Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A "NAGY ZABÁLÁS" teszt!...

A "NAGY ZABÁLÁS" teszt! Vissza lehet e hízni 1-2 nap alatt vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Minden napos látogatója vagyok ennek a fogyi kategóriának,rengeteg segítséget kaptam már innen és én is próbálok segíteni tapasztalataim alapján ahogy csak tudok.

Viszont az elmult időszakban kezdett nálam elszakadni a cérna bizonyos kérdések láttán,mivel minden harmadik kérdés ezzel kapcsolatos volt. Csak pár példa:


http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__23..

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__22..

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__20..

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__19..


És ezek még csak a lájtosabbak...

Teljesen kiakadok azon,hogy sokan sírnak ha véletlenül többet ettek aznap egy sütivel,megettek egy rántotthúst vagy volt olyan is aki el volt keseredve, mert este megevett egy joghurtot almával és azt hiszik hogy most minden tönkrement és visszahíznak.

Az elhízáshoz nem az az egy két nap bőséges étkezés vezet,hanem hosszú hetek,hónapok minden napos sütizései,chipsezései a jó zsíros magyaros ebédek vagy gyorskaják fogyasztása.


Szóval,a lényeg hogy most hétvégén,ezen teszt alatt bebizonyítom hogy 1-2nap töménytelen mennyiségű "szemét" étel elfogyasztása után, nem lehet hízni.

Pár nap alatt visszaáll a normál súly,úgy hogy utánna nem koplalok,nem tartok víz,gyümölcs vagy egyéb idióta napot,hanem visszaállok a normál megszokott étkezésemre. De ez a némi súlytöbblet sem a felszedett zsír miatt lesz, hanem amit beviszek ételnek és italnak a súlya miatt.


Amit rólam tudni kell: 23/L 170cm/54-55kg vagyok. Kalóriaigényem heti 0,5kg fogyáshoz: 1583 kcal

Alapanyagcserém: 1376

Súlytartáshoz szükséges kalóriamennyiség:2133kcal

Most március óta 31 kg-tól sikerült megszabadulnom kalóriaszámolással és heti átlag 6óra elliptikus tréner vagy futás-gyors gyaloglás(futópadon) kombó segítségével.

Most súlyt tartok napi átlag 1300-2200kcallal,mikor hogy jön ki. Pl hétvégente 3000kcal is összejön. Havi 1x vagy ünnepnapokon pedig 1-2nap korlátlanul eszek,mint majd most :)


A teszt alatt folyamatosan mérem a súlyom, összeírom mikor miket eszek és azoknak a kalóriatartalmát,esetleg képeket is beillesztek hogy vizuálisabb legyen :D


Remélem ezzel a tesztel tudok majd segíteni,és nem fogtok majd kétségbeesni, hogy ha valamivel többet ettetek a megszokottnál,mert látni fogjátok hogy nincs gáz.


Igaz, én most már nem diétázok,csak súlyt tartok,de a diétám idején is csináltam ilyen napokat é egyáltalán nem zavart bele a fogyás ütemébe,sőt!


Ha érdekel az eredmény akkor majd látogass vissza mert,folyamatosan írom az adatokat. Írom az elmúlt pár napi étkezésemet,a zabanaposat és a zabanap utáni pár napot is.



Hogy meg legyen a kérdés is: Szerintetek hasznos lesz ez a teszt?


2011. nov. 18. 11:40
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/116 anonim ***** válasza:

én meg egészségtelenebbet. na jó, de eltudok. nem szánalmas, csak elég megviselő lehet ha a "normál" étkezést lecsapod ilyen pár100 kcal-ra.

de tudatosan csinálod nyilván, csak nem értem miért..

2012. jan. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/116 anonim ***** válasza:
Mondjuk már az is utalhat némi táplálkozászavarra, hogy reggel/este méred magad. És akkor igyekszel keveset inni, nehogy este nehéz legyél, vagy mi?
2012. jan. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/116 A kérdező kommentje:

Miért hazuttoltam meg magam? Pár nap után visszaállt a rendes súly. A 700kalórián akkor éppen jól laktam,mivel az előző napokban sokat ettem így bőven maradt még energiám. Azért nem kell egyből rámförmedni mert 2-3 napig 700 kalóriát eszek ,ha úgy adódik.

Olvasd inkább az elejétől,és akkor látod hogy nem 700 kalóriákon élek.

Nem hinném hogy szánalmas lenne.

2012. jan. 18. 10:29
 94/116 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint,kimondottan jó reggel és este mérni a súlyt. Így legalább láthatom mire hogy reagál a testem.


Sok nyávogást látok itt az oldalon, hogy "hetente mérem magam és nem fogytam semmit" Lehet a következő mérésnél,éppen több vizet raktároz a szervezet,vagy több a bélsár vagy a még megeszésztetlen étel. Hiába adott le zsírból az illető, a mérleg ezt nem mutatja,sőt akár még többet is mutathat.

Ha valaki folyamatosan méri magát akkor nyomon tud követni mindent. Ennyi.


Nem iszok azért kevesebb vizet, hogy kevesebbet mutasson a mérleg -.-"

Nem kell mindenkit hülyének nézni. Csupán a napi ingadozást próbálom szemléltetni.

2012. jan. 18. 10:36
 95/116 anonim ***** válasza:
melyik kérdésednél van képed? :) link?:$
2012. jan. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/116 anonim ***** válasza:
Kár hogy priváttá tetted a blogod. :( Én mindig olvastam, most is már egy ideje vártam rá, hogy hát ha újra elérhetővé teszed. :((
2012. jún. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/116 anonim ***** válasza:
a hoxán fent van!! csak kérni kell, hogy olvashasd :)
2012. jún. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/116 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kis teszt volt, örülök hogy valaki csinált egy ilyet is :)
2012. júl. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/116 anonim ***** válasza:
52%
olvastam a blogodat...NŐ VAGY TE EGYÁLTALÁN?!Oké énis tartok zabanapokat,meg csokizok,sütizek de ez azért durva hallod...ha kihánynám se bírnák ennyit zabálni...
2012. okt. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/116 A kérdező kommentje:
Ja,nő lennék. De lehet valami génmanipulált, hogy ennyit bírok enni. Hát ez van, nem vagyunk egyformák.
2012. okt. 13. 22:11
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!