Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyjunk, együnk sok zöldséget...

Fogyjunk, együnk sok zöldséget-gyümölcsöt, de miből? Hisz olyan drágák, mire a családban mindenkinek veszel belőlük! Hát nem így van?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 11:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
De így van.
2011. márc. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%
Azért én ezt nem fogom fel olyan drasztikusan, hogy minden órában gyümölcsöt, zöldséget kellene enni. Nem hiszem, hogy pont erről szól a dolog, ha a lehetőségeinkhez mérten beiktatunk némi gyümölcsöt és zöldséget az étrendünkbe, már sokat számít. Nekünk sincs tele a pénztárcánk, viszont napi 1-2 szem almát mindenki tud itthon enni, mindig a legolcsóbbat választjuk, zöldségből pl. gyakori a borsó, répa, krumpli, köretnek még rizst szoktunk készíteni, az sem a legdrágább étel, amit tésztára költenénk, inkább erre költjük. Reggelinél pl. nagyon egészséges a zabpehely, amit 160 Ftért megkapsz a sparban (1kg). Sokat számít, ha odafigyelsz, hogy mit hol vásárolsz, én úgy 4-5 helyre járok vásárolni :D, van, ami itt olcsóbb, van, ami ott.
2011. márc. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%

De így van. Ettől függetlenül más megoldás nagyon nincs. Én egy fél évig kerestem olcsó fogyókúrát, aztán beláttam, hogy nincs. Legfeljebb ha megvárod a tavasz végét-nyár elejét, amikor sok friss zöldség van.

Vagy a zöldség-gyümölcsigényed az olcsóbbakból fedezed: káposzta, hagyma, alma. Például a káposztaleves nagyon olcsó, és ha jól fűszerezed, akkor isteni.


Egyébként végül arra jutottam, hogy baromi drága, de muszáj rászánnom sok pénzt a fogyókúrára, mert ha most nem teszem meg, akkor két hónap múlva gyakorlatilag a teljes ruhatáram le kell cserélni, ami még sokkal drágább lenne.

2011. márc. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%
A fogyókúra nem kerül többe ,sőt. Ha az eddigieknek a felét eszed csak ezután,akkor is letudsz fogyni és ráadásul sokkal kevesebbet is költesz el,még meg is spórolsz egy jó csomó pénzt .
2011. márc. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Edd a felét annak amit eddig ettél.Csoki,chips,űdítő,alkohol,cigi stb.helyett vegyél zöldséget,gyümölcsöt.1 kg almának,meg 1 kg narancsnak szerintem nincs olyan egetrengetően nagy ára.Mi se vagyunk gazdagok,mégis azért erre tellik.Elmégy a piacra,körbe járod,ahol a legolcsóbb az áruk,ott veszel ezt-azt.Ha csak 1 db paprikát is veszel,már jó,én nekem az az 1 paprika elég 3 napig.

A futás,mozgás meg ingyen,a csapvíz is(ahogy vesszük).

2011. márc. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
53%

Így van, sajnos. Mi épp ezért ősszel veszünk 2-3 láda almát a piacon, ez kitart egész télen. A "mű" narancs, banán, mandarin és társai pedig kikerültek az életünkből, hiába gyümölcs, kétlem, hogy jobb, mint a piaci alma. Zöldségekből idényükben nagyon sokat eszünk, télen pedig sok káposztát, savanyított dolgokat

Az egészségem megér ennyi beruházást!

2011. márc. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Az tény hogy nem mindig olcsó mulatság...mert nem vehetsz mindig salátát, sovány hússal, egy marék mandula ekkor meg akkor..hát ezt lehetetlenség szerintem betartani, legalábbis olyanoknak akik épp hogy megélnek.
2011. márc. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Erről már rengeteg vita volt itt. Tipikusan azok írják, hogy a fogyókúra nem kerül többe, egyél fele annyit, mint eddig, akik

- sosem fogyókúráztak, vagy ha igen, ész nélküli koplalással,

- fogalmuk nincs az egészséges táplálkozásról és egészséges alapanyagokról (hiába eszel feleannyi fehér kenyeret, nem lesz attól egészségesebb!),

- soha életükben nem jártak boltban és nem nézték az árakat.


Mellesleg nem is kimondottan a fogyókúra kerül többe, hanem az, hogy olyan dolgokat vegyél, ami nem hízlal. Nekem senki ne akarja bemesélni, hogy ugyanannyiból kijön az alábbi 2 verzió:

1. nevezzük hagyományosnak:

reggeli: 2 fehér zsemle, 2 szelet parizer, 1 paprika

ebéd: krumplis tészta uborkával

uzsonna: 1 alma

vacsora: olcsó virsli kenyérrel, mustárral

2. egészséges, nem hízlaló verzió:

reggeli: fél adag teljes kirőrl. kenyér sonkával, 1 paprika, 2 paradicsom, fél uborka, 2 retek, néhány salátalevél (valamivel jól kell lakni)

ebéd: csirkemell zöldségekkel, házi joghurtos öntettel (esetleg borsós barna rizs vagy bulgur)

uzsonna: 1 alma, 1 narancs, 1 kivi (ragaszkodom a sok gyümölcshöz és vitaminhoz!), tavasszal: 15 dkg eper, 30 dkg cseresznye (tavaly is drága volt!)

vacsora: minőségi virsli salátával (1 paprika, 1 paradicsom, 2 retek, fél uborka, saláta) - laktató mennyiségben (mert a fogyókúra és az egészséges kajálás nem az éhezésről szól!)


Aki ezt a két menüt kihozza ugyanannyiból, az előtt emelem kalapom, és írja meg, hogy hol vásárol, max. 3 helyen, mert ha az ember dolgozik, nem tud 15 féle kaját 15 boltban akciósan megvenni. És akkor olyanokat még nem is írtam, hogy olívaolaj meg frissen facsart narancslé, szóval semmi extra a menüben, csak az alap dolgok.

2011. márc. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
52%
Hát azért lehet enni káposztát és répát különféle verziókban, az még olcsóbb, mint a szalámi. Padlizsánkrém sem drágább, mint ugyanannyi súlyú vajkrém.
2011. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ma gondolkodtam ezen. A zöldség gyümölcs még nem is vészes, mert 4 répával meg két almával már eleget ettél tulképp, viszont a fehérje! Na az nagyon drága!


Márpedig arra szükség van.


A sajt, a felvágott, a hús, a túró, mind-mind nagyon drága sajnos. És általában is minden ami egészségesebb, drágább is. A jó minőségű étcsoki sokkal drágább, mint a sport szelet, a barna kenyér sokkal drágább, mint a fehér, stb.


Én most kezdtem el, és az az érzésem, hogy rengeteget költök, de szerintem meg lehet ezt fogni, csak bele kell tanulni. Jól enni biztosan drágább, de valóban olcsóbb, mint a vérnyomásgyógyszerek, vagy akár az új ruhatár.

2011. márc. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!