Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan álljak neki a nagy...

Hogyan álljak neki a nagy "változásnak"? [bővebb lent. ]

Figyelt kérdés

Sziasztok! Január vége felé el szeretnék kezdeni egészségesen élni + kicsit leadni a hasamból/combomból hogy nyáron mikor binikibe leszek tényleg önbizalom sugározzon belőlem,és ne takargassam magam. :)


15éves lány vagyok, nem nagyon mozgok, asztmám is van, pizzán/mekin/mirelit kajákon éltem nagyrészt,Már undorodom a húsoktól és a sajtal töltött/egyéb mirelitektől is,beszeretném ezt már fejezni. Mit ajánlotok,hogy kezdjek neki? Nem vagyok dagadt, 157cm/50kg,viszont nagyon zavar a hasam, kicsi felesleg van rajta,és a combomon is.. Futással esetleg segítenék rajta? + Milyen kajákat egyek? 7kor szoktam kelni, mit vigyek suliba reggelinek + ebédre mit egyek itthon? Egyáltalán hányszor egyek 1nap? csokit is felejtsem el?

Salátákra gondoltam,de milyen saláta? mik legyenek benne? meg zöldség/paradicsom pl. Valaki tudna valami jó tanácsot/tippet adni hogyan étkezzek/futás jó e az én problémáimra? Mellből az a baj hogy nem akarnék nagyon fogyni, mert sajnos így sem olyan nagyok :(:(:(:(

Bocsi hogy hosszúra sikeredett,és köszönöm a válaszokat előre is

15/L


2011. jan. 18. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem ha asztmád van, a futástól kifulladsz. Sétálj inkább! A séta nagyon jót tesz az egész testnek, és jobb kedved lesz tőle, jobban alszol majd! Felüléseket csinálj még, a Teleshopnak van ez az Ab Rocketja, na nekem ettől ment le elég szépen.

Sétára visszatérve: Hol laksz? Ha unatkozol séta közben egyedül:

1.vigyél zenét

2.vedd rá a barátnődet hogy menjen veled

3.ha van a közeletekben menhely, járj ki gyakran oda, és séáltass kutyákat! Ennek a kutyák, a kutyagondozók egyarátn örülnek, ráadásul sokat mozogsz is! Én naponta kijárok a helyi menhelyre, és fél éva alatt 5 kilót fogytam, pedig az étkezésemen semmit sem változtattam, elég jó étvágyam van :o)

Az ÉTEL DOLOGHOZ nem nagyon tudok hozzászólni talán egy következő válaszoló megmondja azt is, de a kutyamenhelyes ötletemen feltétlen gondolkodj el!!

:) sok sikert

2011. jan. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Általában nem szoktam válaszolni az ilyen jellegű kérdésekre, de mivel normálisan megvan fogalmazva és nem egy "anorex" ír vmi baromságot, így írok hozzá.

Tényleg nincs így látattlanba felesleged, 15 éves vagy most fogsz fejlődni (melled is) így nem fogyókúrázni kell.

Te magad is leírtad, mirelit, mekis kajákat kell elhagyni.

Reggelire egyél nyugodtan kenyeret (teljes értékű gabonából készültett, magosat, rozsosat) stb és mellé vmi felvágottat, tojást, zöldséget v natúr zabpelyhet tejjel/joghurttal+vmi gyümölccsel (akár aszalt is) v mézzel

tojásrántotta

suliba vigyél szendvicset ha otthon nem reggelizel, gyümölcsöt, kefírt, joghurtot,

ebéd: amit anyukád főz, ha tészta akkor kevesebbet, köretnek kevéske rizs, főtt krumpli+nagyobb adag zöldségés ahhoz amit csináltok, hal, hús, tojás

vagy főzelék, leves

lényeg h inkább több zöldséget és ne zsírban úszó húst avgy cukorban úszó mágosgubát

uzsonnáta ehetsz étcsokit is (ha édesszájú vagy) vagy kakaó, gyümölcsök, tej, joghurt

vacsorára egyél kevesebbet tojást, húst, halat, túrót, kefírt, joghurtot, zöldségeket, gyümölcsöt is ehetsz

lényeg hogy az a zsíros, cukros, nagyon sok fehérliszetet tartalmazó ételt hagyj ki és válsd fel

cukros üdítők, teák szintúgy nem kellenek

asztmádról orvost kéne kérdezned hogy mit mozoghatsz de esetleg egy kis séta, vagy biciklizis sztem jöhet vagy úszás

futást én nagyon nem ajánlom de kérdezz meg sztem egy orvost róla

olyan nincs hogy mellből ne fogyj mert ha fogysz akkor mindenhonna, de ha nem diétázol hanem egészségesebb kajákra cseréled ki, akkor szerintem ezzel nem lesz gond, de még csak most avgy fejlődésben

2011. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindkettőtök válaszát, megfogadom minden egyes szavaitokat xD remélem sikerülni fog:) és az úszás és a több sétánál maradok :) Köszi nektek :)

pussz.

2011. jan. 18. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!