Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kényszerevés. Mit tanácsoltok?

Alessa kérdése:

Kényszerevés. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje, állandóan az evés körül forog az agyam, ha nem vagyok otthon alig várom, hogy hazaérjek és tele egyem magam, és ha eldöntöm, hogy most márpedig nem fogok enni, pár óráig se bírom ki, és azonnal megnézem mi van a hűtőben. Úgy érzem, hogy nem tudom visszafogni magam, pedig nagyon muszáj lenne még most lefogynom. De ez így lehetetlen. Mások előtt nem akarom belátni, hogy ez így nincs rendben, így ha nem muszáj, és meg tudom oldani magamnak nem fordulnék orvoshoz. Próbáltam már lekötni magam valamivel, de akkoris állandóan csak az órát bámultam, hogy mikor ehetek végre. Van valami megoldás, vagy csak az orvos segíthet?
2011. szept. 15. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
A lelki okot kell megtalálni és megszüntetni.Hipnózis tökéletes erre.
2011. szept. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Orvos.
2011. szept. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azzal semmi baj nincs, hogy kényszeresen eszel. Csak cseréld le a spájzt! Legyen otthon korlátlan mennyiségben répa, alma, káposzta, túró, paradicsom, paprika, tonhal konzerv. Egyél 2 óránként, de csak ilyesmit. Kicsit helyre fog rázódni a cukoringadozásod, meg az anyagcseréd, utána már elkezdhetsz gondolkodni, hogy mit mikor milyen mennyiségben kellene enned. Elsőként változtasd meg a nassolási szokásaidat.


Iszol eleget? Sokszor összekeverjük az éhséget a szomjúsággal. 25 kilónként egy liter vízre van szükséged/nap. Ez meg van? NEm lehet, hogy azért kívánod annyira hogy valamit a szádba tegyél, mert szomjas vagy?

2011. szept. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez igaz, tényleg sokszor összekeverjük a szomjúságot az éhséggel. Én is hasonló cipőben járok. Bár ha nem vagyok itthon akkor eszembe se jut, de ha itthon vagyok akkor sportot űzök a hűtő nyitogatásából :S Én rászoktam arra, különösen este, hogy ha este elkezdem érezni, hogy éhes vagyok akkor folyamatosan vizet iszom. Nekem bevált, már 3 deci víz után sem vagyok éhes.
2011. szept. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne már azzal baj h állandóan enni akar??Ennek valami lelki háttere van.Ez egy pótcselekvés mint pl. a cigi sajnos hiába cseréli le a spájzt nem fogja beérni répával és hasonlókkal max. egy kis ideig.Amíg nincs kiderítve h mit akar pótolni az evés örömével addig cseszheti.Meg kell találni az okát.Sok sikert!
2011. szept. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!