Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ketogén diétárol mi a vélemény...

Ketogén diétárol mi a véleményetek? Probálta már valaki? tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Utána olvastam elég ellentmondásos már maga az ismertetése is. Össze vissza kamuznak de nézzük a tényeket:

- ha túl kevés cht viszel be azzal az agyadnak teszel rosszat, jó esetben megúszod falásrohamokkal és rossz közérzettel

- az éhezést utánozni hülyeség, pont ez a lényeg, hogy ne éhezzen az illető, hiszen bizonyos kcal küszöb és megfelelő fehérje mennyiség hiányában nagyon könnyű izmot veszteni


Működik, hiszen a kcal a napi felhasználásod alatt lesz, pörögni fognak a kilók mint az állat, de ha nem az a cél, hogy sovány és plötyi legyél, és nem az, hogy székrekedésed és rossz közérzeted legyen akkor hagyd inkább ki. Abban igaza van, hogy sok fehérje kell kevés szénhidrát (de nem ennyire kevés) és abban sem értek egyet, hogy ennyire leviszi a kcal értéket.

2011. júl. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Sportoló rokonom rendszeresen (min. évente 2-szer) csinálja, versenyre való felkészüléskor. Nagyon hatásos, rövid idő alatt eléri a kívánt testsúlyt, akár 10-15 kg minusz. Verseny után, fél éven belül vissza is hízza. Aztán jön a köv. verseny, és kezdi elölről.
2011. júl. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Tényleg arra tökéletes, hogy a versenysúlyba beleférjen, erre nem is gondoltam :)
2011. júl. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

ez igen csábito -10 -15 kilo :D

tudnátok segiteni mégis mit egyek és mit ne?:)

2011. júl. 29. 11:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem próbáltam, de amit olvastam és hallottam róla, az alapján jónak tartom.
2011. júl. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
most írták hogy ez csak ideiglenes fogyás. azaz jojó. de a sportolók legalább keményen edzenek mellé. egy átlagember ettől a diétától hosszútávon csak kövérebb lesz.
2011. júl. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
[link] (:'
2011. dec. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

versenyformát sehogyse lehet megtartani, akármilyen diétával éred el.


ismerek egy ismertebb magyar testépítőt, versenyformája és átlagos formája között kb 30 kiló van, persze ebben an víz is rendesen, de zsír is azért...


ketpgéndiátval extrémgyorsan le lehet fogyni, és ha normális étrended van akkor egészségesen, nem fogsz összeszotytadni, és utána is meglehet tartani a súlyt (hacask nem extrém alacson testzsír % a cél) cask okosan kell csinálni

2012. nov. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a hatodik valasszal nem tudok egyeterteni, ha koveted az 'ajanlott' idotartamot, akkor igen, en viszont 2 eve ezt az etrendet csinalom es semmi bajom, sot...


a hetedik valaszado amit linkelt szinten hibas. Nem tudom ki irta, ki talalta ki, de nem errol szol ez a dieta.


Ezzel az etrenddel nem csak h fogytam 40 kilot, - az egeszseg elsodleges, a fogyas csak 'mellektermek' - hanem elmult az asztmam, az ekcemam, az allergiaim - pollen es egyebek - eberebb vagyok, gyorsabb es hatekonyabb az agymukodesem, az emesztesem, a kozerzetem is javult. Gyakorlatilag minden.


Akik azt allitjak h ez egy 5 napig alacsony szenhidrat, 2 napig magas szenhidrat dieta szinten tevednek. Ez teljesen ellehetetleniti a dieta lenyeget, ami a ketozis. Ha ketozisban akarsz maradni, akkor 20-50 gramm szenhidratnal maradsz naponta (embertol fuggoen). En egyaltalan nem eszem mar szenhidratot es igy erzem magam a legjobban.


Az egyetlen nehezseg a dieta elejen levo atallasi idoszak, fokozatosan kell csokkenteni a szenhidrat bevitelt es nem egyik naprol a masikra. Eloszor 150 gram, utana 125, 100, 75, 50 stb. Es igen, az elso par honapban ajanlatos vitaminokat szedni, de utana ezeket el lehet hagyni (a csontleves ebben is nagyon sokat segit).


Tovabbi elonyok: Nem leszel tobbet beteg, influenza, megfazas ki az ablakon (persze, ha eleget alszik az ember, mert a ketto egyuttes mukodesevel adunk csak lehetoseget az immun rendszerunknek h optimalisan mukodjon) es megelozol olyan dolgokat is mint pl. a cukorbetegseg, az Alzheimer-kor, erelmeszesedes, rak...rengeteg dolgot meg lehet elozni...


Ma mar nem csak h nincs asztmam, gyorsabban futok, mint barki akit ismerek. Jobban birom az extrem hideget, meleget, mint masok, eberebb vagyok, a reflexeim is ugy mukodnek, mint ahogy kellene h mukodjenek mindenkinek. Es az anyagcserem is gyors.


Itt egy link egy cikkhez a Ketogen dietarol, ahol a komment szekcioban belemegyek reszletesen h mi teves a cikkben (nem eleg h keves az info errol magyarul az interneten, de az a keves is teves)

[link]


Angolul, ha rakerestek - Ketogenic diet - akkor tobb infot es kutatasi eredmenyeket talaltok, valamint szemelyes tapasztalatokat emberektol, youtube-on videokat is.


Hogy mit eszek? Hust es zsirt. Szalonna, kolbasz, pork chops, sonka, szalami, virsli, sulthusok, stb stb. Mas nem is kell. Inni meg viz, asvanyviz, tea es csontleves.

2013. márc. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!