Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyjunk, együnk sok zöldséget...

Fogyjunk, együnk sok zöldséget-gyümölcsöt, de miből? Hisz olyan drágák, mire a családban mindenkinek veszel belőlük! Hát nem így van?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 11:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
34%

szerintem nem draga.

en egy nagy tal salatat szoktam csinalni: (fejessalata,repa reszelve,kaposzta reszelve,petrezselyem,zellerlevel,brokkoli stb) ebbol napi 2 szer eszek.

gyumolcsot naponta: 1 alma,1 narancs,1 kivi vagy banan.

ez boven eleg egy napra.

ezt siman meg lehet venni. en nem cigizek nem iszok nem megyek etterembe.ugyhogy belefer boven a napi kajapenzbe

2011. márc. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 bix ***** válasza:
53%

egy jó diéta nem feltétlenül olcsó, de mihez képest mondjuk azt hogy drága. ha valaki párizsit reggelizik, akkor a fennebb emlegetett spáros zabpehely pl nem hangzik annyira drasztikusnak. egy kiló csirkemell is 1200 forint, és abból diéta mellett el lehet játszani egy darabig. a zöldség így tavasszal pedig egyre olcsóbb lesz.


ha valaki szemetet evett eddig az ne csodálkozzon hogy a diéta drágább... de normális ételek, amik nincsenek tele műsz@rral, táplálóak és van bennük pár fontos tápanyag... ezek nem lesznek olcsóbbak. viszont furcsa mód a legtöbb embernek belefér a meki a házhoz hozott pizza és társai, és ahoz képest pedig nem mondanám túl drágának a diétás kaját. utána kell olvasni, némi kreativitás kell hozzá, és lehet változatosan napi 4-5 étkezést csinálni, persze nem párizsi meg vizes zsömle árban ez tény.

2011. márc. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én értem, mire gondol a kérdező.

A gond akkor gond igazán, mikor már családod van.

Teszem azt, nekem is van két gyerekem, és ha veszek a diéta miatt egy narancsot, akkor én egyem meg, a két gyerek meg nézi a gyümölcsöt??? Akkor már venni kell bizony egy-egy narancsot nekik is.

Ahogy joghurtot is többet kell venni, mert én fogyózNÉK, de a család többi tagja simán rájár, pedig natur, nem gyümölcsös. (Mondjuk ennek inkább örülök, hogy megeszik.) De amíg ők utána még nyugodt lelkiismerettel és hízás nélkül megesznek két-két szelet szalámis kenyeret is, addig ez egyáltalán nem olcsó.


A sovány húsokkal, tejtermékkel is ez a helyzet: szép, szép, hogy jobb minőségből veszek kevesebbet - MAGAMNAK. De egy fizikai munkát végző férj, (aki soha nem lesz túlsúlyos, ha cukorral eszi a zsírt, akkor se), meg két fejlődésben lévő gyerek mellett nem lehet MINDENKINEK kevesebbet enni, csak jobbat. :S


A sárgarépa is finom, meg is eszi a gyerek, csak ugye még utánaküld egy joghurtot, egy szelet kenyeret, egy pohár kakaót, és megy ki biciklizni. Egy répával nem fog, legfeljebb elájul. :(


Szerintem a kérdező is erre gondolt: "Hisz olyan drágák, mire a családban mindenkinek veszel belőle".


No, én vidéken élek, és a következő módon igyekszem megoldani a problémát: ültettem salátát, retket, ezek hamarosan fogyaszthatóak. Egy zacsi vetőmag 30 ft.

Addig: tavalyi hagymánk már szép zöld, mehet a salátába, van tyúkhúrsaláta, és a spenót remekül helyettesíthető a zsenge csalánnal. Egy-egy adag spenót a boltban is csak 150 körül van fagyasztva, és azt nem kell dugdosni a család elől. :)

Szerencsére ha feltúrom a mélyhűtőt, még akad kevés borsó, zöldbab, és a pincében répa meg petrezselyem. A zöldje már most is szedhető a kertből.


Alig várom, hogy május legyen, lesz eper, (most szaporítottam duplájára az eperágyást), málna, ribizli, és friss zöldség.


Lassan kész a csirkeól, lesz pipihús, tojás, nyúl, és sajna vetni kell kukoricát, (meg kapálni:S)



De hogy ezt városban hogy lehet megoldani, mikor még a káposztát is aranyárban mérik, azt nem tudom. :(((

2011. márc. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
De irigyellek. Bárcsak én is vidékre költözhetnék, hogy magam termeljek :( Gondolom rengeteg a meló is vele, ezt munka mellett nem lehet csinálni. Vagy igen?
2011. márc. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

De igen, lehet viszont tényleg iszonyú meló. Én szeptember óta Budapesten élek a fősuli miatt, eredetileg egy kisvárosban lakom. Most kezdem csak értékelni igazán apum munkáját, mert 18 évig nekem természetes volt. Sőt, utáltam az egész veteményezős baromságait, mert a magokat csíráztatja, elülteti már február végén, de a fóliát csak március végén állítják fel így az egész házunk a palántákkal van/volt tele. Hatalmas kertünk van, minden zöldség és gyümölcs van benne, minden rokon, ismerős csak "édennek" nevezi annyira szép. :)

Apum tavasztól őszig munka után kint van a kertben szinte sötétedésig, de imádja csinálja. Mestere a kertészetnek, nagyon büszke vagyok rá! Emlékszem mikor szeptemberbe feljöttem Pestre és hoztam otthonról barackot, megkínáltam a lakótársamat és nem akarta elhinni, hogy létezik ilyen óriási és finom barack. :)

Szóval mostantól másként tekintek a kertünkre, jobban értékelem hogy olyan és annyi SAJÁT zöldséget és gyümölcsöt ehetek amilyet és amennyit csak akarok. Meg vannak csirkéink, nyulaink, galamb, kacsa, mi szinte alig költünk ételre. És ami a legfontosabb: garantáltan tudom mit eszek.

19/L

2011. márc. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
53%
nem drága, a gyümölcs alapétel
2011. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
53%
kb 150 ft egy fej jégsaláta, ezt nekem elég 2 napra (4 részre osztom el), napi 2 almát eszek, és köszönöm tök egészséges vagyok. Főleg a leadott 53 kg után. :)
2011. márc. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

ma 12:53 meg utolsó:

Fehérjét miből viszitek be? Salátából?...

2011. márc. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
53%

A kérdés a gyümölcsökről, zöldségekről szól.

Vagy te azt hiszed, hogy ezt eszem egész nap? Hát gratulálok a logikádhoz! :DD

2011. márc. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Milyen helyen veszel 150 ft-ért 1 fej jégsalátát, azért azt leírhatnád...


Mellesleg jan. óta diétázok, tényleg betartottam a dolgokat, ahogy tudtam, de most elmúlt 1 héten olyan helyzet állt fenn, hogy ez nem volt kivitelezhető, kénytelen voltam azt enni, amit itthon találtam, hát már érzem magamon... Ennyit erről.

2011. márc. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!