Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítene valaki? Nem igazán...

Segítene valaki? Nem igazán vagyok jártas ebben, nincs sok infom ezekről a dolgokról?

Figyelt kérdés
Újévi fogadalmam volt, hogy lefogyok, az étrendemmel nincsenek gondok, de a mozgással kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni. Van ellipszistrénerem, egy mini stepperem, és két súlyzóm, meg egy csomó torna dvd-m. 168 cm magas vagyok, és 90 kg. Az ellipszis 8 fokozatú, de 3-as fölött már nem bírom sokáig csinálni Kérdésem a következő: egy stabil fokozaton tekerjen napi 1 órát, vagy közben váltogassam a nehézséget, és ha igen, milyen időközönként? A steppertől nem igazán várok nagy eredményeket, csak gondoltam egy kicsit színesítem a mozgáspalettát. Azzal mennyit érdemes taposni? Futás sajna nem fér bele a napi programba, mert egyedül vagyok a kislányommal, nincs kire bízni, így este szoktam tornázni, mondjuk 9 és fél 11 között kezdem el, attól függ, mikor alszik el a lányom, ez nagy baj? Napközben sajnos nem alszik, így éjszakára marad a napi 1 órám. Aki tudna segíteni ezeket a mozgásokat, illetve edzéstervet illetően, nagyon megköszönném:) Üdv: egy túlsúlyos anyuka, aki változtatni akar!
2012. jan. 19. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Napi egy óra azon a fokozaton, amit végig bírsz, és a pulzusod 110-130 között van. Heti háromszor elegendő, kétnaponta. Később, ha már jobban bírod, lehet sűríteni az edzéseket. Kajádat leírnád? Mert hiába mozogsz, az étrenden dőlhet az egész.
2012. jan. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A pulzus ebben a tartományban szokott mozogni:) Reggeli pl. főtt tojás,vagy virsli mustárral, vagy felvágott, ebédre a család ebédje lightosan (kisebb adag, és pl. levesből nem eszem meg a tésztát, csak húst és zöldséget, vacsizni nem szoktam, iszok egy fehérjeturmixot helyette, napközben mondjuk uzsira egy alma, vagy pár darab kiwi, vagy amilyen gyümölcs éppen van itthon, de előfordul, hogy natúr joghurtot turmixolok össze meggyel (házilag, cukor, és tartósítószer nélkül fagyasztott). Nasi gyanánt beiktattam a sárgarépát, karfiolt, káposztát (tudom, fura, de imádom a nyers zöldségeket). A legnagyobb problémám őszintén bevallom a kóla volt, mert kávézni nem szeretek, és abból merítettem a napi koffeint, tudom, baromi nagy hiba, de január elseje óta nem ittam egy kortyot sem. Lehet, hogy fura, de eszméletlen nehéz volt az első pár nap, fájt a fejem, rossz kedvem volt, iszonyatos, hogy nem vesszük észre, mennyire rá lehet szokni. Most a folyadék sima víz, és cukormentes tea:)Tésztát amúgy sem nagyon szeretem, a kenyeret is hanyagolom, még a krumpli az, amit legjobban megeszek, de inkább ebédre, és lehetőleg 2 óra előtt. Az nem baj, hogy csak ilyen késő este jutok a tornához?
2012. jan. 19. 19:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha tudsz utána aludni. A kaja jó, a szemetet hagyd el belőle mint virsli, tészta helyett rizs vagy párolt zöldség. Vacsorázz is nyugodtan, ha 9 után még edzel akkor BŐVEN ehetsz akár fél 9-kor is! Edzés UTÁN menjen a turmix! (De előtte is ihatsz egyet!)
2012. jan. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) A virsli csak néha van, mondjuk heti egyszer, 2-3 darab, mustárral, kenyér nélkül:)
2012. jan. 19. 20:08
 5/7 A kérdező kommentje:
Már mínusz 6 kg:D
2012. jan. 30. 11:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Gratulálok, csak így tovább!
2012. jan. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még van bőven miből fogyni, de nem adom fel:)Lehet,hogy hülyeség, de van pár motivációm: a lányom az első, és legfontosabb, hogy büszke legyen rám, további motivációim: a férjem, saját magam, hogy jók legyenek a régi ruháim, és van pár segítő dolog is. Sikertörténetek, a Valaha kövér voltam című műsor, és torna (ellipszis) közben jó tempós zene hallgatása:)
2012. jan. 30. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!