Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi tegyek, hogy NE hízzak...

Mi tegyek, hogy NE hízzak vissza, ha újra 1550 kcal eszem?

Figyelt kérdés

Nagyon lassan, és nagyon nehezen 3 év alatt leadtam 20 kg-t. Most már szeretnék visszavenni egy kicsit, az alapanyagcserém 1290 kcal körül van, így kb. 3 éve 1200-1300 kcal-kat eszem, de most felvinném a súlytartáshoz szükséges 1550 kcal-ra. Viszont szeretnék visszavenni a mozgásból is, a napi 1 óra (szobabicikli, taposógép, torna) helyett kétnaponta 1 órára, mert nagyon fájnak a térdeim. Így viszont vagy kevesebbet kell ennem, mint a súlytartáshoz szükséges 1550 kcal, vagy vissza fogok szedni, nem?

26L


2012. jan. 18. 07:10
 1/10 anonim ***** válasza:

az alapanyagcsere értékeden vegetálsz?

normálisan kéne élni, hogy az anyagcseréd helyrejöjjön, és akkor nem híznál 1500kcal-tól.

2012. jan. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Valamit nagyon elszúrtál, ha 36 hónap alatt csak 20 kiló ment le, napi 1 óra mozgással (az elég sok!) és 1300 kalóriával (ami rettenetesen kevés).

Normális étrenddel (1500 vagy több kalória, persze magasságtól, életkortól és súlytól is függ - vagy ennyire alacsony vagy?) havi 2 kg fogyást el lehet érni ennyi mozgással.

Szerintem az elsődleges feladat az lenne, hogy kiderüljön, miből állt össze az 1300 kalória, mert valami nagyon nem stimmel. Hacsak nem vagy nagyon-nagyon alacsony.

Ha neked a fogyáshoz tényleg 1300 kalória kell, akkor 1550 kalóriával nem fogsz visszahízni, ugyanennyi mozgás mellett. Ha mozogni kevesetbbet akarsz, akkor igen, kevesebbet kell enni.

De itt van egy kalkulátor, ebben lehet állítani a testmozgást is, számold ki:

Vagy írd meg, milyen magas vagy és hány kg, és kiszámolom neked. (A fontot állítsd át kg-ra, ha fogyást/hízást nézel.)

[link]

2012. jan. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én megpróbáltam neked kiszámolni ezzel a linkkel, hogy jön ki az 1290-es alapanyagcsere, feltételezve, hogy alacsony vagy (ilyen kevés csak akkor jöhet ki). De sehogy se stimmel. Egy 155 cm-es, 50 kilós nő alapanyagcseréje enni 26 évesen, abból viszont nem lehet 20 kilót fogyni.

Vagy 165/50, de ebből sem. Vagy 160/58, de ebből sem.

Biztos vagy azokban a számokban, amiket leírtál? Vagy én rontottam el valamit?

2012. jan. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én alapjában véve kb. 1500-1600 kalóriánál tartom a súlyom évek óta.

166cm és 54-55 kg vagyok. Ha te ennél kevesebb vagy, akkor ne nagyon emeld meg, mert hízni fogsz, főleg ha a sportot is abbahagyod.

Ha magasabb vagy súlyosabb is vagy, akkor megemelheted picit, de ne egészségtelen kajákkal!

2012. jan. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az egészséges kajában is ugyanolyan kalóriák vannak, mint az egészségtelenben!!!
2012. jan. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
169 cm és 47 kg vagyok, 67-ről fogytam le. Mivel amúgy sem volt sok felesleg rajtam, így ezért mentem le ilyen lassan, évek alatt (meg azért is gondolom, mert a zsír nehezebb, mint az izom, és a sok sporttól izmosodtam is, ezt látom magamon). De most már elégedett vagyok az eredménnyel, azért akarok ráállni a súlytartáshoz szükséges 1550 kcal-ra. Ezek szerint, ha jól értem, nem szabad annyit bevinnem, ha a sportot is lecsökkentem. Köszi.
2012. jan. 19. 09:26
 7/10 anonim ***** válasza:
a zsír fajsúlya kisebb mint az izomé. zsírt láttál már úszni víz felszínén ugye? fehérjét, húst már kevésbé.
2012. jan. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, bocsi, úgy gondoltam, hogy könnyebb, csak véletlenül nehezebbet írtam. Szóval azért 3 év alatt fogytam le, mert közben sokat izmosodtam.
2012. jan. 19. 13:52
 9/10 anonim ***** válasza:
ezért nem testtömeget szoktunk megadni fogyásnál. inkább testzsír arányt, meg ennek a változását. már ha pontosak szeretnénk lenni.
2012. jan. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem szeretnélek bántani, de a 47 kg - tök mindegy, hogy nézel ki vagy elégedett vagy-e - betegesen kevés. Felnőtt nő vagy, nem egy gyerek!! Ilyen magassággal a 47 kg általános iskolai súlynak felel meg. Ha ezt nem látod be, az nagyon nagy baj.


Megnézted a kalkulátort egyébként?

Az 1550 kalória úgy jön ki, ha nulla sportot állítasz be.

Nem értem, hogy ha heti 3-szor akarsz mozogni továbbra is, miért nem 3 órával számolod a kalórát. Úgy ugyanis 2004 jön ki.

Ha továbbra is minden nap mozognál, súlytartáshoz 2200-2400 kalóriára lenne szükséged.

Igen, jól érted, ennél kevesebbet kell enned, ha felére csökkented a mozgást, vagyis 2000-ret.

De NEM az 1550-nél kell kevesebbet enned.

Annyira egyszerű ez a táblázat, mi nem volt érthető rajta?

[link]


Hozzátenném mindehhez, hogy egy normális fogyáshoz ennyi mozgás mellett 67 kilósan kb. 2000 kalóriát kellett volna enned (azért ennyi, mert minden nap mozogsz), 55 kilósan pedig legalább 1800-at, és ez alá nem szabadott volna menned. Azért fogytál ilyen lassan, mert nem volt miből. 3 éve éhezteted magad, ennek valószínűleg vannak következményei, csak azt nem értem, hogy miért utálod magad annyira, hogy szándékosan ártasz magadnak?


Nem csodálom, hogy fájnak a térdeid... valószínűleg ezt is a koplalásnak köszönheted (nem pedig a sportnak).


Őszintén remélem, hogy a saját egészséged érdekében mihamarabb visszahízol legalább 8 kilót, vagy lesz annyi eszed, hogy szakemberhez fordulsz. Mert hamarosan nem csak térdfájással küzdesz majd.

2012. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!