Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most kezdek fogyókúrázni,...

Most kezdek fogyókúrázni, segítség kellene kicsit?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be a szoptatást, és szeretném visszanyerni az alakomat. 1-2 napja kezdem ráhangolni magam, csökkenteni a mennyiségeket.

Átlagban hány kalóriásnak kell lennie egy étkezésnek, ha heti 1kg-ot szeretnék fogyni?

Most kiszámoltam, hogy reggelire megettem 224kalóriát. Ez sok, vagy kevés?

Vettem olyan kenyeret, amiben csak 58 kalória van szeletenként, ezt pirítósként eszem. Azzal, hogy így eszem, változik e a kalória értéke?

Flora vajjal kentem meg, ami 10g-onként 19 kalóriát tartalmaz, és ittam hozzá 2dl tejet, amiben 70kalória van.

(megjegyzem, éhes maradtam, eddig sajtot és kalóriásabb kenyeret edtem felvágottal:S)

Tízóraira azt gondoltam, max 100kalóriát vihetek be, ebédre többet, de nem tudom, mennyit engedhetek meg magamnak.

Uzsonnára megint csak 100kalória körül.

Arra gondoltam, hogy olyan 800-1200 között vinnék be egy nap. Az elég?

Mennyi idő kell így egy kilógramm fogyásához?

70kg, 157cm és 27 éves vagyok.


2011. máj. 8. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Tested alap energiaszükséglete:

14,7 x testtömeg (kg) + 496

Átlagos mozgás esetén a napi kalóriaszükséglet nőknél az alapanyagcsere 1,6-szorosa.

Ezt kiszámolod.


Aztán azzal kell számolnod, hogy 1kg zsír kb 9000 kcal. Ezt a 9000-t valahogy le kell dolgoznod 1 hét alatt, ha le akarod adni az 1 kg-t. Vagy a kajában csökkented le, vagy mozgással éred el, de legjobb mindkettővel.


De a lényeg, hogy a fent kiszámolt kcal-nál kevesebbet egyél, hogy mennyivel, az csak abban lényeges, hogy mennyire gyorsan akarsz fogyni. De ha jobban lecsökkented, mint a heti 9000... akkor nem fogsz fogyni valószínűleg, mert raktározásra kapcsolsz.

2011. máj. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Csak hogy jól értelmezzem a dolgokat biztos:

14.7x70+496=1525kalória kell alap esetben legalább a szervezetemnek?

1596x1.6=2440kalória kell a szervezetemnek, ha mozgok? De mennyi mozgást jelent ez?

2011. máj. 8. 09:44
 3/8 A kérdező kommentje:
És minimum 9000 kalóriát kell összesen ennem hetente, hogy nehogy pánikba essen a szervezetem? Akkor napi legalább 1300 kalóriát kell ennem?
2011. máj. 8. 09:49
 4/8 anonim ***** válasza:

2440kcal-t éget el a szervezeted, ha elvégzed a napi tevékenységeket... tehát takarítasz, főzöl, bevásárolsz, játszol a gyerekkel, leviszed a játszótérre.


De ha ezeket megcsinálod és megeszed a 2440-et nem fogsz fogyni.


Fogyni akkor fogsz heti 1kg-t, ha kb felére csökkented ezt a kalória bevitelt. Számold ki: 9000/7nap=1285kcal Ennyivel kell naponta csökkentened a 2440-et, vagy kajamegvonással, vagy sporttal. Illetve a kombinációval.

Pl heti 4x 800kcal-s edzés mellett kb 1600kcal-t ehetsz minden nap.

2011. máj. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"És minimum 9000 kalóriát kell összesen ennem hetente..."

NEM!! 9000=1kg zsír .... ennyivel kell CSÖKKENTENED a bevitelt, ha 1kg zsírt le akarsz adni. :)

2011. máj. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja és még annyi, hogy nem elég csökkented a kalóriát, az sem mindegy miből viszed be.

Erre irányadónak szerintem jók az update kódok. A 3-as kódúakat el is felejtheted.


A kenyér pl legyen teljes kiőrlésű, vagy graham, de az a legjobb, ha semmilyen. Én pl extrudált graham kenyeret eszek, annak darabjában kb 20kcal van.

Tej legyen zsírszegény.

Amúgy a régi reggeliddel sem volt baj, sőt jobb volt: sajt (mozzarella) és felvágott (pulyka, vagy csirke sonka) abszolút jó reggelire, csak kevesebb kenyérrel vagy anélkül. A fehérjének (húsok, tejtermékek, sajtok) nagyobb arányban kell lenniük, mint a szénhidrátoknak (kenyér, lisztes dolgok, cukor...).

2011. máj. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

166cm/54kg vagyok, ha kell fogynom egy-két kilót, akkor egészséges ételeket eszem, napi 1200-1300 kalória és heti 4-szer 30-45 perc kocogás. Ezzel hetente 0,5 kg-ot tudtam fogyni. De mivel rajtad van felesleg, azért heti egy kiló garantált!

26.L

2011. máj. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azóta elég jól haladok, most 63kg vagyok, most már megszoktam, hogy kevesebbet eszek, igaz, néha bűnözök:D
2011. jún. 21. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!