Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg jó narancsbőr masszázs...

Tényleg jó narancsbőr masszázs Pesten?

Figyelt kérdés

A NLC szakértőjéhez akartam menni, mert nagyon sok jót hallottam róla, de gyakorlatilag elérhetetlen számomra. Telefon kisípol, emailekre nem válaszol és a neten sehol nem találom, hogy hol székel, hogy időpontot kérjek tőle.


A célom NEM fogyás, tökéletesen elégedett vagyok az alakommal, csak a narancsbőr zavar. Lehetőleg nem olyan helyet keresek ahol kékre-zöldre nyomkodnak... Valakinek ötlete? Esetleg ha nem masszázs, akkor milyen kezelés válhat be?


2011. okt. 13. 18:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

köszönöm, azt hiszem sokat tanultunk. de,

intenzív behatás - zsírok bontására ösztönzi a testet: zsírsavak bontásából energia keletkezik. masszázs után mi lesz ezzel az energiával? mivel elvileg egyik szervnek sincs szüksége plusz energiára, a feleslegben termelt energiától felizzok és így leadom? a megfogalmazás ellenére a kérdés komoly.


másik: engem számtalan alkalommal ért már intenzív behatás. csontom éppen nem tört, de ez az egyetlen pozitívum, amit jóindulattal el lehet mondani. ennek eredményeképpen a testem bizonyos pontjairól helyileg hiányozni kéne a zsírszövetnek?


3. tekercselés, meleg. melegben kitágulnak az erek. de biztos, hogy ekkor több anyag is szállítódik el? illetve, "tekercselés" nélkül gyakorlatilag elégtelen a keringés a bőralja tájékán? ez is kérdés, bár a véleményem megvan erről, de mint hogy nem ez a szakterületem, hálás lennék az előző válaszolókéhoz hasonló korrekt, komoly válaszokra.

2011. okt. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Igyekszem válaszolni, bár a masszázs elmélete egy annyira összetett dolog, hogy szerintem napokig elbeszélgethetnénk, úgy hogy naponta új és új kérdések merülnek fel.


Azt írtam már, hogy az erek kitágulnak. Ez pedig a meleg hatására történik( meleg értágító, hideg pedig szűkíti az ereket)

A szervezet egyik védekező reakciója, hogy energiát használ fel arra, hogy hűtse a szerveket, meggátolja a test túlzott felmelegedését. És ez a "védekező reakció" életbe lép ilyenkor. De felgyorsul az anyagcsere is, aminek szintén ez a hatása. Testmozgás ptólására is használják, hisz tényleg egy erős fizikai behatás. Ugyanúgy ahogy a mozgással ezzel is elégeti a szervezet az energiát. Innentől nem mondom tovább, mert ezt szerintem tudod, hogy energia felhasználásával, hogy is tűnik el a zsírszövet.

De már ha a zsírszövetek közötti felgyülemlett vizet, toxinokat sikerül eltávolítani az vér-nyirokkeringés serkentésével már látványos változásokat lehet elérni. Mert azért ez az energiát felhasználok leadok dolog elég összetett. Én azt gondolom, ahogy előbb is leírtam, hogy csak együttes alkalmazásnak van értelme. (normális ételek, testmozgás, és masszázs, egészséges életmód)



A második kérdésre inkább nem válaszolok. Nem értem a cinizmusod okát. Mivel én semmi olyat nem írtam, amit itt írsz.


Meleg értágító hatás, ha nem is értesz vele egyett az akkor is így van. A narancsbőrről volt szó, amin ez segíthet, ebből egyáltalán nem következik, hogy alapból nem működne jól a vér-nyirokkeringés, s minden esetben szükség lenne masszázsra(viszont kártékony hatása nincs, kivétel a kontraindikált esetekben). A tekercselés szintén a meleg jótékony hatása miatt szükséges. Ezzel nincs mit egyetérteni, és hinni sem kell nekem. Elég ha én hiszek magamnak :)

2011. okt. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Köszönöm.

cinizmus.. cinikus vagyok, intelligens ember jól kezeli.

a masszírozás tényleg számottevő energiafelhasználásra készteti a testet? azért kérdezem, mert te értesz hozzá, és inkább költői kérdés, hiszen már leírtad. csak szinte már meglepő :)

még egyszer köszönöm!

2011. okt. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Számottevő energiafelhasználás...hogy számottevő-e az relatív :)


A cinizmusod is valahol megértem, mert ugyanezt gondoltam amit te(hogy miért segítene egy masszázs), amíg meg nem ismertem a dolgok miértjét. A média manapság csak arról szól, hogy hogy is kábítsa a népet, és a termékeit pont ezek a mindennapi problémák adják. Nehéz eldönteni, hogy miben hihet az ember, és ha hinni is akar segít-e az igazán. Úgyhogy belefér egy kis cinizmus, kételkedés. :)

2011. okt. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
nagyon jól írsz! :)
2011. okt. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!