Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyjunk, együnk sok zöldséget...

Fogyjunk, együnk sok zöldséget-gyümölcsöt, de miből? Hisz olyan drágák, mire a családban mindenkinek veszel belőlük! Hát nem így van?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 11:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

De így van.Ha egyedül van az ember,akkor tapasztalatból mondom,hogy nem drága egészségesen étkezni . Sőt..én alapból kiiktattam a 300 ftos kenyeret teljesen,helyette rozs és zabpelyhet eszek amiből egy csomag 200 ft és 2-3 hétig elég reggelire.

Egyébként vigasztalásképp mondom,hogy ez egy tévhit,hogy rengeteg gyümölcsöt kell enni,mivel tele van gyümölcscukorral. Reggeli mellé,vagy tizóraira egyél maximum ha diétázol. Zöldségekből a szezonálisakat kell előnyben részesiteni,be is lehet spájzolni ,fagyasztani abból ami eláll.

2011. márc. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Istenem,hát a kérdést ugylátom nem igazán olvasta el mindenki.CSALÁDOM VAN KÉT GYEREK!!Tudjátok mi az??A 13.01-es válaszoló igen,de amúgy...Na mindegy,ja és nem dohányzom,nem iszom,chipset fél évente eszek,bár csokit hamarabb:)Akkoris drágállom őket,éljetek egészségesen és gazdagon:)az is kell hozzá.A kertem sajna túl kicsi.
2011. márc. 30. 21:07
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Én értettem, de sajnos ezzel nincs mit csinálni. Egy szülő a finom és egészséges dolgokat inkább a gyerekének adja, neki meg marad a krumpli, tészta...

Nagyjából csak azt tudod tenni, hogy nem eszel köretet, vagy pl. teljesen kihagyod a másodikat, eszel helyette csak levest, és este már nem eszel.

2011. márc. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Ebben maximálisan igazad van. Mivel ez a kérdés a fogyókúra rovatba van, így feltételezem, hogy szeretnél súlyt veszíteni és nem csak az egészséges táplálkozás lenne a cél. Amit tenni tudsz, hogyha eddig pl 3 szelet kenyeret ettél reggelire akkor ezentúl 1 vagy 1,5 szeletet eszel. Ebéd az amit főzöl mértékkel, vacsira meg valami könnyű kellene.

Én tényleg megértem a helyzetet, de ha súlyt szeretnél veszíteni az csak akkor nem fog menni ha nem akarod. Én úgy fogytam le, hogy anyum minden nap isteni kajákat főz, mamám állandóan hozza a sütiket, csokikat, igazi nagymama típus. És azt szoktam meg, hogy állandóan azt és annyit eszek amit akarok, csak hát az idők során a súlyom is gyarapodott. És ennek ellenére leadtam 15 kilót, mondom, úgy hogy minden nap 2 tábla milka csokit tudtam volna enni. A fogyás akarat kérdése, az egészséges táplálkozás már tényleg pénztárca.

2011. márc. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kellene így felhúznod magad... második válaszoló vagyok, ha figyelmes lettél volna, én is felfogtam, hogy családról van szó, s láthatnád, hogy én is családban élek, hisz többes számmal írtam a dolgokat, még példát is írtam. Mindent meg lehet oldani valamilyen szinten, vannak olcsóbb megoldások is, mások is írtak tippeket. Ha kérdést teszel fel, akkor minden véleményt vegyél figyelembe, mérlegeld a válaszokat, ne csak azt várd, hogy neked adjon mindenki igazat. Nem jelenti azt, hogy valakit felvet a pénz, csak azért, mert megvesz hetente egy káposztát, pár répát, egy csomag borsót, 2-3 kg almát. Nem rosszból írom ezeket, csak nincs helyén, hogy ennyire azt várod, hogy mindenki azt mondja, hogy hát tényleg lehetetlen zöldséget, gyümölcsöt enni kevesebb pénzből. Teletömni magunkat nem fogjuk szűkös pénztárcából, ez igaz, de heti 3-4 alkalommal a családban 1-1 alma szerintem mindenkinek megoldható, reggeli szendvicsbe egy kis saláta, vagy aminek épp szezonja van, vagy, amit már más is írt, savanyított dolgok. Mi mindig teszünk el uborkát, így egész télen lehet ezt is enni szendvicshez vagy főtt ételhez.
2011. márc. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Utolsónak:Elnézést,igazad van,kicsit mereven válaszoltam.Annyira kívánom a zöldséget gyümit,de ilyenkor már csak 2-3ezer van a zsebbe hóvégén,ezért voltam kicsit durva,bocs mindenki.
2011. márc. 31. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!