Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hizal? R : müzli 100kcal t :...

Hizal? R : müzli 100kcal t : 1 sajtos kifli 250 kcal e : paradicsomos káposzta 1 kiflivel 400kcal 4abonett 64 u : tejbezabi 350

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 15:12
1 2
 1/14 *gin* ***** válasza:

cm, kg? honnan tudjuk hogy hizlal-e ezek nélkül?

orvosilexikonon kiszámoltad már a napi kajaigényed? ha nem, akkor miért mi tegyük helyetted?


ha fogyni akarsz (meg ha tisztességesen étkezni is), akkor meg ez nem diéta. kifli, estére szénhidrát, nulla hús... érdekesen látod a dolgokat.

2012. febr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

57kg vagyok 1400 a napi energiaszükségletem.

és nem este ettem a kiflit.az ebéd de mindegy.

2012. febr. 4. 15:19
 3/14 *gin* ***** válasza:
zab=szénhidrát, de mindegy. utolsó étkezésre nem eszünk ch-t. meg se kérdem, hogy hol a vacsora. te sem eszel 6 után?
2012. febr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
még nem fejeztem be.este gyümölcsöt fogok enni.6 előtt
2012. febr. 4. 15:22
 5/14 *gin* ***** válasza:
a gyümölcs is szénhidrát :D mindegy, nem erőlködöm...
2012. febr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ba.dmeg akkor mit egyek?
2012. febr. 4. 15:28
 7/14 *gin* ***** válasza:

a diéta úgy néz ki, hogy kiszámolod a kalóriaszükségleted, annak veszed a 15-25%-át, és erre az értékre írsz étrendet, több variációval. És megpróbálod optimalizálni a tápanyagtartalmat is, azaz (pl. nálam) 120g fehérje, 180g ch, 20-30g zsír.

figyelsz rá, hogy 5 étkezés legyen, hogy reggel teljes értékű szénhidrátokat vigyél be, így lesz energiád egyáltalán elkezdeni a napot (müzli nem rossz, de még jobb lenne a natúr, cukrot nem tartalmazó zabpehely, vízzel, tejjel, joghurttal, gyümölccsel, amivel szereted).

ebédre szintén eszünk szénhidrátot (rizs, krumpli zsiradék nélkül, zöldségek, savanyúság, akár gyümölcs is, teljes kiőrlésű tészta), de itt már megjelenik a fehérje is, hogy azt a napi 100-120 grammot el tudjuk érni (csirkehús, pulykahús, sovány marha, hal, tojás). Szóval a savanyú káposzta oké, kivéve, ha cukros, de mindenképpen kell mellé fehérje. Ez fogja megakadályozni az izomból történő fogyást, ami azért ciki, mert ha izomból fogysz, akkor zsírból nem nagyon. Vagyis egyre plöttyedtebb és puhább leszel.

Vacsorára pedig mint mondtam nincs szénhidrát, csak fehérje. A vacsora lefekvés előtt 1-2 órával legyen, a 6 után nem evés azért bődületes baromság, mert akkor jó esetben 14-16 órán át éhezteted a szervezeted, amikor szintén izmot bont zsír helyett. A magas fehérjetartalmú vacsival ezt meg lehet akadályozni (a felsorolt húsok vagy hal zöldségkörettel, túró, tojás, cottage cheese, light mozzarella, ha gondolod fehérjeturmix - eltelít, magas a fehérjetartalma is, és édes - nem fogod annyira kívánni az édességet).

Emellett heti 3-4 alkalommal aerob mozgás (kocogás, gyors séta, tánc, úszás, bicikli, túrázás) és napi 3 liter folyadék. A diéta nem abból áll, hogy relatíve kevesebbet eszünk, tippelünk rá egy kalóriát, és teljesen leépítjük a szervezetünket (vitamin és fehérjehiányból kifolyólag).


(Azt meg csak zárójelben jegyzem meg, hogy ha 165 centinél magasabb vagy, akkor semmi szükséged fogyásra 57 kilogrammal).

2012. febr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 *gin* ***** válasza:

ja, kihagytam valamit, csak 3 étkezést soroltam fel.


van még 10órai meg uzsi is, az előbbinél mehet ch, tehát gyümölcs, tk kenyér felvágottal, abonett, zöldségek.

uzsira már kevesebb ch, mehet főtt tojás, túró, 25-30g mogyoró, kesudió vagy mandula.

2012. febr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
én már lefogytam 12kgot.már csak fél kg hiányzik a kitűzött célhoz.de nagyon köszönöm a tanácsot.
2012. febr. 4. 15:43
 10/14 A kérdező kommentje:
joghurt jó vacsira?
2012. febr. 4. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!