Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Norbi update 1 étel nagy...

Norbi update 1 étel nagy mennyiségben hízlal?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki félreértené, nem "tömöm" Norbi zsebét, nem veszek meg semmi általa márkázott terméket..


Csak a receptjei alapján főzök, nagyon nagyon finomakat.

Az a kérdésem, hogy ha a Norbi által említett 1 tenyérnyi adagtól többet eszek az ételeiből, akkor már attól is hízhatok? Tehát az update 1 amit egész nap ehetnék, még este 10-kor is, bizonyos kis mennyiségre vonatkozik?


A Norbi-féle rakott virslitől totál oda vagyok :)


2011. dec. 1. 08:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha töb kalóriát viszel be, mint az EGYÉNI kalóriaigényed hízni fogsz, ha kevesebbet fogyni, ha ugyanannyit súlyt tartani. Lehet az norbiápdétegy vagy holisztikusan filézett marha vér.
2011. dec. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van, ha túlléped a napi kalóriaszükségletet, MINDEN hízlal, ha nem léped túl, akkor semmi.

Az én tapasztalatom:

- rendelt Norbi ebéd = 1 hónap alatt 2 kg hízás, abbahagytam (a húgom viszont szépen fogy vele)

- otthon magam által főzött ételek Norbi-módszer szerint = fogyás


Attól is függ, előtte hogy kajáltál, sajnos nem csak a széhidrát számít, ahogy Norbi mondja, hanem a zsír is.


Az általános szabály az, hogy 3 fő étekezés van (reggeli, ebéd, vacsora) és 2 kisebb (tízórai és uzsonna). Ha vacsoráztál, akkor már ne nassolj 10-kor, egyél annyival több vacsorát, hogy elég legyen. Nem kell 6 előtt vacsorázni, a vacsora lehet akár 2 órával lefekvés előtt (tehát 10-kor ehetsz, ha éjfélig fent vagy).

Rendszeresen nem ajánlott lefekvés előtt enni, mert különböző betegségekhez vezethet hosszú távon.


Nem tudom, Norbi milyen tenyérnyi adagokat emleget, nekem az első könyve van meg, abban még azt írta, hogy "normál" adagokat lehet enni. A házhoz szállított kaják is nagyon nagy adagok, pl. a hús tenyérnyi, de töltelékkel és panírral együtt van vagy 4 cm magas + még a zöldség. A végét már alig bírtam letuszkolni, de sajnos megtettem, mondván, hogy Update adag, 1-es kód, nem hízlal (pedig igen...)

(A másik oka a hízásomnak az adagon kívül az volt, hogy jóval zsírosabban főz, mint én normális esetben. - De mivel te magadnak csinálod, ezt ki tudod védeni. Pl. nem kell mindenbe bacon meg ilyenek.)


Hogy csinálod a rakott virslit?

2011. dec. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A 2. titokban van a receptje. Alulra virsli (6-8 darabot ír, de annyiért nem indítom be a sütőt, szóval én duplával csináltam, végülis 2-en esszük), rá apróra kemény tojás felszeletelve, arra apróra vágott hagyma, gomba szeletek, enyhén felvizezetttejföl, és addig rétegezni, amíg vannak hozzávalók, tetejére sima tejföl. Kb. 25 percig sütöttem sütőben. Rettenetesen finom!
2011. dec. 1. 09:50
 4/19 A kérdező kommentje:
uhh, kihagytam a sajtot. light mozzarellát tettem bele, a kör alakú szeleteltet,a recept is light-et ír.
2011. dec. 1. 11:32
 5/19 anonim ***** válasza:
61%
Norbi receptjei nagyon jók és hasznosak. Kár hogy azt a formát ami neki van parizeres zsömlével is el lehet érni, szóval baromi hiteles.
2011. dec. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Most neked nem tök mindegy, hogy Stahl Judit szakácskönyvéből főzök, vagy a Norbiéból? pfff..

De ha te tudsz jobbat, dobd piacra, add el magad, és majd meg fogom venni a te könyved is. Könnyű irígykedni, mi?

2011. dec. 1. 13:03
 7/19 anonim ***** válasza:
41%

Neutronlovag és a " holisztikusan filézett marha vér." :DD

köszönjük!


G'sback szerintem nem irigy, csak ösztönösen érzékeny a gyomra a sok becsapható embert hitegető f@szra. politikusok, fitnesz "guruk".. én teljesen átérzem ezt.

amíg a Norbi meg ilyen rakott virsli sz.arokat ajánl Magyar embereknek, addig fulladjon a medencéjébe. a virsli nem = a hússal. ergó a magyar ember nem eszik, mert nem kell minden sz.arral kitömnie a belét. az étkezés tápanyagok beviteléről szól, minél előbb megtanulja az egész nép, annál előbb lépnek az erő és az egészség útjára.

2011. dec. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Acélka meg felfoghatná, hogy nem mindenki izomnövesztést akar, elvagyok annyi izommal, amennyi most van rajtam (s ennyi ugyanúgy lesz, mert mindig ennyit mozgok mint tegnap, most vagy holnap)..

Aki fogyni akar, szimplán csak nem akar éhes lenni...nem kell az a sok húúúússs.


Legyetek irigyek Norbira, míg ti nem tudom mivel jártok és nem tudom hol laktok, őt meg lehet nézni, jól csinálja amit csinál, és mesésen megél belőle..

2011. dec. 1. 15:42
 9/19 anonim ***** válasza:
31%

a témától függetlenül. senki sem engedte neked, hogy becézgesd a feletted állót. előbb kérdezz rá a megszólításra.

második: emberállat vagy, intelligenciától függetlenül húst kell enned, vagy még esélyed sem lesz túllépni a mostani (feltételezem nem túl figyelemre méltó) állapotodból.

egészséges ételek nélkül milyen agyhalott idióta gondolhatja, hogy fogyhat? mint írtam, agyi képességektől függetlenül, mindenki testének szüksége van jó minőségű fehérjékre! ez nem szeretem-nem szeretem kérdés! és élelmiszeripari melléktermékekből (lásd virslik nagy része) ezt nem fogja tudni senki sem fedezni!

én még egy ilyen hülyeséget "Aki fogyni akar, szimplán csak nem akar éhes lenni" ne írjál kérlek. az evés éhségtől független, legalábbis ha te nem egy éhezéstől sújtotta országban érzed magad. fogyáskor különösen figyelnetek kellene a jó minőségű élelmiszerek fogyasztására, mert eleve kevesebbet eszel. de ha csak én aggódom érted, azzal neked nem lesz jobb, magadnak is tenned kell saját magadért, még pedig ésszel.

2011. dec. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%
Az ilyen idióták miatt él meg belőle így ;)
2011. dec. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!