Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A görkorcsolyázással lehet...

A görkorcsolyázással lehet fogyni? (Persze diéta mellett. )

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 23:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a mennyiségtől függ. Ha minden nap csinálod, akkor igen.
2011. aug. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

most akkor mi ez a kérdés?

egyszer baromságot kérdezel, utána meg írod, hogy persze diéta mellett.

igen, ha kalóriadeficittel étkezel, akkor tömeget vesztesz. ha normálisan eszel/edzel mellette, akkor tartod nagyjából az izomtömegedet. ha nem edzel/eszel jól, akkor zsírosodhatsz és "sorvadsz" el, mert a szervezet könnyebben pótol hiányt fehérjéből (saját izomból) lebontva.

de nem írtad, mennyire komplett az étkezésed diéta alatt, a görköri meg nem nagy ellenállású teljestestes edzés.

2011. szept. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem kell rögtön lehordani, ha nem érted meg a kérdést. :(

Amúgy az a kis zárójeles mondat nem a válasz a kérdésre! Azért írtam oda, mert ha nem írom, azt hiszitek, hogy nem diétázom mellette, és akkor semmit sem ér.

De mindegy, biztos neked van igazad, végül is Te írtad!

Amúgy a diéta nálam csak annyi, hogy nem nassolok, egészségesen étkezem. Sajnos, mivel még csak 14 éves vagyok, és a suliban eszem, muszáj megennem a rizst és a tésztát is, mert itthon nincs ebéd. És különben is, azt hiszem, ilyen korban még nem szabad túlzásba vinni a diétát.

Egyébként a kérdés már lényegtelen, mert rávettem magam, hogy újra Rubint Rékázzak (1 hónapja már elkezdtem, csak aztán egyéb okok miatt abbamaradt). Így eddig lement 4 kiló, de remélem, még fog több is!

Ja, és hogy nehogy azt hidd, hogy anorexiás vagyok:

70 kg-mal indultam, és 170 cm vagyok. Azért azt hiszem, ez elég sok.

A válaszokat azért köszönöm!

2011. szept. 1. 21:29
 4/9 A kérdező kommentje:

Amúgy, ha a "Persze diéta mellett." mondatomat válasznak írtam volna, akkor így hangzott volna: "Persze, diéta mellett."

Egy kis nyelvtan egy 8.-ostól ;)

2011. szept. 1. 21:41
 5/9 anonim ***** válasza:

én úgy értelmeztem mint "természetesen diéta mellett a görkori.


1. nem lehordás volt.

2. legnagyobb részt az étrend számít. hiába edzel RR videóra vagy korizol, ha nem eszel elég rizst, húst, illetve ha túl keveset eszel, normális eredmény nem lesz.


azalatt nem tudom mit értesz, hogy túlzásba vinni diétát, olyanokat hagyjuk ki akik össze vissza koplalnak és direkt egészségtelenül esznek, nyilván nem azért tetted fel a kérdést, mert Te ezt akarnád.


energiamérleget ki kéne számolnod, és nagy terhelésű edzést is végezned (amik nagy izomfeszülést eredményeznek) ezt mindenképp belevenném.

plusz otthon egyél rendes húst is, suliban nem hinném, hogy említésre méltó étel lenne számodra.

2011. szept. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor jó.

Úgy értettem, hogy túlzásba vinni, hogy már szinte koplalni. :(

Hát, reggelire egy szelet kenyeret eszem vajjal, és 2-3 paradicsommal. Tízóraira gyümölcsöt (ha van időm a suliban). Az ebédem a sulis kaja. Uzsonnára szintén gyümölcs, esetleg müzli, a vacsora pedig vagy az amit Anyukám csinál (persze kis adag), vagy ha az hizlal akkor tojásrántotta, zöldségek, vagy ugyanaz mint a reggeli.

Sajnos Anyukám nem vesz update kenyeret/kiflit/zsemlét, tehát fehér kenyeret eszem, amit elvilegeg nem szabadna, de hát ha Ő nem támogat engem, akkor nem tudok mit tenni :(

2011. szept. 2. 21:11
 7/9 anonim ***** válasza:

élelmiszer minőségére ÉS mennyiségére figyelünk. sok vagy kevés, hizlaló vagy nem hizlaló nincsen.

a testednek van tápanyagigénye, vagy ellátod, vagy többet eszel, vagy kevesebbet.

2011. szept. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jól van, próbálok figyelni. Köszi a választ!

Csak az a baj, hogy nem én sütök-főzök itthon, hanem Anyukám, és Őt nem érdekli, hogy én egészségesen szeretnék élni. :( Mármint, van, hogy palacsintát csinál vacsorára, vagy panírozott húst krumplipürével, esetleg tésztát... :(

2011. szept. 3. 13:19
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

attól Te még odafigyelhetsz, hogy ezekből az ételekből mennyit kéne enned, kb.

palacsintában ki lehet számolni az energiatartalmat, mert ismerjük a receptjét, ha csinál fél kiló lisztből 20 darabot, akkor 1 darabban 25 gramm liszt van, ez csak példa.

panírozott húsból meg ehetsz, kell a fehérje, mivel olajosabb, ezért elég kevesebb köret. köretek meg nem szoktak túl összetettek lenni, abból még könnyebben számíthatsz energiatartalmat.


mellette zöldségeket eszel, vehetsz is, és már egész jó vagy.

2011. szept. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!