Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hajlamos vagyok az anorexiára?

Hajlamos vagyok az anorexiára?

Figyelt kérdés

Először is. NEM VAGYOK ANOREXIÁS! 57 kg vagyok, és 166cm. kicsit ducinak tartottam magam, és elkezdtem fogyózni. sikerült is lefogynom egy picit, és ennek nagyon örültem. de nem rég, valamennyi úgy látom visszajött, és megint elkezdtem fogyózni. na az van, hogy nem lakhatok jól, különben lelki ismert furdalásom lesz, kövérnek tartom magam. és szinte már jobban szeretek éhes lenni mint jóllakottnak, mert ha éhes vagyok akkor úgy érzem van akarat erőm. de ha kicsit túlságosan megéhezek, hajlamos vagyok túl sokat enni. és akkor jön a bűntudat.

nem vagyok hajlandó szénsavas üdítőt inni, mert túl sok kalória. mindig figyelem a kalóriákat, és mindig elszörnyedve eszem meg az aktuális kaját, közben azon gondolkodom, hogy már megint túl sokat eszek.

Légyszi ne vessétek a felemre, h hülye vagyok. tudom magamtól is, hogy ez nem normális. meg nem akarok olyanokat olvasni a válaszokban, hogy "mit akarsz te még fogyni? nem hiszem el, hogy ebben a mai világban, minden buta liba, modell alkató akar lenni"

köszönöm


2011. febr. 27. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:

a koplalás hízlal. pontosan azért, mert mikor túléhezteted magad, bezabálsz, és akkor bizony hízol. a koplalással meg nem zsír megy le, hanem izom.

és erre mi a megoldás? nem, nem a további koplalás. hanem az, ha megszámolod, hogy hány kcal-tól nem hízol (mert ugye súlyt tartasz), és ezt egészséges, magas glikémiás indexű ételekből állítod össze. fogod, elosztod 4-5 étkezésre, és máris pörög az anyagcseréd, sosem vagy éhes, nincsenek falási rohamok, ha pedig kicsit sportolsz is hozzá, akkor egyből elkezdesz formásodni, és a maradék zsír, ami még van rajtad, le fog szépen menni.

csak kicsit utána kéne nézni az emberi test működésének, nem koplalni ész nélkül, mert abból nem hogy fogyás, hanem súlytartás sem lesz :(

én úgy szoktam, hogy arra gondolok, ha ki akarok hagyni egy étkezést, hogy normális vagy? leállítanád az anyagcseréd, hogy visszahízd amit eddig leadtál?

2011. febr. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem nem. aki anorexiás az rettentő kövérnek látja magát még akkor is ha már csont és bőr és az anorexiás akkor sem eszik ha éhes. te inkább bulímiára vagy hajlamos.

egyébként én is néha már betegesen figyelek a kajára és nézem a kalóriát vagy ha eszek egy kicsit többet akkor bűntudatom van , de ez még nem anorexia.

2011. febr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. köszönöm, de ezt eddig is tudtam. és nem szándékozok koplalni, csak mindig így sikerül. keveset eszek, hogy kicsit szűküljön a gyomrom, és more a következő evéshez érek, már nagyon éhes vagyok. de amúgy nem az eredeti kérdésre válaszoltál.


2. köszönöm megnyugtattál. bulimiát tuti nem leszek soha. azok ha jól tudom, hánytatják magukat. am nekem nincsenek falási rohamaim. csak éhes vagyok, és többet megeszek a kelleténél

2011. febr. 27. 17:52
 4/4 anonim ***** válasza:

A bűntudatod miatt kicsit vigyázz, nehogy átess valami rossz pszichébe.


A kilód meg egyáltalán nem kevés. Én 170 cm magas vagyok, jelenleg 66,5 kg és nekem az 56-57 kg a cél.

2011. febr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!