Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kcal problémák. Csinálhatom...

Kcal problémák. Csinálhatom ezt így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előre "szólok", kicsit hosszú lett, elnézést..


21 éves nő vagyok. Kb. 5 éves koromtól kezdtem hízni, az életemből jópár évet töltöttem értelmetlen fogyókúrákkal, 10-20 kg- os fogyásokkal, majd visszahízással... Jártam dietetikusnál, volt egy időszak, mikor Reductilt szedetett velem (hatástalan volt). Mikor alulról kopogtattam a 130 kilogrammot, kattantam. Többé- kevésbé tudom, miért híztam el. Értem ezalatt a mozgásszegény életmódot, a késő esti zabálásokat a férjemmel (aki persze nem hízik :) ), valamint a gyermekkori, magas hormontartalmú asztmagyógyszer szedését... Szóval beijedtem, hogy ha nem teszek valamit magamért, ennek nagyon nem lesz jó vége.

a súlyomhoz képest nem éreztem soha túlságosan "nehéznek" a súlyfeleslegem, külsőleg is szerencsésen oszlik el, senki nem mondaná meg a valós testsúlyom, de engem zavar, hogyne zavarna... :)

Szóval idén július elején elkezdtem életem utolsó fogyókúráját. Tudom, nem jól csináltam, de az elején pár hétig csak görögdinnyét ettem, ami megindította a fogyást. aztán áttértem a kcal számolásra, ám mivel nem volt mérlegem, szerintem eléggé alulszámoltam... Ennek ellenére a fogyás szépen folytatódott. Ekkor már teljes kiőrlésű kenyeret ettem, a cukrot kiiktattam, ügyeltem a fehérje- és vitaminbevitelre.

Beszereztem egy digitális mérleget, augusztus 20. óta grammra pontosan mérek mindent (saját főztöt is), és elkezdtem a ch számolást is. Nem szerettem volna 1300 kcal, és 150 gr ch fölé menni. Ez túlzottan is sikerül, 800 kcal-nál, és 70-80 gr ch-nál nem eszem többet. Rengeteget olvastam a diétákról, életmódváltásról, és persze tudom, hogy 1200 kcal alá tilos menni. DE... Változatosan, a lehetőségeimhez képest egészségesen étkezem, már lassan két hónapja a mindennapos mozgás is része az életemnek: súlyzós edzés, biciklizés minden nap, valamint egy hete már ezt a Norbis tréninget is nyomom, szintén minden nap. Rengeteg energiám lett, mérföldekkel jobban érzem magam, nem hiányzik az édesség, jóllakott vagyok az étkezések után, és közöttük sem tör rám a zabálhatnék. Imádom a kcal számolást, nem tudok csalni, mindent írok a kis füzetembe :) Ez eddig 12 kg mínuszt eredményezett, 130 kg-ról most 118-nál tartok. De itt lebeg a fejem fölött ez az 1200 kcal... Nem érzem, hogy rosszul csinálnám a diétám, és csak pozitívumokat észlelek. Szerintetek rosszul csinálom? a papírforma szerint nem viszek be elég kcalt, de nem érzem, hogy a szervezetem többet kívánna, van energiám a mozgáshoz, valamint a fogyás is megy...

Összezavarodtam... :)

Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. aug. 26. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy kinek mennyi energiára van szüksége csak egy körülbelüli érték. Az, aki eddig 2000kcalt vitt be annak oké a fogyáshoz. Az én példám rossz, de én pl 800-900kcalt eszem egy nap és ezzel tartom a súlyom. Ez így megy már hosszú évek óta és hiába mondják, h ez koplalás, mégis egészséges vagyok(jó a vérnyomásom, menstruálok...)! A szervezetem ezt szokta meg (sajna, mert szívesen ennék néha többet) és nekem csak 500kcal körüli mennyiség bevitelével lehetne fogynom.

Nos, gondolom a Te szervezeted is megszokta már az életviteled és ezért nem érzed rosszul magad. Másik dolog, hogy még az elején vagy a fogyásnak, még van időd változtatni és, mikor eléred a kívánt testsúlyt szép lassan visszaszoktathatod a szervezeted a "normális" kajáláshoz.

2011. aug. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Válaszoló, azért ez a megszokás téma nem egyértelmű.. az ételt nem lehet megszokni, csak azért, mert valaki sokat eszik, és hízik, nem fog kevésbé hízni mert megszokta hogy állandóan sokat eszik.


Kedves Kérdező!

az energiadeficitnek azért van mértéke, mert nagy hiány estén izmot bont a szervezeted, a vége fogyás lesz, de közben zsírosodás is. sok sikert, jó(jobb) étrendet és egészséget kívánok!

2011. aug. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

Ez megmondja, hogy nagyságrendileg mennyi kalóriára van szükséged. Ha alámész, ugyanaz fog történni, mint régebben, amikor 10-20 kilót fogytál és visszahíztad.

Az 1200 kalória (meg a 800) pont olyan koplalás, mint bármilyen más divatdiéta, és ugyanolyan visszahízást eredményez, hiába méregetsz grammra pontosan. Ez a fájó igazság.

Csak egy dolgot nem értek: miért nem tanultál a korábbi kudarcokból? Az asztmagyógyszerről nem tehetsz. Minden másról igen.

2011. aug. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ezzel az a baj, hogy ezt nem tudod egy életen át tartani, előbb utóbb úgyis többet fogsz enni. és akkor meg rengeteget vissza fogsz hízni. még ha elégnek is érzed a 800 kalóriát simán meg kéne enned 1200, de biztos vagyok benne hogy még többet is és még amellett is fogynál. egy 118 kilós embernek szerintem 1500 kalória minimum az amivel még fogyhat is. ezzel a drasztikus kúrával megint csak azt fogod elérni hogy lefogysz valamennyit aztán szépen vissza is szeded.
2011. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók!


Köszönöm szépen a válaszaitokat, emésztem őket, tovább kutakodom a témában, és kihámozom a tudnivalók közül, hogy mik azok az ételek, amelyekkel egészségesen növelhetem a bevitt kalóriamennyiséget, és fogyhatok is.

Kedves utolsó válaszoló! a kudarcaimból tanultam. azt, hogy semmi, de semmi akaraterőm és kitartásom nincs, valamint kifogáskeresésben profi vagyok. Ezért lelkesültem be, mert eleddig koplal(gat)ással fogytam rövid távon, sokszor, most pedig van erőm, energiám betartani a diétát. Ha nem jó diétát, akkor azon dolgozom, hogy jót csináljak belőle.

Köszönöm.

2011. aug. 26. 13:36
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


személyi edzésterv, étrend olcsón, de elvből csak pénzért.

alap dolgokra rákérdezhetsz itt is, ha valami még nem világos.

2011. aug. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!