Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Már vagy 4-5hónapja nincs...

Már vagy 4-5hónapja nincs mensim, valószínű a fogyi miatt. Hogyan érhetném el hogy megint legyen?

Figyelt kérdés

Kicsit már aggódok,mert már nagyon rég nem jött meg. Fél év alatt elég nagy súlyfeleslegtől szabadultam meg. Az étkezésem általában zabkása,tk kenyér,csirkemellsonka,párolt csirkemell,párolt zöldségek (ebből rengeteg),egy kis gyümölcs főként alma,túró. Persze emellett volt hogy ettem fagyit,rudit,sütit stb stb tehát nem vontam meg semmit. A fogyim elején 2000kcallal kezdtem a diétába,ahogyan fogytam úgy csökkentettem a kalóriákat. Most 170cm és 57-58kg vagyok. Már nem igazán szeretnék fogyni. Most eszek átlagban 1500kcalt(van mikor 2500at is megeszek de van mikor csak 1100kcal jön ki).

Motanában elkezdtem több zsírt,csokit enni. De még így sem akar megjönni...


23/L


2011. okt. 11. 11:44
1 2 3
 21/29 LadyLee ***** válasza:

30 kg-t tuti nem lehet a fogamzásgátlóra kenni, ez csak egy eléggé gyenge kifogás. Én is szedtem világ életemben fogamzásgátlót és egy dekát se híztam tőle. Azt elhiszem, hogy valaki, aki érzékeny rá, hízik tőle max. 5-6 kg-t - de ennél többet tuti, hogy nem csak a fogamzásgátló okoz - ez csak kifogás.


Nekem volt a fogamzásgátlónál lényegesen komolyabb hormonkezelésem, több, mint fél évig, gaykorlatilag kikapcsoltak 23 évesen, nem volt menzeszem, klimaxos tüneteim voltak, lelassult az anyagcserém, stb. És ez is csak kb. + 5 kg-ot jelentett, pedig egyébként hízékony vagyok és nem is igazán figyeltem oda ezidő alatt a súlyomra, mert kisebb gondom is nagyobb volt annál.


Szóval továbbra is úgy gondolom, hogy 30 kg pluszt nem kellene a tablettára fogni, ez csak egy gyenge kifogás.

2011. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Ha a tablettától van ha nem, nem ez volt a kérdés -.-"

Örülj neki hogy nem te híztál ennyit...nemtudom akkoris ezzel a véleménnyel lennél e mint most.

2011. okt. 11. 14:48
 23/29 LadyLee ***** válasza:

Igen, akkor is azon a véleményen lennék, hogy ha már voltam olyan felelőtlen, hogy egy rosszul megválasztott diétával ártottam a szervezetemnek (mint korábban írtam, ezt én is már megtettem egyszer), amire az úgy reagált, hogy "leállt", mint nő megszűnt rendesen működni, akkor elmennék orvoshoz, és persze kitérnék arra, hogy félek, hogy meghízok, mert a fogamzásgátlónál ezt tapasztaltam, ezért erre tekintettel javasoljon valamit, de amit így ad, azt bevenném, mivel szerintem egy nő fogamzóképessége némiképp fontos 1-2 plusz kilóval - amit odafigyeléssel amúgy is kordában lehet tartani.


Szerintem csak bebeszéled magadnak, hogy a tablettától híztál meg, és amikor abbahagytad, placebó alapon megszűnt a súlygyarapodás. Nyilván nem túl kiegyensúlyozott egyébként most sem az étrended, hiszen napi vagy 2500 kcalt vagy 1100-at fogyasztani nem normális, ha már nem akarsz fogyni, akkor min. 1800 kcalt kellene enni minden nap, az nem megoldás, hogy az egyik nap bezabálsz 2500-t, majd másnap meg koplalsz.


Szóval szerintem menj el dokihoz, és ha ad valamiféle bogyót, amivel szemben bizalmatlan vagy, akkor figyelj oda extrán arra, hogy mit eszel és hogy eleget mozogj. Vagy kockáztasd az egészséged, de akkor meg ne sértődj meg, ha egy internetes oldalon kvázi lehülyéznek.

2011. okt. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Te már csak tudod milyen az étrendem,meg hogy miért tudok valamikor csak 1100kcalt valamikor meg 2500kcalt enni -.-"


Ha meg rossz napod van hogy kötekedsz akkor menj aludni egy kicsit...


...placebó hatás...lósz@rt,ha nem lett volna az a retek foggátló egy kilót nem szedtem volna fel. Persze mikor már feljöt rám bármilyen étrend változtatás nélkül 15kg,már tojtam bele és többet is ettem mivel megnőtt az energiaigényem.

2011. okt. 11. 15:15
 25/29 LadyLee ***** válasza:

Na azért látod, szépen lassan csak beismered, hogy nem a tablettától híztál 30 kg-t.


Helyes.


Az pedig, hogy jelen helyzetben mit csinálsz nekem tök mindegy csak sosem értettem azokat a csajokat, akiknek a külsejük fontosabb az egészségüknél, pláne, hogy a kettőt azért nem olyan nehéz együtt menedzselni. MInd1 - nyilván ha nem akarsz, nem mész dokihoz és maradsz fogamzásképtelen kislány - csak nehogy akkor gyere rá, hogy ez rossz döntés volt, amikor már esetleg túl késő.

2011. okt. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Nem is azt mondtam hogy csak a tabletta hízlalt fel!! Csak te kaptál vérszemet és támadtál rám!


A foggátló indította be a hízási folyamatot! Az első 15kilót tényleg úgy szedtem fel hogy ugyanúgy táplálkoztam mint máskor.Utánna meg már kiborult bili.

De mindegy...

2011. okt. 11. 15:23
 27/29 LadyLee ***** válasza:

Nekem pláne mindegy.


Én csak meg akartalak nyugtatni, hogy ne parázz attól, hogy amit a doki ad, attól meghízol, mert mint mondtam, a barátnőmmel is volt hasonló és ő sem hízott meg tőle.


Figyelj oda a súlyodra, napi max. 2000 kcalt egyél és menj el dokihoz. Legalább hallgasd meg a véleményét, érveit, és utána még mindig dönthetsz úgy, hogy nem szeded be, amit ad - vagy, szedd be, de amíg szeded, kicsit csökkentsd a kalóriabevitelt és növeld a mozgást.

2011. okt. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is hasonló cipőben járok, mint te, és épp ma tettem fel egy ilyen kérdést a nők egészsége rovatban. Még érdemleges válasz nem érkezett rá sajnos. Én 46 kg-ra fogytam le, és már visszahíztam 49-re, de nem jön meg újra.:-( Én is nagyon félek, hogy valami hormontartalmú gyógyszert írna fel nekem a nőgyógyász, én is ezért nem megyek el. Plusz már így is többféle gyógyszert szedek (antidepr., nyugtató, altató), nem akarok újat. :-(

2011. okt. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 LadyLee ***** válasza:
Kedves előttem szóló. Neked külön gratulálok - a szar altatót, antidepit, nyugtatót kajálod vödörszámra, de dokihoz bezzeg nem mész el, annak ellenére, hogy a szervezeted, mint nő, megszűnt működni - gyakorlatilag egy pubertáskor előtti kislány vagy. Gratulálok, baromi okos lehetsz te is, zabáld csak a nyugtatót, attól biztos minden rendbejön... Sőt, szerintem igyál is rá, az a biztos...
2011. okt. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!