amíg elégedett nem vagy.

Kb ennyi.Azt a tésztás dolgot nem kívánom kommentálni:).

2011. jan. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

20.03as vagyok.

Lényeg,bármit csinálsz csak fokozatosan.Ne drasztikusan foszd meg magad minden számodra kedves egészségtelen kajától.

Ez egy folyamat.Igazából a célnak egy új egészséges életmód lenne,életmódváltás..,m a jelenlegi rossz.De ezt te is érzed.Sok sikert.Kitartást!

Kíváncsian várom az eredményeidet.

2011. jan. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!