Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Már több mint két hónapja életmódot váltottam. Sok fehérjét eszem,kevés szénhidrátot,stb. Ezen kívül figyelek a kalóriadeficitre. Nem eszem édességeket, nem eszem cukrot(bár ezt már évek óta),nem nassolok napközben semmit.Cukros üdítőket sem iszom már évek óta,max nagyon ritkán)

Hetente legalább 4-5x futok alkalmanként 1-1,5 órát, a többi napon vagy kerékpározok,vagy otthon tornázok.

Mindezek mellett nem fogyok. Nem értem,miért. Mit tehetnék még a fogyásért? Konditerembe nem tudok és nem is akarok járni.

És mielőtt esetleg azt mondanátok,biztos nincs miből fogynom,sajnos van 172/69, bőven van rajtam háj. Ráadásul hiába mozgok nem látom,hogy legalább feszesednék.


2011. okt. 29. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ahogy a kocsi nem megy benzin nélkül, a szervezet sem tud működni tápanyag nélkül. Valahol hiba lesz a számításban.


Ha gondolod, írd le, hány kalóriát fogyasztasz, esetleg írd le a tipikus étrendedet!

2011. okt. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pedig lehet, hogy lenne értelme elmenned egy konditerembe, ahol felkeresel egy személyi edzőt, ők tudnak abban segíteni, hogy a leghatékonyabban mozogj, akár otthoni edzéstervet is össze tudnak állítani, és táplálkozási tanácsokkal is el tudnak látni.
2011. okt. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A kondi kizárva, több okból is. Az egyik,hogy nincs rá pénzem. Tisztában vagyok vele,hogy az embernek arra van pénze,amire akarja,de én másra jobban akarom. Van egy hobbim, ami nem olyan,hogy majd egy héten egyszer űzöm,és költséges is. Ráadásnak egyetemista vagyok,így meg kell gondolnom,mire költök. És ha választhatok,akkor a hobbimra.

A másik,hogy annak idején jártam konditeremben,és a legkevésbé sem élveztem. Idegen számomra ez a világ,és nem tetszik. Sokkal szívesebben sportolok bármit,ha a szabad levegőn tehetem.


Az orvosi lexikon szerint 1500 az alapanyagcserém, 2100 kcal kell a fogyáshoz. Általában olyan 1800-2000 között szoktam lenni egy nap.

2011. okt. 29. 10:29
 4/11 anonim ***** válasza:
Mielőtt még elkezdem ellenőrizni... Jól sejtem, hogy lány vagy?
2011. okt. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Na jó. Úgy veszem, hogy lány vagy. :-)


Az alapanyagcseréd értéke valóban 1500 kcal körül lehet. Lődd be ennyire a napi táplálékbevitelt, és garantáltan fogyni fogsz. A sportban meg tarts egy pihenőnapot a héten.

2011. okt. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen,lány vagyok. Köszönöm a tanácsot!
2011. okt. 29. 10:39
 7/11 A kérdező kommentje:
Lehetséges még az,hogy nem elég a mozgás? Világ életemben rengeteget mentem,futottam. Jópár évvel ezelőtt sokkal többet,mint manapság,de akkor még volt rá időm. Lehet,hogy ahhoz képest kevesli a szervezetem a mostani mennyiséget?
2011. okt. 29. 10:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez gyakran előfordul sportolóknál. A fizikai aktivitás csökken, de az étel marad a megszokott. Ennek nyilvánvalóan hízás a vége. De ne aggódj, még így is sportosabb vagy az átlagnál.
2011. okt. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy sportos vagyok alapvetően,csak sajnos nem látni. Amit leírtam,azok mindennaposak,de ezen kívül sok mindent szoktam még csinálni,mikor lehet. De hiába,ha ott a sok zsír, és ilyen makacs. A legrosszabb a tudat,hogy 2-3 éve még nem ilyen voltam,csak sajnos egy időben nagyon elengedtem magam. Meg is érdemlem érte...
2011. okt. 29. 11:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Két-három gyümölcsnap után biztos fogyni fogsz, ha kibírod.
2011. nov. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!