Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi történik a szervez...

Ilyenkor mi történik a szervezetben?

Figyelt kérdés
Mi történik akkor, ha valaki diétázik, aztán bezabál - egymás után több nap, akár 2 vagy 3 nap is RENGETEGET eszik? A szervezet és a belek telítődnek? A szervezetnek mennyit kell méregtelenítenie utána?
2011. szept. 9. 19:44
 1/6 A kérdező kommentje:

Belekezdtem a diétámba 2,5 hete csinálom. Kiegyensúlyozott diéta, eszem barnarizst, tk kenyeret, de reggelire & ebédre maximum, vacsira csak fehérje + zöldség kombó megy! Napi 3szor eszem zöldséget, 2szer gyümit.

Mivel itt olvastam egy csomó kommentet a nagy zabálásokról meg hogy valaki 1 hétig csinál 1 hülye diétát utána bezabálja az összes csipszet & édességet, ezért úgy döntöttem hogy heti max. 2szer(!) engedélyezek magamnak valami bűnös dolgot, de csak 1 db-ot (ésszerű keretek között, nyilván nem 1 egész torta, csak 1 szelet süti, vagy 1 db péksüti, 1 kisebb pizzaszelet, stb) és CSAK DÉLELŐTT! Mindenféleképp ebéd előtt fogyasztom azt el. Ezalatt a 2,5 hét alatt összesen 3szor ettem rossz dolgot (fehérlisztes pékárukat, de mindig reggelire!)


Csak kíváncsi vagyok, mert nem akarok beleesni ebbe a hibába, hogy bezabáljak. Eddig bevált.

Ha akartok, akárki riasztó, rettentő véleményt/dolgokat is leírhattok MIÉRT NE zabáljak be.

(amúgy nem tervezem, csak nem biztos hogy pl. 6 hét után is ilyen kitartó leszek mint most 2,5 hét után...)

2011. szept. 9. 19:45
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jaj! Az a bűnözés, hogy megeszel egy kiflit? Akkor jó hírem van: ilyen bűnöket minden nap elkövethetsz. Nem kell átesni a ló túloldalára.
2011. szept. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én vagyok az egyik mai nagyzabálós. Az a rossz hírem van hogy én is olykor olykor megengedtem/megengedek magamnak ezt azt. De fél éve diétázom,és már annyira beleuntam és belefáradtam ebbe az egész állandó csirkemellzeszöldségestúróba hogy kész.

Eddig persze maximálisan kitartó voltam,de most az utóbbi időben nem bírok magammal.

2011. szept. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves első! Nem, nem egy szimpla 150 kcalos kifliről beszélek... hanem egy gesztenyés/mákospatkóról, vagy diós búrkifliról pl.. a diónak, máknak alapból NAGYON magas a kcal tartalma (660 kcal/100 gramm) + cukor is megy bele a töltelékbe ugye... meg fehérlisztes...

hidd el ha egy sima vizes zsemléről/kifliről lenne szó akkor én se aggódnék.


Kedves utolsó! nem rád gondoltam épp mert ma végig dolgoztam olvasgatni se volt időm még ma hanem a héten tettek fel min. 3 db zabálós kérdést is.

2011. szept. 9. 20:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! szóval a kérdés eredetileg az volt,hogy mi történik ilyenkor a szervezetben! Én válaszolok rá,mert szeretem a biológiát,és ezzel is fogok foglalkozni.Na vágjunk bele.Amikor ugye diétázol,nemcsak megfelelő minőségű,tápanyagtartalmú ételt viszel be,hanem a mennyiséget is csökkented valamivel,az adagok kisebbek lesznek.2,5 hét alatt a szervezet hozzászokik ehhez a mennyiséghez,hogy egyszerre csak kevesebbet eszel.A gyomrod is összeszűkül(márha előtte nagyon drasztikus módon zabáltál,és ki volt tágulva). Amennyiben az emberrel "elszalad a ló",nem bírja tovább, és bezabál hirtelen,akkor ez igen megterhelő lehet a szervezetnek. Hirtelen rengeteg mennyiségű,rossz minőségű(ált.túl cukros vagy sós)élelmiszer kerül a gyomorba,ami ettől már elszokott.Szegény gyomrod ilyenkor azt se tudná mihez kezdjen ennyi kajával.Kétségbe esik termelni kezdi az emésztőnedveket,szervezeted minden energiáját mozgósítja,a bevitt táplálék lebontása érdekében.Te ezért érzed úgy,tele hassal,hogy muszáj egy kicsit lefeküdnöd,"fáradt"vagy evés után.Holott,ha normálisan eszel,az ételtől csak több energiához kéne jussál.Ebben az esetben viszont nem ez történik.Ezek után a gyomor szakaszosan üríti tartalmát a vékonybélbe, ahol a hasnyálmirigy és a máj már fel van készülve az irdatlan mennyiségű ételre,gőzerővel termeli az emésztőnedveket.Hogy a rengeteg cukor a vére keresztül a sejtekbe juthasson a hasnyálmirigy az inzulint is nagyon hirtelen,gyorsan kell hogy előállítsa, nagyon nagy dózisban!Ez igen megterhelő neki is.Aki ezt sokszor eljátssza,számíthat majd később a kettes típusú cukorbetegség kialakulására,mert ha kifáradnak az inzulintermelő szigetecskék,akkor bizony nem lesz elég inzulin,vagy inzulinrezisztencia alakul ki és cukorbeteg leszel.Szóval nem érdemes ezzel kísérletezni,még gondoltban sem:)Megterheli a májat,hasnyálmirigyet,gyomrot...stb. A beleid is telítődnek(ezért lennél több kg). Egy KIEGYENSÚLYOZOTT,egészséges,ritmusos és jól betartott étrend 100szor jobban megéri hosszútávon,még ha néha-néha megeszel pár "rossz" dolgot is,mert így még egyensújban marad a szervezeted. Na remélem nincs kedved ezt csinálni,csupán az ízek miatt(mert ezért szoktunk csalni,és egyesek bezabálni),és érthetően leírtam és segítettem neked!Kár hogy sokan nem ismerik a biológiai hátterét azoknak a dolgoknak,amiket csinálnak szervezetükkel,és nem gondolkoznak el azon milyen károkat okoznak testüknek.Ezért van annyi cukorbeteg,szívinfarktusos,elhízott.A mai társadalom nagy része egyszerűen nem tudja kezelni testét.


üdv, egy leendő orvos :)))

2011. szept. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
egyensúlyban * bocsi,tudok helyesen írni
2011. szept. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!