Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hasizom edzés után a tokámban...

Hasizom edzés után a tokámban van izomláz, ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Tegnap csináltam 20 perc Rubint Rékát (hasizom). Eléggé erőlködtem, mert nehéz volt. Szerintem a nyakizmaimat is megerőltettem, de leginkább az állam alatt, a tokarésznél. A hasamat alaposan lenyújtottam, így ott nincs izomláz, a tokámnál igen. Ez lehetséges? Ha iszok, akkor kifejezetten érzem a "fájdalmat".
2011. jún. 2. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, mert az egészet rosszul csináltad. Nem a hasizmodat használtad a törzsed emelésére, hanem "nyakból" dolgoztál. Legközelebb vigyázz arra, hogy a hasizmoddal dolgozz.
2011. jún. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon figyeltem, hogy ne csak bólogassak, ezért teljesen hátrafeszítettem a fejem, hogy a lapockám elemelkedjen a földtől. Lehet, hogy ez a hátrafeszítés okozta a bajokat.
2011. jún. 2. 10:26
 3/6 bix ***** válasza:

egy durva súlyzós edzésnél én képes vagyok berekedni... az erőlködéstől megfeszülnek a hangszálak, a nyak stb, és igen ettől lehet a nyakadban is izomláz. teljesen normális, nem mondanám első blikkre hogy rosszul csináltad.


a has alapos lenyújtása viszont nem jelenti hogy nem kéne izomláz legyen, én 20 perceket nyújtok 1.5 óra masszív edzés után de így is van hasizomlázam, valamennyire érezned kéne

2011. jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Maximum, ha nagyon megfeszítem az izmomat, akkor érzek valamit, de szerintem 20 perc annyira még nem intenzív edzés, szóval lehet ezért van. Amúgy velem sokszor előfordul, hogy nem másnap, hanem csak két nappal jelentkezik az izomláz, szóval lehet holnap már lesz. :)
2011. jún. 2. 10:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nem jó. Az otthoni gyakorlás mellett/előtt érdemes lenne szakértővel is beszélni, gyakorolni, megtanulni helyesen végezni ezeket.
2011. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Bazzzzzz....ezen besírtam XD
2011. jún. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!