Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi tartozik az Update 1,2,3-as...

Mi tartozik az Update 1,2,3-as kategóriába?

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 19:32
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Kedves előző! :)

Szerinted a mai világba mi egészséges,amit a boltban veszel, és nem magad készítesz el?? Minden tele van tartósítóval, színezékkel stb... olvass el pl egy majonézt, vagy szerinted maga a tej,látott valaha tehenet??? :)

2011. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

én egyelőre tanulok, de akár tőlem is kérdezhetsz.

amúgy nem kell sokat változtatni a norbis "módszeren" sem, csak tudni kell, hogy sovány hússal is el lehet hízni, illetve hogy a virslik nem kimondottan azok az ételek, amikre a szervezetnek szüksége van. persze biztos van olyan virsli, ami szín húsból van, most általánosítok, de ez az általánosítás szükséges, mert a legtöbb virsli valóban ergya, mint ahogy a parizerek, stb.


érdemes még tudni azt is, hogy nem napszakhoz kell kötni az evést, különböző ételeket. egyszerűen ilyet sem hallott még egy dietetikus sem.

ésszel kell élni, enni, vannak ajánlott irodalmak sportoló és nem sportoló embereknek, amik pont ilyen alap dolgokat szednek össze. emellett lehet persze "norbis módszert" követni, csak ha ez pár 1000 forint plusz pénzt jelent, akkor abból már lehet érdemesebb lenne egy jobb féle multivitamint venni.


amúgy dietetikusokat érdemes keresni, akár háziorvostól ajánlást kérni, neten rákeresni. ilyen egyetemek évről évre 100 embereket ontanak magukból, csak el lehet érni végzett élelmiszermérnököket, dietetikusokat :)

2011. dec. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Na igen, itt a másik érv, amiért már az ember meggondolja mit eszik, főleg úgy, hogy a liszt sem liszt már. És minden vacak fűszerben ott a natrium glutamát = E 621 = a "legrosszabb" származék
2011. dec. 30. 20:46
 14/30 anonim ***** válasza:
igen, a tej látott tehenet. és nagyjából tudom mi van a majonézben. nem azért nem eszem, mert olyan kur.va egészségtelen lenne, hanem mert nem általában igénylem. ha semmi segédanyag nem lenne benne, ugyan ennyire nem lenne szükségem rá, és szerintem ebben hasonlítok a többi emberre is. továbbá tejre sincs nagy szükségük, Magyarországon nemigen van most háború, és van hús a piacon.
2011. dec. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Pl. azt sem értem, hogy egy kg kenyérhez miért kell több 10 összetevő?? Amikor régen miből készítették: liszt, élesztő, só, egy kis cukor, burgonya és víz. Most meg tele-tele származékokkal. (Bár sok kenyéren fel sincs tüntetve, hogy mi van benne)
2011. dec. 30. 20:49
 16/30 anonim ***** válasza:
nincs MINDEN fűszerben glutamát, én is el tudom kerülni, bár kis mennyiségben igazán nem lehet különösen problémás. és szerintem tényleg elkerülhető. nyilván chips nincs ízfokozó nélkül. de ki eszik krumplit magában, ízzel? modernkori szokások ezek..
2011. dec. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Pl a sült hús a legjobb táptalaja a daganatnak...
2011. dec. 30. 20:51
 18/30 anonim ***** válasza:

hivatalosan fel van tüntetnve a kenyéren is.

a termelékenység érdekében vannak segédanyagok, kenyérben pl. c-vitamin, lisztjavító szer->búza fehérje) és hasonló ördöngős dolgok. egyszerűen könnyebb így elkészíteni, dolgozni a tésztával, esetleg tovább friss marad. nem a régi kenyérhez képest, hanem a maihoz képest marad friss tovább. a maihoz, ami lehetőleg olcsóra van készítve, mert verseny van.

2011. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
a sült hús az egyik olyan táplálék, ami teljes értékű fehérjét tartalmaz, és az hasznosulni is tud (mert ugye sült). ez az egyik fontos tényező, amiért az ember el tudta érni azt a szintet ahol ma is tart. komplex idegrendszer, állati fehérje fogyasztás nélkül sosem alakulhatott volna ki. tévhitekkel nincs mit kezdeni, erre nekem sem lesz kapacitásom.
2011. dec. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Hát amíg nem figyeltem oda, hogy mit is eszek, addig bementem a boltba kértem egy kg kenyeret. És bizony azon a kenyéren nincs rajta még a mai napig sem, hogy miből készült. Ami rajta van, ki gyártotta, és hogy meddig jó a szavatossági ideje. Ennyi. A többit találjuk ki.

Az a legszomorúbb, hogy az ember öli meg saját magát!!

2011. dec. 30. 20:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!